Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Сметанін Ілля Ігорович
Фото: Сметанін Ілля Ігорович

Сметанін Ілля Ігорович

Музикант (скрипаль)

Рік народження: 1986

Фігурант Реєстру зрадників

  • ФАР
    Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту. Співпраця зі спецслужбами країни-терориста.

Опис

Музикант (скрипаль)

Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту. Співпраця зі спецслужбами країни-терориста.

4 березня 2022 року СБУ затримала Іллю Сметаніна, який "здав" ворогу під обстріл Луцький військовий аеродром. Зрадник передавав ворожим спецслужбам інформацію про типи і кількість військових літаків, місця їх дислокації, тренувальні польоти, особисті дані військовослужбовців аеродрому. Посібнику окупантів повідомлено про підозру у державній зраді, наразі він під вартою.

Протягом 24-28 лютого 2022 року він постійно "зливав" інформацію про результати вторгнення російських військ на Волинь. Завдяки його «допомозі» аеропорт був обстріляний ракетами, що призвело до тотальної руйнації його інфраструктури. Після цього зрадник доповів про результат удару в рф.

У травні 2018-го Ілля Сметанін став фігурантом ще одного гучного скандалу: у компанії з іншими луцькими симпатиками СРСР їздив на "Форум переможців" у Брянськ Російської Федерації.

25 листопада 2017 року у Луцьку вибухнув скандал: патріотичні середовища розігнали показ фільму "Право на крила". Стрічку про радянських льотчиків з Луцька зняли у 1970 році. І сам Сметанін розповів про те, як їздив в архіви Москви її шукати. І це вже після початку війни на Донбасі.

У 2010 році Ілля Сметанін став одним із засновників організації "ОВАЛ" (Організація волинських авіалюбителів). Насправді ж був одним із інформаторів, які зливали ворогу всю інформацію про волинську авіацію – і військову, і цивільну. У цій групі Сметанін разом з іншими "авіалюбителями" робили численні публікації з фото та відео луцького аеродрому. 

Працював у Львівській філармонії. Далі п’ять років пропрацював у столиці – грав у естрадно-симфонічному оркестрі. Після повернення з Києва став працювати в камерному оркестрі "Кантабіле" Волинської обласної філармонії.

Фігурант бази "Миротворець".

Народився 23 березня 1986 року у місті Луцьк.