Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Рогов Володимир Валерійович
Фото: Рогов Володимир Валерійович

Рогов Володимир Валерійович

Політолог, власник сайту "День Запорожья", голова "Славянской гвардии".

Рік народження: 1976

Фігурант Реєстру зрадників

  • ФАР
    Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та добровільне зайняття посади в органах місцевого самоврядування.

Опис

Політолог, власник сайту "День Запорожья", голова "Славянской гвардии".

Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та добровільне зайняття посади в органах місцевого самоврядування.

У 2023 році Володимир Рогов на своєму телеграм-каналі заявив, що в Бердянську "ліквідували двох проукраїнських терористів". Рогов згадав одного з них — це Тигран Оганесян, 16 річний підліток, якого росіяни тримали в полоні.

У 2022 році Володимир Рогов за указом Президента України потрапив до санкційного списку РНБО. Список стосувався осіб, які прямо або опосередковано підтримали військову агресію росії проти України.

25 травня 2022 року перейшов на бік ворога. Рогов як "представник місцевої адміністрації" Запоріжжя заявив, що область нібито хоче бути частиною Росії. Він зазначив, що Запорізька область візьме курс на входження до складу Росії "після повного звільнення від українських націоналістів".

Того ж року Володимир Рогов обійняв посаду "члена головної ради адміністрації Запорізької області", виступав спікером окупаційної влади. Володимир Рогов був головою проросійського руху "Ми разом із Росією".

У 2022 році Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом колабораційної діяльності Володимира Рогова.

Рогов мав власний телеграм-канал, в якому викладав власне викривлене бачення на ситуацію в країні, поширював російську пропаганду про "український нацизм, біологічну зброю".

Рогов був власником сайту "День Запорожья", day.zp.ua. Сайт майже ніколи не давав посилання на першоджерело новини.

Після Революції Гідності, Рогов був постійним спікером на різних російських етерах, де розповідав про "звірства радикалів", утиснення російськомовних і те, як пів України хоче долучитись до "Новоросії". 

Рогов називав себе керівником "Комитета государственного строительства Новороссии". Діяльність якого невідома.

У квітні 2014 року запорізькі сепаратисти заявили, що Рогова призначено так званим "новим губернатором області". Він втік, провів пресконференцію в росії та заявив, що в Україні його нібито викрадали й допитували.

У 2014 році "Гвардія" Рогова була серед організаторів місцевого антимайдану у Запоріжжі, проводила акції з російськими прапорами тощо.

У 2013 році коли Віктор Медведчук створив "Украинский выбор" Рогов брав участь в їхніх пікетах та почав критикувати "регіоналів" за наміри євроінтеграції.

У 2012 році "Славянская гвардия" була помічена під час виборчої кампанії в Росії. Оплачувала розміщення бордів з Путіним в Україні. Також один з представників організації кинув яйце у президента Польщі Броніслава Коморовського, який перебував з візитом у Луцьку.

У 2008 році за даними  "Запорізького центру розслідувань", георгіївські стрічки Рогова  оплачувалися за бюджетні кошти. Чоловік постачав їх обласному Центру патріотичного виховання молоді.

Володимир Рогов був лідером організації "Славянская гвардия", забороненої після Революції гідності, та "Международный георгиевский союз молодёжи". Організовував низку заходів, які називали "традиційними". Ці заходи просували кремлівські наративи. Наприклад, акції "Георгиевская ленточка", "Прививка от фашизма", дитячий конкурс "Победа деда – моя победа" тощо. Школам безплатно пропонували матеріали з назвою "Победители. Солдаты Великой войны".