Верховний Суд остаточно заборонив діяльність Партії Шарія

Фото: Верховний Суд остаточно заборонив діяльність Партії Шарія

Верховний Суд на засіданні 6 вересня залишив без задоволення апеляційну скаргу Партії Шарія й залишив без змін рішення суду першої інстанції про заборону цієї політсили.

Про це повідомляє Рух ЧЕСНО із зали суду.

Це перше рішення найвищої судової інстанції на апеляційну скаргу партії щодо заборони. У вересні розглядатиметься ще 6 апеляційних скарг інших партій заборонених рішеннями Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Партія просила суд скасувати рішення першої інстанції про свою заборону і прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позову Мін’юсту щодо заборони Партії Шарія. Зі свого боку Мін’юст просив відмовити апелянту і залишити в силі рішення суду першої інстанції яким заборонено Партію Шарія.

“На цей момент це рекордне за тривалістю засідання у справах про заборону партій. Воно тривало з 9 ранку й аж до 17 години. Дебати між адвокатами Партії Шарія з одного боку і Мін'юстом та СБУ з іншого точилися передовсім довкола висловлювань Анатолія Шарія з його відео на YouTube. Захисна позиція партії полягала в тому, що Шарій нібито не має стосунку до партії, не є її членом та не входить до керівних органів. У партії також наполягали, що висловлювання однієї особи не можуть бути підставою для ліквідації цілої партії. Зі свого боку Мін'юст доводив, що Шарій є дефакто лідером партії та керує нею. Поза тим, представники від міністерства наводили факти колаборанства та підривної діяльності окремих представників партії у Маріуполі, Харкові, Херсоні та Вінниці”, - розповідає провідний аналітик партійних фінансів Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко, який був присутній на засіданні у цій справі.

Таким чином, “Партія Шарія” — це перша партія, якій остаточно заборонена діяльність в судовому порядку. Що стосується її формального лідера Анатолія Шарія, то 16 лютого 2021 року СБУ оголосило йому підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян. 

Читати більше: Заборона Партії Шарія: як боролися із проросійським проєктом

До слова, 4 травня 2022 року правоохоронні органи Іспанії затримали Шарія, а вже 5 травня місцевий суд відпустив проросійського блогера під підписку про невиїзд. Генпрокурорка Ірина Венедіктова припускає, що екстрадиційний арешт і видача Шарія Україні може затягнутися на рік. 

Довідково. “Партія Шарія” — це іменний політичний проєкт блогера Анатолія Шарія. 

У 2012 році він втік з України від кримінального переслідування, а у 2014-му почав вести блог на YouTube. Канал закрили у березні 2022 року після початку повномасштабної війни.

Шарій відзначився активним “розвінчуванням фейків” українських ЗМІ, хоча його самого неодноразово ловили на брехні й маніпуляціях. Відтоді він критикує українських політично-громадських діячів. 

На президентських виборах 2019-го Шарій підтримував кандидата від ахметовського крила “Опозиційного блокуОлександра Вілкула. У ІІ турі Шарій підтримав Володимира Зеленського й закликав українців голосувати за нього, що не завадило потім пропагандисту критикувати нинішнього президента.

Партія Шарія, агітація у Харкові, 2021 рік

За результатами парламентських виборів 2019-го Партія Шарія отримала 2,2% та посіла 10-е місце з-поміж 22 партій. Найбільшу підтримку політсила отримала на Донеччині (4-е місце в області), Одещині (4-е місце), Харківщині (5-е місце) та Луганщині (4-е місце).

На місцевих виборах 2020 року отримала 52 мандати, в основному це Схід і Південь країни.

Нагадаємо, що окрім Партії Шарія апеляційні скарги на рішення про заборону своєї діяльності подали ОПЗЖ, Союз лівих сил та партія “Соціалісти”


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]