Багатії та злидні Хмельницької обласної ради: найбагатші “аграрії” та злиденні “свободівці”

Фото: Багатії та злидні Хмельницької обласної ради: найбагатші “аграрії” та злиденні “свободівці”

Найбільші доходи та статки у депутатів “аграріїв”. Частина обранців живе на одну пенсію нижче прожиткового мінімуму. “Свободівець” Віктор Бурлик не зміг руху ЧЕСНО пояснити, як прожити без доходів та заощаджень.

Найбільше доходів принесли дивіденди та підприємницька діяльність

Список найбагатших депутатів за рівнем доходів очолила Тетяна Василик. Цікаво, що сама депутатка заробила у 2016 році лише 200 тис. грн, решту ж доходів в родині отримав від ведення підприємницької діяльності чоловік Сергій Василик 4,7млн грн.

Натисніть для збільшення

Варто зазначити, що підприємцем він зареєструвався 18 лютого 2016 року. Нагадаємо, що торік, за дослідженням Громадського руху ЧЕСНО депутатка не брала участь у голосуванні за 82% питань. Отримати коментар від Тетяни Василик не вдалося.  

Депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Олег Скринчук за минулорічними доходами посів друге місце з-поміж обласних обранців, отримавши 2,6 млн грн. Основним джерелом доходу самого депутата було зайняття підприємницькою діяльністю 424 тис. грн та продаж майна на 220 тис. грн. Але головним джерелом прибутку родини депутата була підприємницька діяльність дружини Олени, яка принесла 1,9 млн доходу.

 

Я власник підприємства. А стосовно доходів дружини, то це наша спільна фірма, пояснює у коментарі Олег Скринчук.

 

Член фракції Блоку Петра Порошенка "Солідарність" Петро Павлюк отримав майже всі свої доходи, а саме 2,2 млн грн, у вигляді дивідендів. Депутат є власником приватного підприємства, фермерського господарства та товариства з обмеженою відповідальністю.

Володимир Федорчук, член фракції ВО "Батьківщина", опинився на 4-му місці за доходами в минулому році. Найбільше коштів депутат отримав, узявши кредит на майже 563 тис. грн.

 

Я займаюсь підприємницькою діяльністю та отримую заробітну плату. Від тої суми доходів, що в декларації варто відняти цих 563 тис. грн кредиту. Хоча це йде як актив, але це кредит, який потрібно повертати, коментує ситуацію Володимир Федорчук.

 

П’ятірку найбільш фінансово успішних депутатів Хмельницької обласної ради замикає Володимир Прокопчук з фракції “Аграрної партії України”. Більшу частину доходів політик отримав від ПрАТ "Зернопродукт МХП" у вигляді заробітної плати майже  1,4 млн грн.

 

Дивіться, я працюю директором підприємства, 30 тис. гектарів землі. Воно входить в холдинг “Миронівський хлібопродукт”. Все, що я задекларував, це моя зарплата, премії і так далі. Я вам по кожній цифрі можу відповідати, коментує доходи Володимир Прокопчук.

 

 

Депутатські статки: найзаможніші “аграрії”

Двоє найбільш заможних депутатів Хмельницької обласної ради обранці від “Аграрної партії України”.

Натисніть для збільшення

Найбагатшим депутатом Хмельницької обласної ради, відповідно до електронної декларації, став директор ТОВ "Агрокрай" Олег Білявець. Цікаво, що найбільші статки депутат зберігає у готівці та не тримає значних сум у банках.

 

Займаюсь підприємницькою діяльністю і бізнесом з 1997 року, вже 20 років. Створив декілька підприємств “з нуля”. Акцій не викупав, не віджимав. Починав з однієї пічки. На сьогодні створено підприємство “Мамин хліб”. Створено сітку магазинів та кафе-кондитерських по області та аплікуємо їх далі. Створено сільгосппідприємство на 2200 га землі, запускається завод насіннєвий.  Я думаю, що цього достатньо, щоб не оправдовуватись, я не є державний службовець, ніколи не отримував дотацій. Мені приховувати немає чого. Враховуючи останні події з банками, я як підприємець прийняв таке рішення, каже Білявець.

 

Андрій Гордійчук, який за підсумками відвідування засідань сесій та комісій ради у 2016 році є кандидатом на відкликання, посів друге місце за розмірами статків у депутатському корпусі.

Найбільше коштів депутат тримає у готівці та позичив третій особі більше 10 млн грн.

Коментар Андрія Гордійчука ЧЕСНО отримати не вдалося.

