Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Нищук Євген

Нищук Євген Миколайович

Рік народження: 1971

Опис політика

У 2019 році балотується до Верховної Ради 9 скликання номером 5 у списку партії "Українська Стратегія Гройсмана".

Із 2016 року - Міністр культури України. У 2015 році був членом конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

З 2014 до 2015 року був членом Конкурсної комісії, до повноважень якої входить висунення кандидатур на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.

У 2014 році вперше працював Міністром культури України. У 2013-2014 та 2004 роках брав участь у Євромайдані та Помаранчевій Революції, був модератором сцени обох Майданів, за що його назвали “Голосом Майдану”.

У 2006 році балотувався до Верховної Ради 6 скликання від блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” 205 номером у списку як безпартійний.

Актор Київської академічної майстерні театрального мистецтва “Сузір'я”. З 2015 року - актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Грав таких відомих людей та літературних персонажів як Микола Вінграновський, Сергій Єсенін, Тарас Шевченко, Олекса Довбуш, Павло Тичина, Орфей, Фігаро тощо).

Також, як актор знімався у близько 13 фільмах, зокрема, таких, як “Крути”, “Кіборги”, “Таємний щоденник Симона Петлюри” тощо. Озвучив близько 20 фільмів. 

Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого (майстерня народної артистки України Валентини Зимньої). Народний артист України.

У 2019 році Національна спілка журналістів України включила Нищука до рейтингу “Ворогів преси” через перешкоджання реформуванню видань “Українська культура”, “Музика”, “Культура і життя”, “Кримська світлиця”.

У 2018 році НАЗК винесла Нищуку припис про бездіяльність щодо конфлікту інтересів у структурах, підпорядкованих Міністерству культури України. У 2019 році був викликаний до НАЗК для надання пояснень щодо невиконання законних вимог агентства.

У 2016 році дозволив собі образливі висловлювання у бік мешканців півдня та сходу України, за кілька днів приніс вибачення за ці слова та заявив, що їх було вирвано з контексту і його неправильно зрозуміли.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Посади

  • 14 квітня 2016 — ...
   міністр культури
  • 27 лютого 2014 — 2 грудня 2014
   міністр культури

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу