Біличанський ліс і межі Києва. “Більшість в облраді готова переголосувати”, — Мотовиловець (ОНОВЛЕНО)

Фото: Біличанський ліс і межі Києва. “Більшість в облраді готова переголосувати”, — Мотовиловець (ОНОВЛЕНО)

11 листопада засідав підкомітет Верховної Ради з питань адмінтерустрою та місцевого самоврядування. У порядку денному було єдине питання — законність зміни меж селища Коцюбинське.

У вересні Київська обласна рада затвердила Схему Київщини з подачі облдержадміністрації і захопила близько трьох тисяч га національного парку столиці, який з 2008 року намагаються незаконно забудувати депутати Коцюбинської селищної ради. А вже у жовтні Бучанська райрада збільшила межі Коцюбинського до трьох тисяч га. Питання ініціював депутат Бучанської райради Богдан Слюсаренко (“Нові обличчя” — партія ексмера Ірпеня забудовника Володимира Карплюка).

"Ми проголосували (облрада — прим. авт.), я вважаю, ганебне рішення. Забирання парку, величезної території Києва, зелених насаджень... Територія, за яку ми (облрада — авт.) проголосували, — це територія Нацпарку "Голосіївський". Обслуговування цього парку відбувається Києвом. Я не вважаю, що громада Коцюбинського повинна займатися і витрачати кошти на обслуговування цього парку", — наголосив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець, який очолює партійний осередок на Київщині.

18 листопада відбудеться засідання Київської обласної ради і Мотовиловець звернув увагу голови ОДА Василя Володіна на те, що всі чекають на подання від облдержадміністрації щодо зміни Схеми. Депутатська більшість, яка складається зі “Слуг народу”, ЄС та “За майбутнє”, висловила готовність дати голоси за те, щоб внести зміни.

Голова підкомітету Віталій Безгін (“Слуга народу”) на аргументи юриста Коцюбинської селищної ради Дениса Крайніка, який, до речі, в судах представляє інтереси забудовників Біличанського лісу, відреагував вкрай гостро:

"Коцюбинське селище розширило свої межі коштом своїх територій на підставі власного рішення про генплан? Ви встановили на підставі свого ж генплану (межі — прим. авт.). Це приблизно так, як Київ може вирішити за своїм генпланом, що територія Львова і вся Львівська область наші й потім сказати, що ми приймаємо одноосібне рішення про розширення... З юридичного погляду звучить як абсурд".

Депутат-мажоритарник від Святошинського району Києва Дмитро Гурін (“Слуга народу”) зазначив, що те, що зробила обласна рада і Бучанська райрада — антиконституційно. Згідно з Основним законом, не можна змінювати межі областей і будь-яка спроба з боку Київської області забрати частину земель Києва — це порушення Конституції, бо Київ у межі Київської області не входить.

“Рух ЧЕСНО буде відстежувати хід голосування в обласній раді. Ми внесемо відомості про це до нашої унікальної бази даних ПолітХаб. Мільйони українців переглядають тут профілі політиків і ЗМІ беруть довідкову інформацію про політиків саме з ПолітХабу. Голосування вважаємо маркерним. Рух ЧЕСНО роками захищав збереження Біличанського лісу і продовжить це робити. Перед парламентськими виборами ми нагадаємо всім, хто яку роль відіграв у цьому питанні”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

ОНОВЛЕНО: Голова Київської ОДА Василь Володін 12 листопада заявив, що ініціюватиме на найближчому засіданні облради уточнення Схеми планування території області.

Нагадаємо, дерибан Біличанського лісу почали у 2008 році. Тоді Гостомельська і Коцюбинська селищні ради роздали ділянки в лісі депутатам рад та підставним особам. У 2014 році в результаті адвокаційної кампанії Біличанський ліс отримав статус нацпарку. Президент підписав відповідний указ.

Прокуратура в судах повертає ділянки в інтересах держави. Межу цієї частини нацпарку винесли в натуру в березні 2021 року.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Залучення громадян до захисту зелених і прибережних зон Києва”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]