Багатії та злидарі Ужгородської міської ради: як депутат Білонка живе за гривню в рік

Фото: Багатії та злидарі Ужгородської міської ради: як депутат Білонка живе за гривню в рік

 В Ужгородській міській раді 12 мільйонерів. Та є такі, хто знаходиться за межею бідності. Прозор з “Відродження” живе за рахунок тещі. 

Хто заробляє “лише 50 тисяч доларів на рік”?

Найбільше у 2016 році заробив депутат від ВО “Батьківщина” Сергій Шанта. Дохід склав понад 4,2 млн грн. Шанта займається бізнесом, пов’язаним із обробкою та продажем деревини.

Натисніть для збільшення

 

Так, 4,2 мільйони, я займаюсь бізнесом і сплатив всі податки від доходу до бюджету, - коментує Шанта.

 

Понад 3 млн грн склав дохід депутата “Європейської партії України” Анатолія Ковальського. Майже половину склали доходи дружини, яка займається фармацевтичним бізнесом. Решту - заробітна плата та повернення коштів із засновницьких фондів підприємств депутата.

Голова фракції “Європейської партії України” Іван Волошин задекларував дохід у понад 1,3 млн грн. Проте сам він не заробив за рік жодної копійки - вся сума - дохід від підприємницької діяльності громадянської дружини.

 

Такі "великі надходження" це лише 50 тис. дол. (в рік), в середньому 4000 дол. на місяць! Я підприємець з 2001 року, - коментує Волошин.

 

Іван Якубик з фракції “Відродження” задекларував доходів на понад 1,1 млн грн. Депутат займається ресторанним бізнесом, що склало більшу частину сімейного доходу. Проте дружина, керівник компанії “АВЕ Ужгород” заробила за рік понад 300 тис. грн.

 

Ви зазначили доходи всієї моєї сім'ї: і заробітну плату моєї дружини і стипендію сина. Що стосується моїх доходів, то я приватний підприємець більше 15-ти років. Побудував власні приміщення, які здаю в оренду більше трьох років та займаюсь власним гриль-баром. На всі мої доходи здана звітність в податкову та сплачено податки, - зазначає Іван Якубик.

 

Олена Камінська з БПП заробила за рік майже мільйон гривень. Проте основним місцем роботи депутатки є обласний центр дитячої та юнацької творчості. Найбільше Камінська заробила, займаючись підприємницькою діяльністю.

 

Там все написано в декларації - де я працюю, ким я працюю, мої доходи і де я маю яку собствєнность, - коментує Камінська. - Якщо ви знаєте, є така студія сучасного танцю “Бліц” у нас в Ужгороді. Я її керівник. На мене просто пишуться всі гроші, на жаль, в декларації не вказана витратна частина.

 

Всього на 12 тис. менше заробив у 2016 році колега по фракції Роман Богуславський. У лютому 2016 року депутат зареєструвався як підприємець.

 

Цe річна сума. Щоб уявити місячний дохід, її щe трeба розділити на 12. Я працюю з кримінальним правом і вважаю сeбe хорошим юристом, а тому і ціну за свої послуги визначаю нe найнижчу. Мeншe ніж за суму, eквівалeнтну 100 дол. США на годину, я нe працюю. Загальнe навантажeння приблизно 35-40 годин на місяць. Звідси і сума, - коментує Богуславський.

 

Чому ужгородські депутати живуть за рахунок тещі та в кредит?

Два депутати Ужгородської міськради задекларували “нульові” доходи. Ще три заробили менше прожиткового мінімуму для їхніх сімей.

Натисніть для збільшення

Віктор Любар з фракції “Патріот” не заробив за 2016 рік жодної копійки. Попри те, в декларацію депутат вніс юридичну компанію ТзОВ “Вікправант”, власником якої він є. Цьогоріч, 18 травня дружина Віктора Любара виступила на сесії Ужгородської міськради із заявою про складення ним повноважень у зв’язку із сімейними обставинами. Міський голова Богдан Андріїв заявив, що застосує право “вето”, оскільки не впевнений, що підпис під заявою належить Любару.

