Багатії та злидні Миколаївської міської ради: депутати кажуть, що на життя їм вистачає

Фото: Багатії та злидні Миколаївської міської ради: депутати кажуть, що на життя їм вистачає

Найбільше заробили представники “Солідарності”. За межею бідності опинилися депутати “Опоблоку”. Сергій Кантор за 15 років заощадив 33 мільйони гривень.

Найбільше за минулий рік заробив гендиректор ДП “НПК газотурбобудування “Зоря-Машпроект”, депутат від “Солідарності”, Костянтин Картошкін. Його дохід склав 3,5 млн грн, абсолютна більшість якого — заробітна плата за основним місцем роботи (приблизно 300 тис. грн на місяць).

Натисніть для збільшення

 

Мой источник доходов — это мое основное место работы. Смотрите в декларации. На жизнь мне денег более чем достаточно. Имею 2 высших образования и 15 лет успешной работы в реализации финансовых проектов, - розповів Картошкін.

 

Представник “Нашого КраюСергій Шульгач заробив 3,32 млн грн, 1,44 з яких є “безвідсотковою фінансовою допомогою” від ТОВ “Миколаївавтодор”, співвласником його є він разом з дружиною.

Сергій Шульгач відмовився надавати будь-які коментарі телефоном:

 

Почему вы не подошли на сессию городского совета ко мне? Я вас визуально не вижу и не знаю, кто со мной говорит.У меня Вашего телефона нет. Подойдите, пожалуйста, на сессию, - відпов Шульгач.

 

Розмова з депутатом відбулась 17 липня, а сесія міськради 13. Оголошення про дату наступної сесії ще немає.

Тетяна Казакова, секретарка міськради від “Солідарності”, задекларувала 2,35 млн грн доходу, з яких 1,35 млн — “поворотна фінансова допомога” від ТОВ “РУА”, що займається торгівлею різними видами товарів та здачею в оренду нерухомого майна. Депутатка є співвласницею туристичної агенції ТОВ “Іст-Вест Тур”.

 

В декларации не вся  информация дана. Точнее, неправильно интерпретирована. Если Вы откроете декларацию, то увидите, что я являюсь частным предпринимателем, и доход с ЧП составляет около 1 млн грн, все остальное это возврат финансовой помощи. Денег на жизнь мне вполне хватает. Информацию, на что я трачу свои деньги, я давать отказываюсь, - розповіла про свою декларацію Казакова.


Депутат від “Солідарності” Ігор Концевой, власник ТОВ ОРВП “Продовольчі товари” та співвласник ТОВ “Холодильні вітрини”, які займаються продажем холодильних установок, заробив 1,7 млн грн.

У березні 2015 року прокуратурою на нього було складено адміністративний протокол про корупцію (за неповідомлення про конфлікт інтересів). Також, Концевого звинувачували у неперсональному голосуванні, проте депутат заявив, що не кнопкодавив, а просто поправляв кнопку. Ігор Концевой відмовився давати будь-які коментарі телефоном на тему своїх доходів та заощаджень:

 

Я боюсь провокаций. Я не хочу по телефону давать комментарии. Давайте встретимся, вдруг вы не журналист, а провокатор, - каже депутат.


 

Найбагатший Кантор: треба працювати, а не патякати

Найбільші заощадження має представник “Нашого Краю” Сергій Кантор. Депутат є головою наглядової ради ПАТ “Завод “Екватор”, що виробляє кондиціонери та вентилятори для різних видів транспорту та енергетичної сфери, та разом з дружиною володіє його акціями на 900 тис. грн.

Натисніть для збільшення

Також Кантор володіє будівельною компанією “Вектор” та двома болгарськими компаніями (“SKARINI LTD” та “INTER BALKAN INVEST LTD”). Дохід Кантора за 2016 рік склав 1,38 млн грн, він активно спонсорує МФК “Миколаїв”. Найбагатіший депутат є членом бюджетної комісії.

 

Все сбережения, которые указаны в декларации я копил с 2002 года. Для того, чтоб зарабатывать нужно работать, а не болтать. Это все заработная плата, все честно, можно взять справку из бухгалтерии, - розповідає найбагатший депутат Сергій Кантор.

 

Депутат із фракції “Наш Край” Олег Грипас має 16,1 млн грн заощаджень, переважну більшість з яких тримає у доларах. Грипас є співвласником ТОВ “Елібра”, що займається виготовленням пам’ятників та інших виробів з каменю, та задекларував 950 тис. грн річного доходу.

Дружина депутата є власницею готелю “Інгул” та співвласницею ТОВ “Торгівельна компанія “Базис”, що поставляє віконну та дверну фурнітуру. На своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук депутат прокоментував свою декларацію:

 

...Все доходы, которые указаны в документе, заработаны до того, как я был избран главой областного совета. Это легко проверить. Достаточно посмотреть все мои декларации, которые я заполняю с 2010 года.

Отмечу, что, к сожалению, в электронном реестре прав на недвижимое имущество есть небольшие погрешности. И до сих пор некоторые объекты, которые я продал и уже не являюсь их владельцем или соучредителем, числятся на моем имени... Сообщаю заранее для тех, кто захочет отыскать в реестре какую-то сенсацию!...Спасибо власти, что выходные провёл возле компьютера.

 

“Опоблоківські” злидні: як виживають депутати за межею бідності

Всі п'ятеро депутатів, чиї доходи та статки є нижчими за прожитковий мінімум, представляють фракцію “Опозиційний блок”. Двоє з них взагалі мають нульові доходи.

Натисніть для збільшення

До злиднів Миколаївської міськради потрапила депутатка Наталя Манзюк, родина якої загалом отримала лише 16812 грн соціальної допомоги на дитину. У місячному розрахунку на одну особу сума становить близько 280 грн.

 

В 2016 году я находилась в декретном отпуске по уходу за ребёнком. Ежемесячное пособие составляет 1400,97 грн. Конечно же на это пособие я не живу. У меня есть муж, - розповідає депутатка.

 

Також, менше прожиткового мінімуму доходи у сім’ї Зинаїди Танасевич. Вони складають 17308 грн, що дорівнює 721 гривню на місяць на одну особу. Депутатка очолює орган самоорганізації населення Залізничного селища.  Спілкуватись з журналістами депутатка не захотіла:
 

Я не даю комментарии, - відповідає Танасевич.

 

Олександр Гусєв, директор ПП “Інтеграл-К”, фірми, що займається оптовою торгівлею господарськими товарами, отримав за 2016 рік дохід 72260 грн, це складає 1204 грн на одного члена його родини.

Дізнатись, як вдається депутату жити на такі гроші, нам не вдалося: протягом трьох днів депутат відповідав : “Перезвоните завтра”, а в останній раз кинув слухавку, почувши голос журналіста.

Незабаром Громадський рух ЧЕСНО розповість про лендлордів та автолюбителей міськради Миколаєва та проаналізує декларації депутатів Миколаївської обласної ради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]