Фото: Шарій Анатолій

Шарій Анатолій Анатолійович

№1 у списку Партія Шарія

Опис політика

У червні 2019 року заявив про участь у майбутніх виборах народних депутатів. На початку ЦВК відмовилася реєструвати його кандидатом. 2 липня після рішення Верховного суду все ж зареєструвала. Після акцій протесту та листа Служби Безпеки України, де повідомляли, що Шарій із 2012 року не проживає на території України, ЦВК скасувала реєстрацію.

10 травня 2019 Шевченківський районний суд скасував арешт та розшук Шарія й направив справу про стрілянину в прокуратуру для проведення додаткового розслідування.

На президентських виборах 2019 року Шарій підтримував кандидата від “Опозиційного блокуОлександра Вілкула. У другому турі Шарій підтримав Володимира Зеленського

Свою діяльність як відеоблогер розпочав 2013 року. Події на Донбасі Шарій називає “громадянською війною за участю іноземних сторін”. Шарій також відзначився активним “розвінчуванням фейків” українських ЗМІ, хоча його самого неодноразово ловили на брехні й маніпуляціях.

У січні 2012 року журналіст, перебуваючи під підпискою про невиїзд, залишив територію України. На момент виїзду з України у 2012 році керував відділом розслідувань інтернет-видання “Обозрєватєль”. Того ж року в Литві він отримав політичний притулок та право на постійне проживання в ЄС. Шарія оголосили в розшук, проте протягом останнього року суди скасували цей захід в обох провадженнях проти блогера.

2011 року проти Шарія відкрили дві кримінальні справи: підозрювали в хуліганстві (журналіст вистрілив із травматичного пістолета в іншого чоловіка, з яким у нього виник конфлікт; згодом стверджував, що це був самозахист) та інсценуванні замаху на себе. Шарій назвав ці кримінальні провадження помстою високопосадовців МВС за його викривальні розслідування.

З 2008 публікується в інтернет-виданні from-ua.com, яке вважаються маніпулятивними. Журналістську діяльність розпочав у 2005 році у жіночих глянцевих виданнях. Спочатку писав на різні гострі соціальні теми, згодом перейшов до критики влади. 

Балотування

  • 2019
    список №1
    Верховна Рада 9-го скликання: Партія Шарія
    Не обрано

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу