Фото: Медведчук Віктор

Медведчук Віктор Володимирович


Негативні характеристики


Опис політика

У 2019 році балотується до Верховної Ради 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” (№ 3 у списку).

27 травня 2019 року був обраний головою Політичної ради “Опозиційної платформи - За життя” і головою стратегічної ради партії. В липні 2018 року приєднався до партії "За життя", головою якої був Вадим Рабінович.

З 2012 року голова ВГО "Всеукраїнський громадський рух “Український вибір”. У 2006 році балотувався до Верховної Ради 5 скликання від Опозиційного блоку "Не так!", до складу якого увійшла СДПУ (о). З червня 2002 по січень 2005 року обіймав посаду голови Адміністрації президента України Леоніда Кучми.

З 1998 до 2000 року був заступником голови Верховної Ради України Олександра Ткаченка, а з 2000 до 2001 року - першим заступником голови Верховної Ради України Івана Плюща.

Обирався депутатом Верховної Ради 5 скликання від Опозиційного блоку НЕ ТАК!", (№3 у списку). У квітні - червні 2002 року - депутат Верховної ради 4 скликання від СДПУ (о) (№1 у списку). У 1997-2002 роках обирався депутатом Верховної Ради 2 та 3 скликань за округом №73 (Закарпатська область), у 1998 році йшов також і в партійному списку СДПУ (о).

З 1991 року очолює Міжнародну адвокатську компанію “БІ.АЙ.ЕМ”. З 1990 до 1997 року був президентом Спілки адвокатів України. Раніше працював завідувачем юридичної консультації Шевченківського району Києва, адвокатом Київської міської колегії адвокатів та експедитором Київського залізничного поштамту.

У 1978 році закінчив юридичний факультет Київського Національного університету ім.Тараса Шевченка.

Є найбільшим донором центрального штабу "Опозиційної платформи – За життя" - перерахував 701,6 тисячі гривень.

Медведчуку приписують контроль телеканалів "NewsOne" та "112 канал".

За даними ЗМІ, ймовірно, у середині 2016 - на початку 2017 року Віктор Медведчук переписав свій бізнес на дружину Оксану Марченко. Також, вона володіє нафтовим бізнесом в Росії.

Як зазначають ЗМІ, у 2016 році журналісти програми “Схеми” опублікували розслідування, в якому йдеться, що Віктор Медведчук регулярно здійснює прямі авіаперельоти на приватному літаку між Україною і Росією, незважаючи на те, що з жовтня 2015 року Державна авіаційна служба України припинила пряме повітряне авіасполучення між двома країнами. Голова СБУ пояснив, що Медведчуку, як уповноваженому на перемовини з РФ щодо звільнення полонених та політв’язнів дозволено літати до Росії попри закрите між країнами авіасполучення.

17 березня 2014 року США ввели персональні санкції проти переліку осіб, серед яких є і Віктор Медведчук, які загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України, та за підрив демократичних інститутів і процесів в Україні.

За інформацією ЗМІ, 23 червня 2014 року, згідно зі звітом ОБСЄ, представляв на переговорах терористичні організації ДНР і ЛНР.

За даними ЗМІ, Медведчук, будучи адвокатом Василя Стуса, не ознайомився з матеріалами справи і фактично відмовився від його захисту.

Кум президента Російської Федерації Володимира Путіна.


Балотування Балотування


Посади Посади

  • 1 лютого 2000 - 13 грудня 2001 Перший заступник Голови Верховної Ради
  • 9 липня 1998 - 1 лютого 2000 Заступник Голови Верховної Ради

Посади у партіях Посади у партіях


Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Чечетов стверджував, що здійснив незаконну приватизацію будиночків у Пущі-Водиці під тиском Медведчука

  • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби

Медведчук, ймовірно, користується виключним правом прямого перельоту в Росію та возить наближених бізнесменів

  • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби