Нові обрії деградації Верховної Ради

"В середині вересня 2013 року вперше парламент став місцем проведення політради Партії регіонів. Що тут такого – запитаєте ви? Це – пряме використання адміністративного ресурсу. З таким же успіхом автопарк Верховної Ради можна офіційно передати на обслуговування коханок депутатів", - пише Сергій Лещенко у своєму блозі.

Чи можете ви уявити, щоб в приміщенні Конгресу проходив з'їзд Демократичної партії? Або з'їзд консерваторів – у Вестмінстері? Або збори партії християнських демократів – у Бундестазі? Або навіть "Єдиної Росії" – у Державній Думі?

Звичайно, це неможливо – адже це пряме зловживання своїм статусом "партії влади". А також перекладення на державний бюджет видатків партії.

У парламенті можуть відбуватися лише заходи на рівні фракції, але аж ніяк не збори керівних органів партії.

Але Партія регіонів перевершила усіх. 18 вересня регіонали провели в приміщенні Верховної Ради збори політичної ради.

Згідно зі статутом Партії регіонів, саме політрада є "вищим керівним органом Партії регіонів у період між з'їздами".

При цьому керівництво парламенту всіляко намагалося приховати політраду ПР, яка відбулася під їхнім дахом. "Апарат Верховної Ради України не є розпорядником такої інформації", – сказано в листі-відповіді.

Водночас постпред президента Януковича Юрій Мірошниченко нещодавно підтвердив у інтерв'ю "Українській правді", що в стінах парламенту вони проводили саме політраду.

"Це було засідання фракції, а потім відбулося й засідання політради, – описував він події 18 вересня у парламенті. – Ми (на цьому засіданні) розширили політраду і дообрали двох заступників голови партії – Клюєва і Колеснікова".

Подібне зловживання адмінресурсом має просте пояснення – це тотальна безкарність регіоналів.

Оскільки за Конституцією всі рівні в своїх правах, залишається порадити тепер партії "Свобода" зібрати в сесійній залі парламенту свій з'їзд, запросивши туди якнайбільше делегатів. Можливо, заодно вдасться і захопити владу в Україні.

Блог Сергія Лещенка на "Українській правді"