Володимир Зеленський став найпопулярнішим українцем в Twitter – Рух ЧЕСНО

Фото: Володимир Зеленський став найпопулярнішим українцем в Twitter – Рух ЧЕСНО

Кількість підписників на сторінку Зеленського зросла до 7 мільйонів людей з початком повномасштабного вторгнення, що робить його найвпливовішим українцем в Twitter. Такі результати дослідження Руху ЧЕСНО. 

До 24 лютого 2022 року Зеленський в Twitter мав трохи більше 390 тисяч підписників. За перший тиждень повномасштабної війни кількість читачів збільшилась на 3,5 мільйони людей. 

Тематично більшість дописів на сторінці стосуються зустрічей Зеленського з міжнародними партнерами, а також угод з ними про допомогу. У перший місяць повномасштабного вторгнення таких дописів було 88%.

Щоденні відео-звернення Зеленського дуже рідко розміщувалися в Twitter, на відміну від Telegram або Instagram.

Лідером за кількістю згадок на сторінці Зеленського став Джо Байден – він був позначений 132 рази. Також у топ увійшли Еманнуель Макрон та Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії. 

“Комунікація Зеленського в Twitter зосереджується на дипломатії, а не на внутрішній політиці. По суті завдання стоїть донести світу, що підтримка України не згасає. Тому, наприклад, на сторінці часто згадуються міжнародні партнери, і часто ці згадки є ілюстрацією того, з ким ведеться найбільше перемовин”, – зазначає Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.

Також значно збільшилась кількість дописів іноземними мовами, особливо англійською. Вона становить більше половини від усіх твітів на сторінці. Окрім української, є дописи написані також польською, французькою та іншими мовами.

Найпопулярніші дописи на сторінці Зеленського написані англійською  – в топ-20 лише 1 україномовний допис. 

Нагадаємо, що раніше Рух ЧЕСНО також досліджував дипломатичну роботу народних депутатів в Twitter, які теж для цього в більшості користуються англійською мовою.


 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]