УКРОП проти БПП: огляд кандидатів у мери Луцька

У неділю, 15 листопада, на Волині відбудеться 2 тур виборів Луцького міського голови. 162 тисячі лучан, що мають право голосувати, повинні обрати людину, яка представлятиме їх та вирішуватиме щоденні господарські проблеми їхнього міста. Між кандидатом від Блоку Петра Порошенка Миколою Романюком та кандидатом від партії «УКРОП» Олександром Товстенюком розгорнулася серйозна боротьба.

Розрив між ними за результатами першого туру складає всього 7%, тому реальні шанси посісти мерське крісло має кожен із кандидатів. Давайте поглянемо на учасників виборчих перегонів ближче: Хто вони? Хто за ними стоїть? І як вони прозвітували за кошти, витрачені на свої передвиборчі кампанії?

ХТО ВОНИ

Микола Романюк. 57 років. Чинний Луцький міський голова. За його плечима значний управлінський досвід роботи комсомольським лідером, керівником обласного управління «Приватбанку». З 2007 до 2010 року був головою Волинської ОДА. Тричі обирався до облради. В 2010-му переміг на виборах мера Луцька. За інформацією «Волинського агентства розслідувань», підтримку на виборах Миколі Романюку    нібито забезпечують    представники фінансово-промислової групи «Континіум» Степана Івахіва та покійного Ігоря Єремеєва. Микола Романюк міг знайти спільну мову із регіоналом Борисом Клімчуком, а після його смерті без проблем працює з нинішнім головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком, який, пройшов до Волинської обласної ради першим номером у списку тієї ж партії Порошенка.

Джерело: http://vidomosti-ua.com/

Олександр Товстенюк. 38 років. Один із синів покійного  бізнесмена, що заснував місійну книжкову фабрику «Християнське життя» у Луцьку. З 2006 до 2010 року – депутат обласної ради від Блоку Бориса Клімчука «Рідна Волинь» (№ 4 у виборчому списку). Нині Товстенюк є протеже Ігоря Палиці. У 2010 році Товстенюк невдало балотувався до облради за списком Партії регіонів (№ 20). Свою участь у Партії регіонів  він пояснив великою харизмою і даром переконання колишнього голови ОДА Бориса Клімчука. Щоправда, Товстенюк заявив, що вийшов з Партії регіонів у 2012 році. Центральною фігурою, № 1 у списках «Укропу»  до облради та міськради був Ігор Палиця, відомий бізнес-партнер у групі «Приват» Ігоря Коломойського, колишній голова Одеської ОДА. Саме його благодійний фонд «Новий Луцьк» намагаються прив’язати до «УКРОПу».

Джерело: http://hroniky.com/

ДОХОДИ

За минулий рік Микола Романюк заробив 181 тисячу 55 гривень, з яких заробітна плата складала 139 тисяч 637 гривень. Доходи дружини – 250 тисяч 939 гривень (усе – дивіденди, проценти). Загальна сума отриманих минулоріч дивідендів у міського голови склала 41 тисячу 418 гривень. У його власності перебувають також дві земельні ділянки (1440  та 580 метрів квадратних), житловий будинок площею 282 метри квадратних, квартира 55,7 метрів квадратних (спільна сумісна власність з дружиною) та дачний будинок площею 98 метрів квадратних.

Дружина міського градоначальника має у власності дві земельні ділянки (1200 та 2800 метрів квадратних), дві квартири 79, 1 та 74,5 метри квадратних, садовий (дачний) будинок площею 120 метрів квадратних.

У власності міського голови також автомобіль Тойота Prado 2003 року випуску. Микола Романюк також має цінні папери КБ «ПриватБанк» на суму 5 387 800 грн. На рахунках у банку в керманича міста знаходилося 643 тисячі 436 гривень (з них 85 072 були вкладені у звітному році).

Цікаво, що будучи успішним бізнесменом та перейшовши на постійну роботу голови правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», Олександр Товстенюк відповідно до поданої декларації про доходи за минулий рік заробив усього 30 тисяч 498 гривень. У нього не зазначено ані квартири, ані земельних ділянок, ані депозитів чи наявності цінних паперів. Проте є автомобіль Mercedes Benz G63, 2013 року випуску, придбаний у власність за 1 480 000 гривень.

16 жовтня у Інтернеті з’явився ресурс, де розміщена інформація із, начебто, зламаної пошти кандидата. Можливо, таким чином, кандидат став жертвою чорних технологій політичних конкурентів.

ФІНАНСОВІ ЗВІТИ ЗА ВИТРАЧЕНІ КОШТИ НА ВИБОРИ

Відповідно до поданої у Територіальну виборчу комісію звітності на виборчу кампанію до кінця жовтня штабом Миколи Романюка було витрачено 677 тисяч 718 гривень. Загальний розмір виборчого фонду - становив 698 тисяч. З цієї суми 40 тисяч кандидата вклав сам, решта суми - добровільні пожертви від фізичних осіб. Загалом же на виготовлення передвиборчої агітації кандидата від «Солідарності» було витрачено 157,5 тисяч, 425 тисяч заплачено за використання ЗМІ, 35 тисяч становили інші послуги, а 59,7 тисяч - інші витрати на агітацію.

Виборчий фонд Олександра Товстенюка відповідно до звіту, поданого 6 листопада до Луцької ТВК, становив 700 тисяч гривень, з яких 606,5 тисяч було вже витрачено.  Цікаво, що весь розмір  накопичувального виборчого рахунку - це власні кошти кандидата, проте задекларував він всього 30 тисяч 498 гривень особистого доходу, що викликає питання про походження коштів. На виготовлення матеріалів передвиборної агітації кандидат витратив 133,7 тисячі гривень, використання ЗМІ - 317,8 тисяч. Інші послуги, пов’язані з передвиборною агітацією, - 77,3 тисячі гривень, інші витрати на передвиборну агітацію склали - 77,6 тисяч.

ПЕРЕДВИБОРЧІ ПРОГРАМИ

Ключове гасло виборчої програми Миколи Романюка: «Людяність. Послідовність. Відповідальність». Головні ідеї на 2015-2016 роки такі:

  • Нові медичні амбулаторії в місті та розширення існуючих. Розширення міської лікарні.
  • Залучення 600 мільйонів інвестицій від Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.
  • Розвиток електротранспорту збільшенням кількості рухомого складу тролейбусів із 45  до 70 одиниць. Нові 40 критих зупинок громадського транспорту.
  • Ремонт доріг та прибудинкових територій. Капітальний ремонт 55 вулиць міста. Фінансування ініціатив з утеплення багатоквартирних будинків. Облаштування велодоріжок.
  • Збільшення місць в дитячих садочках (ДНЗ № 20 та № 15, відновлення садочка на вул. Декабристів).

Представники команди діючого міського голови також розподілили Луцьк на 12 районів. Щодо кожної з цих територій міста є детальний план на наступні два роки, який поширюється серед мешканців  Луцька.

Ключовий слоган Олександра Товстенюка до виборців: «Тільки разом змінимо Луцьк». Головні передвиборні обіцянки такі.

  • Продовжити роботу благодійного фонду «Новий Луцьк».
  • Прозорий та пропорційний щодо кожного району міста розподіл бюджету. Комплексний аудит комунальних підприємств. Закупівля 100 сучасних тролейбусів.
  • Покращення стану доріг. Підтримка ОСББ. Приведення до ладу паркових зон. Реставрація Замкової площі та розвиток туризму, збудувати фонтан на Театральній площі.
  • Безкоштовна медицина для бідних верств населення. Система муніципальних медичних допомог («картка лучанина»). Новий рівень роботи швидкої допомоги.
  • Виборність директорів шкіл та дитсадків.

ВИМОГИ ЧЕСНО

Жоден з кандидатів ні проміжні, ні фінальні фінансові звіти про витрачені кошти на передвиборчі кампанії Руху ЧЕСНО не надіслали, що було вимогою у «Деклараціях відповідальності», які вони обоє підписали.

Перший пункт «Декларації відповідльності» виконав тільки один із кандидатів - Микола Романюк. Він надіслав руху ЧЕСНО свою декларацію про доходи.

Після виборів 25 жовтня кандидати у мери зменшили потужність своїх кампаній. Микола Романюк, до прикладу, тільки за тиждень до наступного дня виборів, 15 листопада, почав розміщувати свої агітаційні біг-борди. Натомість такі ж біг-борди Олександра Товстенюка набагато раніше переслідували свого виборця. Окрім того газета фонду «Новий Луцьк» із 100 тисячним тиражем продовжувала агітувати за УКРОПівського кандидата.

Обидва кандидати активно використовують інструмент прихильних до них ЗМІ. Неодноразово можемо бачити ряд позитивних матеріалів про того чи іншого кандидата на шпальтах цих видань.

Олександр Новосад, Марія Доманська, Громадський рух ЧЕСНО на Волині


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]