Солодка вата "Руху за Реформи": хто стоїть за новою політсилою?

Фото: Солодка вата "Руху за Реформи": хто стоїть за новою політсилою?

Учасники Руху ЧЕСНО завітали на захід "Руху за Реформи" та з'ясували, хто стоїть за новим брендом із агресивною рекламною кампанією.

Вихідними у столиці відбувся дитячий захід "Місто нашої мрії". Організатори – "Рух за Реформи". Судячи з інформації у партійній газеті та фейсбуку, такі ж заходи відбуваються і в інший районах Києва.

Оскільки перед виборами "Рух за Реформи"  у столиці  широко рекламується на бордах, Громадський рух ЧЕСНО вирішив завітати на розрекламований захід.

Як гречкосійством у виборців виманюють персональні дані та телефони

Дітлахів розважили аніматори у костюмах символу Руху за Реформи носорога Ларрі, Міккі Мауса та його подруги Мінні Маус, Аладіна, Жасмін та інших вигаданих персонажів.

Група "волонтерів" Руху за Реформи замість активної участі у заході відійшли у затінок. Саме вони, а не діти, стали основними споживачами солодкої вати.  

Варто зауважити, що особам, які досягли 18-річного віку, аби отримати подарунок, слід було залишити інформацію про себе для участі у лотереї.

Відривні талони із ПІБ, адресами та телефонами слід було покласти у барабан для розіграшу призів.

Призами виявилися фен, праска та електричний чайник. Розіграш проводив Максим Співаков, котрий "занимается строительством и понимает, что нам нужно".

Людина з таким прізвищем відома перш за все як співвласник ПАТ "Класикбанк". Схоже, що незабаром ми побачимо її серед кандидатів у депутати від Солом’янського району.

Координатор Руху ЧЕСНО Андрій Круглашов вважає, що витрати на чайник, праску та фен – дрібниця у порівнянні із отриманими персональними даними виборців.

"Визначення цільової аудиторії – основа успішної виборчої кампанії, - коментує Круглашов. – контакти та адреси прихильників – на вагу золота".  

Утім, варто зазначити, що учасники лотереї формально ніде не підтверджували підписом свою згоду на збереження та обробку персональних даних "Рухом за Реформи", як того вимагає закон "Про захист персональних даних". Тому законослухняні організатори мали би, наприклад, просто утилізувати лотерейні білети після заходу.

Солом’янський район для "Руху за реформи" має особливе значення. Про це свідчить кількість громадських приймалень, які тут відкрили.

У цьому районі Києва їх аж 7. У Дарницькому – 3. У решті районів – по одній, а у Деснянському районі – жодної.

Хто ж фінансує оренду та роботу стількох офісів у столиці, а також інвестує кошти у масштабну політичну кампанію з десятками наметів по Києву, де безкоштовно роздається газета "Київський носоріг" 50 тисячним тиражем?

Громадський рух ЧЕСНО вирішив дослідити, хто ж стоїть за "Рухом за реформи".

З чого починався "Рух за реформи"?

Вперше про "Рух за реформи" заговорили на початку травня, коли у Києві почали роздавати ось такі комікси, виконані в стилі нуар.

Це пародія на "Місто гріхів" Френка Мілера. На останній сторінці красивого глянцевого видання був навіть зазначений замовник – Шевченко Н.І. і виконавець – невідома друкарня ТОВ "СПС".

Судячи з того, що на титулці стоїть цифра один, автори могли планувати серію коміксів, проте, перший випуск став останнім. За деякий час відповідальність за комікс взяв на себе маловідомий "Рух за реформи" з незвичним для України символом — носорогом, розмальованим в кольори українського прапора.

Очевидно, дизайнери "надихалися" слоном з емблеми республіканської партії США.

 

Тут варто зазначити, що в США носорогами називають республіканців, які "не дотягують" до взірця консерватизму (RINO – republicans in name only).

 

Хто стоїть за  ГО "Рух за реформи" ?

Існує схема, коли партії тримають однойменні громадські організації та фінансують агітацію й гречкосійство через ГО, адже виборці все одно запам’ятовують назву.

Так було і під час заходу у Солом’янському районі: організатори повідомили, що захід відбувається за сприяння ГО "Рух за реформи".

Як видно з Єдиного реєстру громадських формувань, громадську організацію "Рух за реформи" зареєстрували лише 8 травня 2015 року, тобто вже після того, як відбулась роздача першої хвилі листівок.

Очолили організацію люди, начебто, непричетні до політики – адвокат, власник юридичної компанії "Турій і парнери" Андрій Турій, який на час реєстрації організації, шукав роботу.

Коли на чолі громадських організацій опиняються люди, що шукають роботу, можна запідозрити, що вони – підставні особи.

Це не перший випадок, коли у сумнівних проектах фігурують люди, що шукали роботу на work.ua. На попередніх виборах до Київради, аналогічна ситуація була із "клоном" кандидата Володимира Бондаренка.

Він теж шукав роботу на цьому сайті, коли йому запропонували стати кандидатом на окрузі Бондаренка.

