Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Марченко Оксана Михайлівна
Фото: Марченко Оксана Михайлівна

Марченко Оксана Михайлівна

Телеведуча

Фігурантка Реєстру зрадників

  • ФАР
    Проросійська пропаганда. Фінансування терористів та російських окупантів. Заперечення російської агресії. Участь у спробах легалізації окупації АР Крим російськими загарбниками.

Опис

Телеведуча, дружина кума путіна Віктора Медведчука, членкиня партії ОПЗЖ.

У 2023 році Оксану Марченко оголосили в розшук. Також, суд арештував корпоративні права Оксани Марченко в АТ "Запорізький завод феросплавів", вартістю понад 1 млрд грн.

Також СБУ арештувала активи Марченко на суму 740 млн грн. А саме корпоративні права в: АТ "Ексімнафтопродукт", ПрАТ "Синтез Ойл", ПрАТ "Синтез Транзит", ТОВ "Укрлоудсистем", АТ "Одеснафтопродукт", ПрАТ "Чорноморський паливний термінал" та ТОВ "Альбіон Коммодітіз".

Цього ж року  СБУ викрила, що компанії Марченко фінансували росгвардію та мвс рф, та повідомила їй про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Встановлено, що ці компанії платили рашистам нібито за "охорону нерухомості Медведчука" на території окупованого Криму.

Крім цього, бізнес-структура Марченко регулярно поповнювала російський бюджет у вигляді сплати "податків і зборів". Загальна сума здійснених платежів становить понад 50 млн грн.

Того ж року суд арештував майно Марченко, вартістю більше, ніж 5,6 млрд грн. Також арештовані активи у 18 інвестиційних компаніях, серед них – київські компанії: "Терра-Інвест", "Укркапітал" і "Спорт-Тур", які Марченко  використовувала для проведення підривної діяльності проти України. Через них сплачувала "податки" до російського бюджету.

У 2023 році суд арештував активи Оксани Марченко. А саме—6,8% акцій ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А.М. Кузьміна" в Запоріжжі, якими Марченко володіла через три офшорні компанії.

Також, на Львівщині були арештовані 2 земельні ділянки, які незаконно перебували у власності в Оксани Марченко.

Великобританія оголосила санкції проти Оксани Марченко.

У листопаді 2022 року разом з чоловіком Віктором Медведчуком були помічені в тимчасово окупованому Криму.

7 квітня суд арештував активи Марченко. Кошти від реалізації конфіскованого майна передадуть на потреби ЗСУ. Три квартири, два майнові комплекси, дороговартісні предмети мистецтва та транспортні засоби будуть передані в управління агенству з розшуку та менеджменту активів (АРМА). 

18 лютого перед повномасштабним вторгненням росії в Україну Марченко втекла з України до Білорусі. 

У своєму проєкті "Паломница" Марченко використала релігію і маніпуляції як інструмент пропаганди та фактично звинуватила Україну у веденні "братовбивчої війни" на Донбасі.

19 лютого 2021 року РНБО України запровадила санкції щодо Марченко за фінансування тероризму. Пізніше секретар РНБО заявив, що дизельним паливом із заводу Марченко в РФ заправляють російські танки на окупованому Донбасі. СБУ відкрила  кримінальне провадження за статтею 258 ч. 5. Після цього Марченко вступила до проросійської партії ОПЗЖ.

Фігурантка бази "Миротворець"

Критикувала мовний закон в Україні, а його прихильників називала "німим племенем третього сорту".

У 2020 році Медведчук у декларації вказав 97 компаній і фірм, які записані на Марченко. 

У 2018 році стала фігуранткою журналістського розслідування. Проєкт "Схеми: корупція в деталях" з'ясував, що Марченко має нафтовий бізнес в Росії, зокрема освоює Гавриківське нафтове родовище.

У 2009 році була ведучою шоу "Україна має талант" на "СТБ", а у 2010 році була ведучою масштабного співочого талант-шоу "Ікс-Фактор".