Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Уханьова Ірина Степанівна
Фото: Уханьова Ірина Степанівна

Уханьова Ірина Степанівна

Голова Вовчанського районного суду Харківської області

Фігурантка Реєстру зрадників

  • ФАР
    Підозра в державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). За даними слідства, після окупації Вовчанська армією РФ, Уханьова намагалася зібрати однодумців для відновлення роботи установи вже за російським законодавством.

Опис

Голова Вовчанського районного суду Харківської області.

У коментарі Суспільному речник теруправління ДБР у Полтаві Олександр Білка сказав, що про підозру судді повідомили 12 травня 2022 року, заочно.

За даними слідства, після окупації Вовчанська армією РФ, Уханьова намагалася зібрати однодумців для відновлення роботи установи вже за російським законодавством. 28 лютого 2022 року вона провела загальні збори суддів та працівників апарату і схиляла їх перейти на бік ворога.

"Пропонувала отримати від представників окупаційної влади РФ грошову допомогу в сумі 10000 російських рублів і, розуміючи, що судді та працівники апарату суду можуть боятися працювати під контролем військових РФ, запевнила, що останні не несуть їм загрози та необхідно співпрацювати та надавати допомогу у функціонуванні "судового органу РФ" на території міста", — сказано в документах, які опублікувала прокуратура.

Також Уханьова закликала трьох працівників теруправління Служби судової охорони співпрацювати з Росією.

Суддю підозрюють в державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Їй може загрожувати довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

У вересні 2018-го Вища рада правосуддя на пів року відсторонила її від здійснення правосуддя — суддя безпідставно заборонила здійснювати зйомку засідання харківському активісту Максиму Корнієнку.

Тоді у Вовчанському райсуді розглядали кримінальну справу щодо двох ромів. Під час засідання суддя Ірина Уханьова наказала активісту припинити запис. Коли той відмовився це робити, суддя покликала поліцейських, які вивели хлопця з зали засідання і забрали до відділка. Максима Корнієнка звинуватили у злісній непокорі правоохоронцям і заарештували на 15 діб.

Активіста помістили до камери попереднього ув’язнення, де він провів 9 днів, перш ніж рішення скасували.Після цього інциденту суддя Уханьова пішла на підвищення — у травні 2020-го її призначили головою Вовчанського райсуду Харківської області.