Верховна Рада торік придбала 171 000 одноразових стаканчиків. Це 16,6 км завдовжки

Фото: Верховна Рада торік придбала 171 000 одноразових стаканчиків. Це 16,6 км завдовжки

Апарат Верховної Ради України 2019 року придбав 171 000 одноразових стаканчиків для пиття, з них 167 500 пластикових і 3 500 паперових. Про це стало відомо з відповіді на запит Руху ЧЕСНО до Апарату ВРУ.

Зазвичай висота малого одноразового пластикового стаканчика – близько 97 мм, а “паперового” – приблизно 95 мм. 

Якщо обчислити висоту всіх поставлених одну на одну пластянок, то довжина сягатиме близько 16,25 км. 

Щодо “паперових” стаканчиків, то їхня сумарна довжина становитиме приблизно 333 м. Разом довжина і пластикових, і паперових стаканів – близько 16,6 км. Таку відстань, наприклад, має дорога від станції метро “Бориспільська” до аеропорту “Бориспіль”. 

У кулуарах Верховної Ради стоять кулери з водою, де нардепи, журналісти, працівники Апарату та інші відвідувачі можуть пити воду з одноразових стаканчиків. 


Кулери з водою в кулуарах Верховної Ради. Біля них також є стійка зі стаканчиками

У дискусії в соцмережах щодо зміни такої політики на запитання Руху ЧЕСНО нардеп від “Слуги народу”, заступник голови екологічного комітету ВРУ Олександр Маріковський сказав, що це може забрати тривалий час: 

“...боремось )) але то ціла дуже довга дорога 🙂 апарат, тендери... ми почали і просуваємо “зелений офіс” Верховної Ради. Почали з двох будівель на Шовковичній 2 та 4. Працюємо!! Хоч і дуже повільно зараз”.

А от інший нардеп від “Слуги народу” Роман Грищук повідомив, що він готовий ініціювати звернення до Апарату ВРУ для зміни цієї ситуації. 

Рух ЧЕСНО готує звернення до Апарату Верховної Ради України разом з депутатами щодо перегляду такої екологічної політики. Закликаємо всіх небайдужих народних депутатів долучитися до цього звернення! 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]