Менеджера Фурсіна, підозрюють у привласненні мільйонів на теплі у Смілі та Шепетівці

Правоохоронці підозрюють бізнесмена Андрія Карпенка у організації привласнення 38,53 млн грн., отриманих TOB «Сміла Енергоінвест», яке централізовано постачало тепло у місті Сміла Черкаської області, повідомляє видавництво "Наші гроші".

Будучи директором держпідприємства «Агентство розвитку житлово-комунального господарства», Карпенко мав вплив на підконтрольне йому «Сміла Енергоінвест» і став ініціатором розроблення договору «Про спільну діяльність», який був укладений між «Агентством розвитку ЖКГ», «Сміла Енергоінвест» та комунальним підприємством «Смілакомунтеплоенерго». Згідно з угодою КП «Смілакомунтеплоенерго» фактично передавало своє майно у користування «Сміла Енергоінвест», очолюване ще одним підозрюваним у привласненні 38,53 млн грн. Дмитром Мельниченком.

За інформацією журналістів, «Сміла Енергоінвест» відкрила рахунок у АТ «Місто Банк», підконтрольне нардепу з «Волі народу» Івану Фурсіну. Після цього Карпенко дав незаконну вказівку використовувати банківські рахунки «Місто Банк».

В результаті кошти, сплачені мешканцями Сміли за тепло, виводилися, а борг «Сміла Енергоінвест» за природний газ збільшувався. Схема привласнення коштів, в якій також було задіяне підконтрольне Карпенку TOB «Комунальні системи України», діяла до 2017 р.  На той час борг приватної теплопостачальної компанії перед «Нафтогазом» склав 85 млн грн.

До речі, у Шепетівці теплопостачанням займається приватна фірма ТОВ  «Шепетівка Енергоінвест» (взяло майно у концесію), яке теж було підконтрольне Карпенку і теж має борги перед «Нафтогазом».

Повʼязані особи

Карпенко
Андрій Петрович
  • керівник ДП «Агентство розвитку житлово-комунального господарства»
  • Кількість справ: 1
Пустовойт
Олександр Степанович
  • керівник та кінцевий бенефіціар ТОВ  «Шепетівка Енергоінвест»
  • Кількість справ: 1
Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37100715
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36779078
комунальне підприємство
ЄДРПОУ 33648312
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20966466
орган державної влади
ЄДРПОУ 25874705
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37587657