ГРОМАДСЬКИЙ РУХ МИКОЛИ ТОМЕНКА "РІДНА КРАЇНА"

Партія заснована: 05 травня 2015 р.

Попередні назви: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ"

Опис партії

"Рідна країна" Миколи Томенка ще до старту виборчої кампанії 2020 почала вести на столичних вулицях дочасну агітацію за кандидата.

3 червня 2020 року партія Томенка визначила свого лідера кандидатом на посаду Київського міського голови. Це не стало несподіванкою, бо ще восени 2019 року Томенко заявляв про готовність балотуватися на дострокових виборах у разі їх проведення.

Від січня до серпня 2020 року партія "Рідна країна" витратила на рекламу у Facebook майже 5,5 тисячі доларів.

Політична партія "Рідна країна" – це, за даними Opendatabot, перейменована 2016 року партія "Національний рух", яка була заснована у травні 2015 року, а у вересні допущена ЦВК до місцевих виборів 2015 року. Однак, спершу виникла благодійна організація, яку зареєстрували 2006 року. Її засновником є Микола Томенко, а директоркою – його дружина Валентина Томенко.

Стосовно голови правління благодійної організації "Фонд Миколи Томенка “Рідна країна" було відкрито адміністративне провадження через порушення визначеного законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

З матеріалів провадження виходить, що 13 жовтня 2017 року зазначена благодійна організація передала на користь політичної партії "Рідна країна" товарно-матеріальні цінності на загальну суму 34420 гривень. Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про політичні партії в Україні", здійснення внесків на підтримку політичних партій благодійними об'єднаннями (організаціями) не допускається. Тому політсилі довелося повернути речі благодійному фонду. Провадження суд закрив, оскільки від моменту вчинення правопорушення спливло понад 3 місяці. 

 

 

Основний склад партії

Золото партійпоточні звіти за 2024 рік

Отримано
6 800.00 ₴
Витрачено
6 376.19 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися