"Рідне місто": подарунки з порожніх кишень для полтавців

Фото: "Рідне місто": подарунки з порожніх кишень для полтавців

У фінансових звітах полтавського осередку "Рідного міста" замість цифр — лише прочерки. Нульові доходи не заважають організації встановлювати рекламні фотозони, друкувати фірмові пакети і влаштовувати свята під партійною символікою.

Попри норми закону, лідер осередку Удовіченко вважає, що "Рідне місто" нічого не порушує.  

Міська організація здійснює доволі активну діяльність: проводить у місті різні заходи, свята, організовує екскурсії, знімає відеопривітання, дарує речі та техніку місцевому відділенню поліції, школам та медичним закладам. Навіть установили брендовану фотозону "I love Poltava".

Знак від "Рідного міста» з партійною символікою (джерело — соцмережі)

І, звісно ж, усе це — з партійною символікою. Свою діяльність партія активно висвітлює на сторінці у Facebook.

Подарунки медзакладам від "Рідного міста" з партійною символікою (джерело — соцмережі)

У грудні 2017 року партійці організували у кількох мікрорайонах міста свята "До нас іде святий Миколай". За власноруч зроблені іграшки дітям обіцяли подарунки.

За які кошти проводять усю цю діяльність — невідомо. Партію не підтримують ані виборці, ані самі партійці, згідно зі звітами осередку. Місцева організація подає до НАЗК практично порожні звіти, згідно з якими вона не має ні надходжень, ні витрат на статутну діяльність.

Копія звіту Полтавської міської організації ПП "Рідне місто"

 

У 2017 році осередок вказав лише 918 грн витрат на оплату банківських послуг. Звітів за 2016 рік на сайті НАЗК узагалі немає.

До речі, якщо вірити звітам, адмініструють сторінку осередку у Facebook, знімають та монтують відеопривітання від імені партії також безкоштовно, адже у звітах про це теж ні слова. Хоча навіть у разі надання цих послуг на безкоштовній основі вони мають бути відображені в розділі "Спонсорські внески".

Міською організацією партії "Рідне місто", за даними Мін’юсту, керує секретар міської ради Оксана Деркач. У березні на ФБ-сторінці осередку повідомили, що очільницю організації звільнено із займаної посади, а контроль за діяльністю організації взяв на себе лідер партії Олександр Удовіченко. За його словами, документи подали, але перереєстрація поки не відбулася.

Скріншот зі сторінки "Рідного міста" в Facebook

Удовіченко говорить, що є різні способи отримання грошей для партії, у тому числі спонсорські внески. На питання журналістів ЧЕСНО, чому ці кошти не відображені у звітах, стверджує, що жодних звітів осередок не подавав, і взагалі, місцеві організації не мають їх подавати.

 

Куди вона подавала звіти? Звіти до НАЗК подає центральна партія республіканська наша. Тому не морочте мені голову питаннями, які не є компетенцією міської організації. До побачення".

 

Однак, згідно з рішенням Національного агентства з запобігання корупції, місцеві організації партій, які є юридичними особами, тобто мають власний код ЄДРПОУ, відмінний від коду центральної організації партії, зобов'язані щоквартально подавати звіти.

Копія рішення НАЗК "Про затвердження Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру".

 

Скріншот зі сторінки ПМОПП "Рідне місто" на сайті YouControl

НАЗК наголошує, що за порушення порядку фінансування і звітності політичних партій передбачена відповідальність. Зокрема, Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 212-21) передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення встановленого порядку, строків подання звіту політичної партії або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Кримінальний кодекс України (ч.1 ст. 159-1) встановлює відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у вигляді штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправних робіт на строк до двох років або обмеження волі на той самий строк із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначимо, що Громадський рух ЧЕСНО розпочинає серію статей про доходи та витрати місцевих організацій партій. Найближчим часом чекайте на огляд діяльності осередків інших політичних сил, а також рейтинг найбагатших партій Полтави.

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО аналізував роботу полтавських депутатів, у тому числі відвідування комісій та сесій обласної ради, доходи, статки та майно депутатів міської ради, зазначене в деклараціях, а також роботу Миргородської міської ради у 2017 році.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]