Депутат із партії “Відродження” Євген Прозор теж не задекларував жодної гривні доходів чи заощаджень. Проте це не завадило йому в 2016 році придбати 3 земельні ділянки та квартиру. На початку минулого року у Прозора стріляв невідомий, у відповідь депутат стріляв із власної зброї.

 

Работы пока нет у меня. Жена, тёща помагают, - коментує Прозор, який одразу кинув слухавку.

 

Попри повну відсутність грошей, Прозор активно фінансує спортивні змагання з боксу для дітей, розвиток спорту в Ужгороді та відкриває дитячі майданчики та є головою наглядової ради благодійного фонду з розвитку єдиноборств на Закарпатті.

Представник БПП “Солідарність” Володимир Білонка заробив за рік меше 13 тис. грн як учитель у школі. І аж 1 грн як дохід від підприємницької діяльності. У депутата є дружина та донька.

 

Бо там не можна було якоби писати “ноль”, бо програма не пускала, - коментує Білонка, - На тот період я не здійснював підприємницьку діяльність. В цьому році я вже здійснюю нормально. Діяльність в сфері відпочинку і розваг - музичне обслуговування різного роду заходів.

 

Сергій Фінт з фракції “Єдиний центр” доходів у 2016 році не мав. Заробляла лише дружина, яка працює в Ужгородскій ЦРЛ. Дохід на сім’ю з трьох людей склав трохи більше 45 тис. грн.

Екс-мер Ужгорода Віктор Щадей, який в міськраду пройшов від ВО “Батьківщина”, за минулий рік не заробив жодної копійки. Депутат живе в кредит - майже 79 тис. грн йому надав банк.

 

Свого часу я був засновником та головним редактором газети "Місцевий час". Наразі, на жаль, газета вже не випускається, але всі дані Ви можете перевірити в ЄДР. Так само, як і перевірити сплату податків за той період через фіскальну службу, - коментує Щадей.

 

У кого з депутатів мільйонні статки?

Найбільше заощаджень у Анатолія Ковальського з “Єдиного центру”. Депутату вдалось накопичити понад 12 млн грн. Кошти депутат зберігає готівкою та у статутних капіталах підприємств.

Натисніть для збільшення

Другий щабель серед найбагатших депутатів посів колега по фракції Сергій Фрінт. Його капітал складає понад 8,4 млн грн.

 

Всі ці гроші отримані від підприємницької діяльності протягом вже понад 20-и років. Я в бізнесі з 1994 року. І ви самі розумієте, що за цей час цілком реально було накопичити таку суму. Плюс були люди, які боргували мені гроші, а потім їх повернули, що також повпливало на розмір накопиченого капіталу. Певний час я також очолював комерційні структури, що також приносило свій прибуток. Зараз я відійшов від цього, - пояснює Фрінт.

 

Депутат із фракції “Наш Край” Василь Губкович накопичив понад 7,8 млн грн. Гроші, разом із дружиною, зберігають виключно готівкою. Вкладають у статутні капітали підприємств і зичать третім особам.

 

Діло в тому, що я вас не знаю, я вас не бачу, і відповідати вам в телефонному режимі я шось не маю бажання, - прокоментував Губкович.

 

Керівник фракції “Патріот” Михайло Чурило володіє заощадженнями у понад 6,6 млн грн.

 

З 2004 р. приватний підприємець. Власник декількох приватних підприємств, - коментує Чурило.

 

Понад 6 млн грн накопичив представник БПП “Солідарність” Дмитро Пацкан. Депутат також тримає гроші виключно готівкою. Депутат також тримає гроші виключно готівкою.

 

Я в бізнесі з 2000 року. Я завжди здавав декларації приватного підприємця, де зазначено, скільки я заробив, де і скільки податків сплачено. Це заплановані гроші, які я власне відкладав на "чорний день”, - розповідає Пацкан.


Нагадаємо,  Громадський рух ЧЕСНО, окрім аналізу декларацій, здійснює моніторинг звітів партій та витрат ними бюджетних коштів. Також активісти ЧЕСНО протидіють кнопкодавству у ВРУ.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]