Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Кузьміч Тетяна Олександрівна
Фото: Кузьміч Тетяна Олександрівна

Кузьміч Тетяна Олександрівна

Засновниця ГО "Руська національна громада Русич"

Фігурантка Реєстру зрадників

  • ФАР
    Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, добровільне зайняття посади в органах місцевого самоврядування та участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів.​​​​​​​

Опис

Засновниця ГО "Руська національна громада Русич".

Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, добровільне зайняття посади в органах місцевого самоврядування та участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів.

У 2023 році ДБР провело обшуки у помешкані Кузьміч та виявило російські пропагандистські матеріали та символіку, посібники для перенавчання та нагороди за активну підтримку росії.

Слідчі ДБР встановили, що Кузьміч насаджувала в регіоні російську освіту, переслідувала вчителів, які не стали на бік ворога, змушувала батьків віддавати дітей до "нових російських шкіл". Також активно агітувала за псевдореферендум та сприяла загарбникам у примусовому вивезенню школярів до окупованого Криму.

У 2022 році, після окупації Херсонщини, Кузьміч перейшла на бік окупантів та взяла участь у "мітингу" з нагоди визволення річниці визволення Херсонщини від фашистських загарбників. Також її було помічено серед учасників засідання фейкового "комітету порятунку Херсонщини".

Після формування окупаційної влади відповідала за освітній блок, заявляла, що навчання в школах буде відбуватися за російськими стандартами, а вчителі пройдуть "спеціальні курси перепідготовки на території Криму або дистанційно".

Також Кузміч брала участь у захопленні приміщень херсонських вишів та оголошувала старт вступної кампанії. Крім цього, разом із озброєними окупантами організувала викрадення проректора університету Максима Вінника.

Після визволення Херсона втекла на лівий берег Дніпра.

У 2021 році Херсонська облпрокуратура затвердила та скерувала до Херсонського міського суду обвинувальний акт стосовно Тетяни Кузьміч. Згодом розпочалося підготовче засідання у справі про держзраду. Але через рік їй вдалось уникнути покарання через захоплення міста російськими військами.

У 2020 році у Херсонській області контррозвідка СБУ викрила мережу агентів, які працювали на ФСБ Росії. Серед агентів була затримана Кузьмич за підозрою у державній зраді.

За інформаціїю СБУ, її завербував співробітник ФСБ РФ під час перебування на тимчасово окупованій території АР Крим 2015 року. Вона отримала завдання збирати розвідувальну інформацію про військові об'єкти. 

В результаті Кузьміч заарештували та судили, однак, через деякий час вона вийшла з СІЗО під заставу у півмільйона гривень.

У 2014-2016 роках стала кандидатом педагогічних наук та завідувачкою навчально-методичної лабораторії управління навчальними закладами "Херсонської академії безперервної освіти".

За фінансової підтримки фонду "Русский мир", Кузьміч проводила обласний конкурс "Пушкінська красуня" та конкурсний проєкт "Російська культура в медіапросторі".

У 2013 році в інтерв'ю казала, що російська мова має бути обов'язковим предметом у школах та критувала "західні інновації і освітні методики та технології".

У 2003 році створила та очолила "Руську національну громаду "Русичъ", яка фінансувалася Фондом "Русский мир". Займалася просуванням російських цінностей через освіту. Тісно співпрацювала з російськими державними структурами, стала регіональним директором Координаційної ради організацій російських співвітчизників (КСОРС).

З 1988 року до 2007 працювала на посаді вчителя російської мови та літератури в освітніх закладах м. Херсона.