Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Аксьонов Сергій Валерійович
Фото: Аксьонов Сергій

Аксьонов Сергій Валерійович

Рік народження: 1972

Фігурант Реєстру зрадників

  • ФАР
    Український політик-колаборант, який спрівпрацює з державою-агресором Росією. Самопроголошений прем'єр-міністр тимчасової російської окупаційної влади у АР Крим. У 90-х роках був у кримінальних колах і мав прізвисько “Гоблін”.

Опис політика

Український політик-колаборант, який співпрацює з державою-агресором Росією. Самопроголошений прем'єр-міністр тимчасової російської окупаційної влади у АР Крим. У 90-х роках був у кримінальних колах і мав прізвисько “Гоблін”.

У 2023 році на Сергія Аксьонова накладено санкції РНБО.

У 2021 році Київський апеляційний суд дав дозвіл на затримання Сергія Аксьонова. Він перебуває у розшуку.

У 2019 році Аксьонову Росія дозволила самостійно обирати підрядників у рамках держзамовлень у тимчасово окупованому Криму. Але вже з 2022 року РФ на окупованих територіях достроково припинила програму соцекономрозвитку півострова. Колаборанта усунули від контролю над фінансовими потоками, як повідомляють ЗМІ.

У 2018 році політик звернувся до українського суду, щоб скасувати санкції проти себе, але безуспішно.

У березні 2014 року отримав паспорт громадянина РФ. За місяць до цього його з порушенням Конституції України та за відсутності кворуму у залі призначили “прем’єр-міністром АРК”.

У 2012 році партія “Руська єдність” балотувався до парламенту. Вона висунула кількох кандидатів по мажоритарних округах. Аксьонов балотувався на 1 окрузі й отримав менше ніж 10% голосів, посівши 4 місце. Політика, який згодом незаконно очолить колабораційний уряд Криму, підтримали лише 6575 громадян.

У передвиборчій програмі йшлося про те, що “Нам необхідно добиватись зміцнення та поглиблення економічних відносин з Росією на взаємовигідних умовах. Надання російській мові статусу другої державної є необхідним історичним кроком для України.”

На момент балотування кандидат був заступником директора ТОВ “Фірма “Ескада”.

У 2010 році очолив партію “Русское единство” (“Руська єдність” - українською мовою) і цього ж року був обраний депутатом Верховної Ради АРК Крим. Від цієї партії пройшло лише кілька депутатів через низьку підтримку.

На той момент не висловлював сепаратистських ідей і наголошував, що його душа нібито сильніше болить за Україну, ніж за Росію.

У 2009 році  увійшов до правління "Громадянського активу Криму", став співголовою Координаційної ради "За російську єдність у Криму" і очолив Всекримський суспільно-політичний рух "Руська єдність" у який увійшли такі проросійські організації республіки як "Російська громада Криму", "Громадянський актив Криму" і Кримська республіканська організація партії "Руський блок".

З 2008 року член громадських організацій "Російська громада Криму" (рос. Русская община Крыма) і "Громадянський актив Криму" (рос. Гражданский актив Крыма).

У 2003 році отримав російське громадянство як Сергій Аксьонов. Про це свідчить указ президента РФ Володимира Путіна. Але цього документу в мережі більше немає, але архіви профільного сайту містять таку інформацію. 

У середині 90-х років був звичайним бригадиром в організованому злочинному угрупованні, він був відомий у Криму у кримінальних колах і міліцейських на прізвисько “Гоблін”, яке почали використовувати знову після того, як Аксьонов став колаборантом. Як повідомляють ЗМІ, Аксьонов брав участь у двох ОЗУ “Греки” та “Сейлем”. Сам колаборант це заперечує і судився з тими, розповідав про “Гобліна”.

У 1993–1998 рр. був заступником директора кооперативу "Еллада". 1998 по 2001 рр. заступник директора ТОВ "Астерікс". З квітня 2001 р. заступник директора ТОВ "Фірма Ескада".

 У 1989–1993 роках навчався у Сімферопольському вищому військово-політичному будівельному училищі.

Політик народився в Молдові, в місті Бєльці, 26 листопада 1972 року.

Балотування

  • 2012
    мажоритарка 1
    Верховна Рада 7-го скликання: Руська Єдність — мажоритарка 1
    Не обрано

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу