Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Алєксєєв Сергій

Алєксєєв Сергій Олегович

Рік народження: 1977

Характеристики політика

 • ФАРи: 2
 • Кнопкодавство: 4

Опис політика

Юрист, народний депутат 9-го скликання. Заслужений юрист України. Кандидат юридичних наук.

У 2023 році СБУ затримала Алєксєєва за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах. За версією слідства, за 50 тисяч доларів нардеп обіцяв допомогти громадянину Німеччини уникнути екстрадиції з України.

Йому оголосили про підозру за статтею 190 Кримінального кодексу, що передбачає покарання до 12 років в'язниці з конфіскацією майна.

У "ЄС" заявили, що розцінюють дії правоохоронців "як продовження політичних провокацій, спрямованих на дискредитацію політичної сили і залякування її представників".

Сам Алєксєєв заявив про політичне переслідування. За його словами, передані йому гроші — не хабар, а оплата за адвокатським договором. Він стверджує, що його юридична компанія «Алєксєєв, Боярчуков і партнери» два роки вела справу громадянина Німеччини з наркотичною залежністю, якому загрожувала екстрадиція в Німеччину через кримінальну справу. Алєєксєв звинуватив ДБР та СБУ у нібито використанні цієї людини для сфабрикування справи проти нього.

У 2021 році прізвище Алєксєєва фігурувало у розслідуванні Слідство.Інфо про привласнення компаніями з оточення братів Кличків столітнього будинку у центрі Києва. Будинок тривалий час орендувала фірма давнього партнера Алєксєєва Сергія Боярчукова, який отримав будівлю в оренду без конкурсу за умови, що там облаштують бібліотеку чи музей. Та натомість стару будівлю перетворили на кухню готелю братів Кличків, а у 2019-му її за низькою ціною приватизувала компанія, що має зв'язок з Кличками.

У 2019 році обраний нардепом (9-го скликання) від партії “Європейська Солідарність” (№20 у списку, член партії). Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ.

У 2016 році не задекларував внеску на користь партії "Блок Петра Порошенка" – тоді він перерахував 100 тисяч одним платежем. Також кнопкодавив.Також фірма Алєксєєва фігурувала в кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків та розтрати ввіреного службовим особам майна.

У 2014 році був обраний до Верховної Ради (8-го скликання) від партії "Блок Петра Порошенка" (№55 у виборчому списку). У Верховній Раді був заступником голови Комітету з питань правової політики і правосуддя.

Раніше того ж року був обраний головою Кіровоградської обласної організації партії "УДАР". Президент ГО "Фан-клуб братів Кличків".

У 2006-2014 – керуючий партнер, а згодом директор ТОВ "Юридична компанія Алексєєв, Боярчуков і партнери", співзасновником якої він є. Компанія спеціалізується на питаннях банкрутства та реструктуризації заборгованості, судового та арбітражного вирішення спорів. З 2012-го "Алєксєєв, Боярчуков та партнери" є членом Європейської бізнес-асоціації, а також членом Американської торговельної палати в Україні. Алєксєєв у 2012 отримав звання "Юрисконсульт року" за версією щорічного конкурсу Союзу юристів України "Юрист року". Він також є членом Асоціації правників України та Міжнародної асоціації юристів. Заслужений юрист України (з 2016 року).

У 2005 році став радником з юридичних питань тодішнього міністра палива та енергетики Івана Плачкова. Також був помічником на громадських засадах нардепки 5-го скликання ексрегіоналки Людмили Кириченко.

У 2003 Алєксєєв разом з юристом Сергієм Боярчуковим створив адвокатське об'єднання "XXI століття".  

У 2003 перейшов до "Київенерго", де очолив юридичний департамент. Працював там до 2005 року.

У 2000-2003 працював в АБ "Енергобанк". Пройшов шлях від юрист-консультанта до керівника юридичного управління банку.

В 1999 році закінчив юридичний факультет Академії праці, соціальних відносин і туризму (раніше Київська академія праці та соціальних відносин). Після закінчення Академії працював адвокатом з кримінальних справ. Згодом, продовжив свою кар'єру у "ТОВ Вербіс-ЛТД" та ТОВ "Коман ЛТД".

Народився 9 лютого 1977 року у Києві.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Європейська Солідарність
  • Верховна Рада 8
  • Листопад 2014 — Серпень 2019
   Блок Петра Порошенка "Солідарність"

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Комітет з питань правоохоронної діяльності
  • Верховна Рада 8
  • Листопад 2014 — Серпень 2019
   Комітет з питань правової політики та правосуддя

  Кнопкодавство

  Дізнатися більше
  18 грудня 2018
  Законопроект 9162
  18 грудня 2018
  Законопроект 9355-6
  18 грудня 2018
  18 грудня 2018

  Помічники

  Верховна Рада 9
  Верховна Рада 8

  Робота помічником для:

  Верховна Рада 5, На громадських засадах

  Посади у партіях

  • ... — 2019-01-01
   Член Президії Центральної Ради Партії ЄС

  Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

  Дізнатися більше

  Народний депутат Сергій Алєксєєв не задекларував внесок на користь партії

  • порушення вимог фінансового контролю порушення антикорупційного законодавства
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу