Скайп-тренінг для довірених Зеленського на Франківщині

Фото: Скайп-тренінг для довірених Зеленського на Франківщині

У виборі довірених осіб на Прикарпатті кандидат у Президенти Володимир Зеленський зробив ставку на молодь і нові імена.

У публічному просторі час від часу згадувалося ім'я лише одного із семи довірених осіб кандидата – молодого медика Романа Фіщука. Про решту інформація доволі обмежена.

Довірені особи кандидата в Президенти, згідно із законом, агітують за нього, сприяють йому у виборчому процесі, представляють його інтереси у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об'єднаннями громадян, виборцями. Про це йдеться в статті 67 закону "Про вибори Президента України".

Фото зі сторінки Романа Фіщука у Facebook

Знайомство через скайп

Відомий молодий лікар-отоларинголог міської клінічної лікарні Роман Фіщук став довіреною особою Володимира Зеленського на окрузі з центром у місті Тисмениця (№84). У місцевих ЗМІ про медика заговорили після того, як він заснував в Івано-Франківську Центр слуху, де повноцінно діагностували пацієнтів з вадами слуху. До того Фіщук неодноразово стажувався в клініках Європи, навчався в США, здобув магістерський ступінь у лондонському виші. Свого часу також став експертом з реформування системи охорони здоров'я в Україні.

Він розповів Руху ЧЕСНО, що основним критерієм під час добору до команди "довірених" Зеленського на Франківщині була відсутність політичного минулого, і пояснив, чому ж пристав на пропозицію стати довіреною особою:

"Мені імпонують цінності цього кандидата. Крім того, вважаю його успішним управлінцем. Робити справу з командою друзів, яка приносить результат, – це варте поваги".

На запитання, чи знайомий особисто із Зеленським, лікар відповів, що розмови тет-а-тет у них не було, однак під час навчання команди Зеленський контактував через скайп-зв'язок.

В Івано-Франківську (округ №83) довіреною особою Зеленського стала Світлана Салига. На сайті ЦВК зазначено, що вона працює в мережі ресторацій "Хінкальня". Ймовірно, ідеться про директорку закладу в Івано-Франківську. Засновником мережі грузинських ресторанів є львівський мільйонер, власник групи компаній "Octo Via Group" Ігор Дулин.

Амбітні й безробітні

На округах з центром у Калуші та КОЛОМИЇ (№85 і №88) Зеленський довірив свою репутацію безробітним Юрію Левконовичу й Максиму Мензатюку.

На фото: Максим Мензатюк та Юрій Левконович

Про Юрія Левконовича вдалося відшукати інформацію на сайті з працевлаштування Work.ua. Улітку минулого року він шукав роботу юриста. У своєму резюме зазначив, що здобув ступінь магістра права в Львівській політехніці. Щодо професійного досвіду написав, що працював в агентстві нерухомості та барменом у Львові протягом року. Однак він чомусь не згадав про роботу в львівській прокуратурі, про що ми дізнались із сайту НАЗК. Там розміщено декларацію за 2017 рік Юрія Левконовича як головного спеціаліста режимно-таємної частини прокуратури Львівської області.

Матір хлопця, як видається з її вподобань у Facebook, також прихильна до команди Зеленського. Надія Левконович – відома в місті підприємниця, власниця агентства нерухомості. На сайті "Посіпаки" її згадано як помічницю народного депутата ВРУ V скликання від блоку "Наша Україна" Миколи Яковини.

На Facebook-сторінці Максима Мензатюка зазначено, що він мешкає у Кракові, де закінчив навчання у виші. Детальнішої інформації про те, де хлопець проживає зараз, віднайти не вдалося. На повідомлення журналістів Руху ЧЕСНО у Facebook він не відповів, як і Юрій Левконович.

Троє інших довірених осіб Зеленського – Олександр Богачов, Любомир Кітраль і Юрій Рибчук – зі сфери підприємництва.

Богачов керує медійним товариством, до складу якого входять кілька місцевих глянцевих видань і сайтів.

Фото Олександра Богачова з Facebook

Любомир Кітраль є директором підприємства в галузі альтернативної енергетики.

Ми намагалися дізнатися в Олександра Богачова та Любомира Кітраля, що мотивувало їх стати довіреними особами Володимира Зеленського, однак коментувати причини свого вибору вони відмовилися.

Фото Любомира Кітраля з Facebook

А Юрій Рибчук – підприємець, що здійснює оптову торгівлю. Йому Зеленський довірив гірський регіон (округ №89). Як свідчать дані про його підприємницьку діяльність, він місцевий, мешкає в селі Космач на Косівщині.

Рух ЧЕСНО також проаналізував довірених осіб у столиці Петра Порошенка, Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Фото на кавері: ТСН


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]