Другий очільник громадської організації – футболіст Сергій Рівний — президент аматорської футзальної команди "Манзана", який висувався в січні цього року на довиборах в Київраду по 57-му округу і за якого активно агітував екс-динамівець Владислав Ващук.

Тоді Рівний програв "свободівцю" Святославу Кутняку.

Тому так цікаво, звідки організація має кошти на масштабну кампанію з десятками наметів, 50 тисячним тиражем друкованої продукції, організацією масових заходів із призами.

До речі, газети "Київський носоріг" навіть немає у державному реєстрі. На самому ж виданні значиться, що це інформаційно-аналітичний бюлетень.

Видання, як і борди, критикують чинну владу і міського голову Віталія Кличка.

Нарешті на бордах з’являється прізвище людини, яка опонує сучасним політикам і позиціонує себе як наслідок еволюції.

Сергій Думчев, Олександр Погиба, Павло Погиба  - керівники партії "Рух за реформи". Партія створена ще у липні 2014 року. Адреса ж новоствореної ГО "Рух за реформи" тотожна партійній – бульвар Лесі Українки, 26.

Хто ж фінансує кампанію "Руху за реформи"?

Якщо керівники ГО далекі від фінансових потоків, то один з керівників партії Сергій Думчев безпосередньо пов’язаний з банківською справою.

Він – голова наглядової ради банку "Преміум", на парламентських виборах 2014 року балотувався під 20 номером по списку "Сильної України" Сергія Тигіпка.

Як повідомляє "Лівий берег", окрім банку "Преміум" Думчев нібито контролює і банк "Класик" (стара назва "Класикбанку", де має частку Максим Співаков, що у Солом’янському районі розігрував призи в обмін на персональні дані виборців).

За інформацією головного редактора видання, ці дві фінансові установи за часів Януковича працювали як "конверти". ЗМІ також повідомляли, що Думчев товаришує з екс-прокурором Віталієм Яремою і є його кумом. Ярема цю інформацію не спростував, але факт знайомства визнав.

Офіційно банк "Преміум", де значиться Думчев, належить Ларисі Смірновій та Леоніду Перваку, екс-голові правління "Терра Банку". У свою чергу "Терра Банк" належав донецькому бізнесмену Руслану Циплакову – давньому приятелю покійного сина екс-президента України Віктора Януковича.

Журналісти сайту "Наші гроші" звернули увагу, що всі керівники "Преміуму" раніше працювали у "Терра Банку", а більшість з них перед тим у "Златобанку", який вважався підконтрольним донецькому бізнесмену Леоніду Юрушеву.

Одним із офіційних власників цієї фінустанови є Дмитро Смірнов, можливо, чоловік Лариси Смірнової, на яку записана частка банку "Преміум". Часткою статутного фонду банку "Преміум" володів ПАТ "НВП "Промисловий альянс", який за дивовижним збігом обставин має ту саму юридичну адресу, що і один з акціонерів "Класикбанку" – товариство "Арістер" та КонверсІнвест.


Не менш цікавими є два інших очільники партії Павло та Олександр Погиби. Цілком випадково, Павло є одним з акціонерів банку "Преміум". Також він є засновником "АБ Інвестиції і розвиток", яка відома тим, що у 2008 році отримала для забудови територію центрального універмагу на розі Хрещатика і вулиці Богдана Хмельницького, але нічого з цією будівлею зробити так і не змогла.

Щодо політичної кар’єри, то Погиба, у 2007 році був депутатом Київради від "Нашої України". У цей час його брат Олександр Погиба потрапив до Солом`янської райради.

Зараз, ймовірно, політики.

"Ми розуміємо, що це маніпуляція, коли в назві партії є слово "рух". Політики використовують назви "громадська організація" чи "рух", щоб викликати у громадян довіру, але насправді це партія чи черговий проект," – наголошує Олег Рибачук, співзасновник громадського руху ЧЕСНО.

"Це нагадує рекламу піддонів, бетону, плитки, насосів з принадною жінкою, яка до цих речей не має жодного відношення. Принцип у партій, що послуговуються словом "рух" аналогічний. Це робиться просто для привернення уваги," - додає Рибачук.

Партія "Громадський рух за реформи" не єдина партія, хто послуговується словом рух. Громадський рух Народний контроль теж запозичив собі у назву це слово і таким чином маніпулює сприйняттям виборців.

"Варто зазначити, що той же Народний Рух України, заснований Спілкою Письменників України у 1989 році, розпочався з публічної непокори під час вшанування жертв Чорнобильської катастрофи, а учасників акції арештували. Лише згодом Рух став партією. Коли форма не відповідає змісту, тоді помирає довіра", - зазначив координатор громадського Руху ЧЕСНО, кандидат політичних наук Андрій Круглашов.

Громадський рух ЧЕСНО вже проаналізував для виборців низку партій, що масово рекламуються перед виборами на бордах столиці й України – "Нові обличчя", "Ми – кияни", Сила громад".

ЧЕСНО запрошує долучатися до моніторингу перед місцевими виборами активістів Києва та області ([email protected]).

Антон Кривко, Павло Миронов, аналітики громадського руху ЧЕСНО, для УП


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]