Суд іде: нардеп Поляк не визнає себе винним у кнопкодавстві

Фото: Суд іде: нардеп Поляк не визнає себе винним у кнопкодавстві

Закарпатський нардеп-мажоритарник із депутатської групи "Довіра" Владіслав Поляк не визнає себе винним у кнопкодавстві. Це при тому, що  Рух ЧЕСНО щонайменше тричі фіксував, як політик кнопкодавив під час розгляду поправок до законопроєкту щодо відкриття ринку землі.

Сьогодні в Печерському райсуді столиці відбулося друге засідання у справі за обвинуваченням нардепа Поляка у кнопкодавстві. 
Суддя Світлана Шапутько заслухала сторони обвинувачення та захисту щодо порядку дослідження письмових та відеодоказів, а також установила особу обвинуваченого нардепа.

Прокурор Костянтин Цирфа зачитує обвинувальний акт, в якому перелічує низку порушених обвинуваченим статей законів.

"Усвідомлюючи протиправний і суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки у разі їх настання, використавши для своїх злочинних цілей робоче місце відсутнього в той день народного депутата України Петьовки та систему електронного голосування… "Рада-3", застосувавши персональну електронну картку іншого народного депутата України, особу якого в ході досудового слідства не встановлено, шляхом натискання кнопки "за" (Владіслав Поляк - прим. ред.) особисто вчинив голосування за поправку №1223 до законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обліку земель сільськогосподарського призначення", - зачитує прокурор і додає, що аналогічні дії Поляк вчиняв ще двічі, крім названого першого разу, - за поправку №1226 і №1420.

Владіслав Поляк, відповідаючи на запитання судді, чи зрозуміле йому обвинувачення і чи визнає він себе винним, відповідає що зміст обвинувачення йому зрозумілий, але винуватим себе не визнає і надавати покази не відмовляється.

Прокуратура має намір довести, що депутат вчинив кримінальне правопорушення за вказаними в обвинувальному акті обставинами. Для цього надасть суду показання свідків та аудіо й відеоматеріали, письмові й речові докази. 

Адвокат народного депутата зауважує, що захист буде доводити невинуватість свого клієнта. 

"У судовому засіданні ми намагатимемося довести відсутність підстав для притягнення мого клієнта до кримінальної відповідальності за вчинення інкримінованого йому злочину. Докази будуть подаватися і стороною захисту і стороною обвинувачення", - каже адвокат і першими пропонує дослідити докази сторони обвинувачення, після них - докази сторони захисту, а допит Поляка здійснити в самому кінці судового слідства, оскільки нардеп не визнає себе винуватим.

Вислухавши обидві сторони, суддя Шапутько постановляє спершу дослідити докази сторони обвинувачення та допитати свідків обвинувачення, після того - докази сторони захисту і свідків від захисту, а після дослідження доказів допитати обвинуваченого. 

Коло свідків уже визначене на підготовчому судовому засіданні, проте з обґрунтуванням можуть бути долучені до судового слідства й інші свідки. 

Прокурор відповідає, що у справі є 5-7 дисків із аудіо- відеоматеріалами на 2-3 години і 3 томи письмових доказів та близько 15-20 свідків. 

Наступне засідання призначено на 1 грудня на 09.00. 

Після судового засідання журналіст Руху ЧЕСНО поцікавився в нардепа Поляка, чи не образливо йому - єдиному з багатьох кнопкодавів - ходити в суди через своє порушення й "віддуватися за всіх".

"Я не віддуваюся, нема за що віддуватися", - відповідає Владіслав Поляк.  

Нагадаємо, кримінальне провадження щодо Поляка було розпочато після того, як Рух ЧЕСНО викрив закарпатського мажоритарника на кнопкодавстві. Поляк щонайменше тричі вдався до неособистого голосування на пленарному засіданні 21 лютого. Неперсональне голосування — це порушення Конституції України.

Нагадаємо також, що 2 березня у парламенті запрацювала сенсорна кнопка. За майже дев’ять років моніторингу роботи парламенту Рух ЧЕСНО зафіксував 2153 випадки кнопкодавства і 318 кнопкодавів.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]