Багатії та злидень Краматорської міськради: промисловці поза конкуренцією

Фото: Багатії та злидень Краматорської міськради: промисловці поза конкуренцією

“Опоблоківець” Суков щомісяця вносить зміни у декларацію. Його зарплатня перевищує 100 тис. грн на місяць. До найбагатших потрапив і батько мера міста - Панков. Найбільші доходи й статки у топ-менеджерів заводів. 

Депутат Тарасевич виявився злиднем. Дохід депутата від “Нашого краю” у 2016 році нижчий за прожитковий мінімум.

 

Найбільші доходи у менеджерів “Новокраматорського машинобудівельного заводу”

“НКМЗ” - це один з найбільших в Україні заводів тяжкого машинобудування. До початку бойових дій на Сході України в 2014 році близько 80% продукції йшло на експорт. Керівництво такого промислового гіганта отримує мільйонні зарплати.

Голова правління та гендиректор заводу Геннадій Суков на цій посаді з 2007 року. За 2016 рік “опоблоківець” разом з дружиною отримав доходів в розмірі приблизно 5,5 млн грн. З яких 2,91 млн - зарплатня, ще 1,67 млн - дивіденди від заводу.

 

Натисніть для збільшення

Решта доходів Сукова - проценти від депозитів у банках та пенсія. У декларації вказав акції на ПАТ “НКМЗ”.

Зарплата депутата в “НКМЗ” понад 100 тисяч гривень на місяць, через що йому кожного місяця доводиться в Єдиному державному реєстрі декларацій робити повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Зазначимо, що ЧЕСНО намагались вийти на керівництво ПАТ ”НКМЗ” для отримання коментарів, але усі спроби виявились марними.

Колишній гендиректор, а нині голова наглядової ради заводу Віктор Панков має понад  2 млн за рік. Дивіденди та зарплатня разом дали 1,7 млн, решта надходжень - це пенсія депутата та дружини, проценти від депозитів. Так само, як і Геннадій Суков, у декларації вказав акції ПАТ “НКМЗ”. Віктор Панков є батьком нинішнього мера Краматорська Андрія Панкова.

Валерій Власенко з “БПП” за минулий рік разом із дружиною заробив 1,9 млн, що дозволило зайняти 3 місце. Він, як і дружина, є підприємцем. У Валерія і його дружини Нелі як у ФОПів вказаний однаковий КВЕД - “Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах”.

 

Вказаний у декларації дохід - валовий дохід підприємця, який я маю показувати податковій. Це об’єм товару, який я реалізую за рік. Візьміть звідти 20% і це буде мій реальний чистий дохід, грубо кажучи. У мене є магазин у Краматорську, я в ньому працюю продавцем, тому у мене все відкрито і відображено в декларації, - переконує депутат.

 

Дохід його партійного соратника Олександра Придатка склав 1,56 млн. Зауважимо, що депутат в декларації вказав 118 договорів, які було укладено ним, дружиною та донькою як ФОПами. У Олександра Придатка є п’ять підприємств-юридичних осіб.

А ще Придатко є директором ТОВ “Альтеза-М”, з якою він та його дружина уклали договорів на 57 тис. грн. Матір депутата, Раїса Придатко, є засновницею ТОВ “ТД Укрпласт”, з якою у Олександра Придатко і дружини вказані договори на майже 90 тис. грн. Цікаво, що ТОВ “ТД Укрпласт” фігурує у кримінальному провадженні за підозрою участі в схемі по закупці труб для КВП «Краматорська тепломережа» в понад два рази дорожче, від їх реальної вартості.

Виявилось, що ФОП Олександр Придатко вже втретє закриває підприємницьку діяльність (останній раз 30 грудня 2016 року), а його дружина два рази відкривала і закривала ФОП (востаннє 30 вересня 2016 року). У доньки теж є ФОП і він наразі не перебуває у стані припинення. Але до кінця 2016 року вона встигла два рази його відкрити і закрити (востаннє 30 грудня 2016 року). В 2017 році поновила діяльність.

Щодо основних видів діяльності, то у Олександра Придатка, його дружини і доньки КВЕДи майже співпадали. Це була торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням і неспеціалізована оптова торгівля.

 

Чесно кажучи, я не можу зрозуміти, яке відношення до цього всього ви маєте? Чому ви задаєте мені ці питання. Я б зрозумів, якщо податкова цим цікавилась. Природа вашого інтересу по цьому приводу? У мене є якесь порушення? Ви побачили сумнівні доходи? Коли мені був потрібен ФОП, я його відкривав. Коли не потрібен - закривав. В чому проблема? Як я розумію, згідно з законодавством ці дії є дозволеними. Я працюю в рамках закону і власної необхідності. Цього достатньо для того, щоб я робив те, чого забажаю, - каже депутат.

 

У декларації Олександр Придатко вказав, що володіє акціями ПАТ “Райфайзен Банк Аваль”, ПАТ “Металургійний комбінат “Азовсталь” і ПАТ “Маріупольський завод важкого машинобудування”. Однак дивідендів від них за рік він не отримував.

Начальник комерційного управління ПАТ “НКМЗ” Сергій Левченко з “Опозиційного блоку” замикає п’ятірку депутатів Краматорської міськради з найбільшими доходами. За минулий рік він заробив 1,08 млн грн. Як і у колег з “НКМЗ”, у Левченка є акції заводу. Усі доходи склала сума зарплатні та дивідендів.

 

Хто і як накопичував статки?

Найбільше серед краматорських депутатів статків виявилось у Олександра Гончаренка з “Нашого краю” - 15,15 млн грн. Він займає посаду директора з маркетингу та збуту в ПАТ “Енергомашспецсталь”.

 

Натисніть для збільшення

Більшу частину статків складають внески до статутних капіталів власних підприємств ТОВ “Краматорський кролик” і ПП “Астон” на 9,5 млн грн. 228 тисяч доларів Олександр Гончаренко зберігає на банківському рахунку в російському “Сбербанку”.

Моніторинг у системі Youcontrol виявив, що депутат Олександр Гончаренко не вказав у декларації фермерське господарство “Ясногорівське”, де він є керівником і засновником. Також у декларації не вказані ТОВ “Альтернатив електрик” і ТОВ “Свидінець Енерго”, кінцевим бенефіціаром яких є дружина Крістіна Гончаренко.

Журналісти ЧЕСНО намагались зв’язатись із депутатом, однак спочатку Гончаренко запевнив, що знаходиться у відрядженні і не має можливості дати коментар. Після повернення з відрядження він уже не брав слухавку.

На другому місці вже знайомий нам генеральний директор ПАТ “НКМЗ” Геннадій Суков зі статками у 8,15 млн. Усі ці гроші він та його дружина зберігають у банках в гривні.

Бізнесмен Олександр Придатко має активів на 7,44 млн грн. Більша частина з них - це вклади до статутних фондів власних підприємств - понад 4,6 млн гривень. Ще 616 тисяч він зберігає у банку, решта грошей - кошти, позичені третім особам.

Депутатка Лілія Кісліціна від “БПП” на четвертому місці рейтингу депутатів з найбільшими статками - 6,03 млн грн. Уся ця сума, не рахуючи тисячі гривень у статутному фонді свого ТОВ, це готівка. Сумарно із чоловіком вона вказала 105 тисяч доларів, 96 тисяч євро і 450 тисяч гривень.

Депутатка Кісліціна в декларації не вказала прописаного у Донецьку ТОВ “Саунд”, засновницею якого вона є.

На запитання ЧЕСНО щодо накопичених статків Кісліціна так і не відповіла.

Замикає рейтинг найзаможніших депутатів Краматорської міськради голова наглядової ради ПАТ “НКМЗ” Віктор Панков - 1,35 млн грн. Усі ці гроші він разом з дружиною зберігає у банках в гривні.

 

Невдалий рік: як виживає депутат Тарасевич?

Михайло Тарасевич з “Нашого краю” - єдиний депутат Краматорська, який за рік заробив грошей менше, ніж прожитковий мінімум, а саме 13 187 грн. При чому,  річна зарплатня склала 7160  грн, решта 6027 грн - отримані проценти.

Натисніть для збільшення

Поряд із цим дивує той факт, що депутат Тарасевич задекларував 1,34 млн грн.

 

 

Так, хоч я вказав невеличкі доходи, я маю активи. За 2015 рік в податковій декларації доходи були більше мільйона гривень. Повірте, за 2017 рік картина буде зовсім іншою. Я ж не чиновник, а підприємець. А в бізнесі не буває так, що завжди великі доходи. Бувають і спади, буває і ріст. Раніше, коли курс був інший, доходи у мене були по 70-80 тисяч доларів. У минулому році закрив підприємство, змінив напрямок діяльності. За 2017 рік доходи будуть зовсім інші, - обіцяє депутат.

 

Олександр Шихов з “Нашого краю” залишається єдиним депутатом, який не оприлюднив свою декларацію на сайті НАЗК. Депутат Ігор Сташкевич з “Партії пенсіонерів України” оприлюднив декларацію із суттєвим запізненням 24 липня 2017.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував декларації депутатів Сєвєродонецької міської ради, результати першого року роботи мера Покровська.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]