Фірташ та його оточення контролюють діяльність державного «Сумихімпрому» через закупівлі, керівництво та банк Фурсіна - Льовочкіної

У випуску "«Сумихімпром»: «державний» завод Фірташа" програми "Схеми: корупція в деталях" журналісти повідомили про те, що ДП "Сумихімпром", 99 відсотків завод належить державі, однак фактично його контролює український олігарх Дмитро Фірташ – щонайменше з 2010 року, заробляли на тендерах і "посприяли" його банкрутству.

 2010 року керівником «Сумихімпрому» призначають Ігоря Лазаковича – менеджера однієї з компаній Дмитра Фірташа. Ігор Лазакович працював у «Кримському титані» – ще одному заводі, акціями якого Фірташ заволодів у 2004 році. З приходом Лазаковича більшість товарів на завод починають постачати підприємства з орбіти Фірташа, здебільшого за завищеними цінами. Майже монополізовані ним контракти на поставку широкого спектру товарів – від бензину до тканин – сягають сотень мільйонів гривень. Це, зокрема, виявляють журналісти-розслідувачі, які аналізують офіційний Вісник державних закупівель. Наприклад, основним постачальником будь-чого стала компанія «Сінтез Ресурс», яку заснував якраз саме один із топ-менеджерів із компанії «Остхем» Кіхта та ТОВ «Титан України».

Наприклад, у вересні 2017 року «Сумихімпром» закупив металобрухту на суму близько 80 мільйонів гривень. Постачальником продукції виявилася сумська фірма ТОВ «Укрспецлом».У 2012 році її заснували Роман Хромов та Антон Приходько. Останній з 2005-го до 2008 року працював у «Кримському титані», який належить Дмитру Фірташу. Там же на той час працював менеджером Ігор Лазакович.

Ще одна компанія, яка приймала участь у тендері - ТОВ «Стальвтормет», зареєстрована вона у квартирі її єдиного засновника та директора Ірини Ларцевої.

Завод, за даними «Економічної правди», накопичив боргів на майже 1,5 мільярда гривень – не в останню чергу перед фірмами Фірташа та банками з його оточення. Окрім цього, рахунки підприємства розміщені у банку «Кліринговий дім», кінцевими власниками якого є бізнес-партнери Фірташа – Юлія Льовочкіна, сестра колишнього голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, та депутат-самовисуванець Іван Фурсін, який є бізнес-партнером і другом Фірташа.

Сумська прокуратура підозрювала Лазаковича у зловживанні службовим становищем. Ця стаття передбачає до 8 років позбавлення волі. Розмір збитків, які завдав «Сумихімпрому» Лазакович, за підрахунками прокуратури, складає 6 мільйонів гривень під час укладання тендерів за завищеними цінами.

 

 

Повʼязані особи

Льовочкіна
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник АТ "Кліринговий дім"
  • Кількість справ: 10
Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17
Приходько
Антон Валерійович
  • співзасновник ТОВ «Укрспецлом»
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 21665382
ЄДРПОУ 05766356
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 41459440
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32611323
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38397070