Обранець від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Олександр Миклуш увійшов до п’ятірки найбагатших завдяки продажу нерухомого майна вартістю 2 млн грн.

Заможних депутатів має у своєму складі Об’єднання “Самопоміч”. Зокрема четверте місце за рівнем статків зайняв Олександр Палій. Заступник начальника управління з персоналу ПАТ «Хмельницькгаз» усі свої збереження,а їх 11,8млн грн. тримає у готівці.

 

У мене, крім готівки, також є і кошти на рахунках у банках, але вони не значні, зазначив Олександр Палій.

 

Депутат від партії «За конкретні справи» Віталій Олуйко зайняв п’яте місце за статками серед колег по обласній раді. Цікаво, що усі статки депутат тримає на банківських рахунках.


Половина злиднів “свободівці”

Як і у Хмельницькій міській раді, найбільше обласних обранців, які жили рік із доходом нижче прожиткового мінімуму, у фракції ВО "Свобода".

Жодної інформації про доходи та статки не вказав у своїй декларації за 2016 рік депутат ВО «Свобода» Віктор Бурлик. У документі вказано лише місце реєстрації та депутатство. Решта інформації відсутня.  

Натисніть для збільшення

Цікаво, що за даними “Незалежного громадянського порталу” цього року обранець вніс до статутного капіталу новоствореного підприємства "Тер-фрукт" 60 тис. грн. Під час телефонної розмови Бурлик спочатку попросив  надіслати йому офіційний запит на цю тему. Потім сказав подзвонити за кілька годин і відтоді депутат на наші дзвінки не відповідає. Дещо раніше у інтерв’ю місцевому інтернет-порталу Віктор Бурлик так пояснив свою “нульову декларацію”: “ Я визнаю, що мав “нульову” декларацію. Гроші на внесок дали мої батьки, котрі працюють у селі, у них є господарство. Я їм також допомагаю.

У депутатки від Об’єднання “Самопоміч” Наталії Коваль дохід родини був значно нижчим від мінімально необхідного для прожиття:

 

У мене дитина неповнолітня, і на неї ідуть виплати, тому я наразі не працюю. А у чоловіка 20 тис. грн це офіційна заробітна плата, тому що він працевлаштований на заводі.

 

Ще одна обраниця обласної ради. Але вже від партії "За конкретні справи" Наталія Вишнівська потрапила у перелік депутатів із доходом нижче за прожитковий мінімум.

 

Так склалося, що я не можу знайти достойної роботи, маючи дві вищих освіти. У мене є дві кредитки. Так живу, так багато людей в Україні живе. До речі, зараз їду в інше місто на роботу, коментує дані своєї декларації Вишнівська.

 

Депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Олексій Левицький основний дохід родини отримав зі своєї пенсії та пенсії дружини. Попри те, що обранець є приватним підприємцем, заробити з цієї діяльності він зміг лише трохи більше 8 тис. грн за рік.

 

Получилося так, що пенсія в мене сама мінімальна, хоч я працював інженером, директором і тим всім. А зараз ні лівого, ні правого доходу не маю. Займаюся ягідництвом, що практично не рентабельно в даний момент, пояснює  ситуацію Олексій Левицький.

 

Колишній комендант Хмельницького майдану, а нині депутат Хмельницької обласної ради від ВО «Свобода» Юрій Смаль теж опинився у переліку злиднів за підсумками доходів у 2016 році. Жив депутат, судячи з декларації, лише на пенсію і отримав лише 14,7 тис. грн.

 

То шо держава дає на пенсію, так і є, коротко коментує декларацію Юрій Смаль.

 

Ще одна депутатка від ВО "Свобода" Надія Новосельська жила минулого року з доходом нижче прожиткового мінімуму. На двох із сином їм минулого року вдалось отримати 33,5 тис. грн.

 

Вот так і прожила, ви що думаєте? Я тільки цього місяця заплатила 700 грн за тепло. Я розкинула цей борг на 12 місяців і в цьому місяці я погасила борг. І так і живемо. Мені як приватному підприємцю потрібно закриватися. Для того, щоб працювала людина, їй треба багато платити, вона на 3 000 працювати не буде. І коли ви порахуєте світло, воду і все це, то так і живемо, пояснює Надія Новосельська.


Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО також проаналізував відвідуваність сесій та комісій депутатами Хмельницької обласної ради у 2016 році.  Також, було проаналізовано декларації Хмельницьких міських обранців за 2016 рік та роботу Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]