Як працюють депутати Миргорода: “радикала” підозрюють у вбивстві “свободівця”

Фото: Як працюють депутати Миргорода: “радикала” підозрюють у вбивстві “свободівця”

Найбільше депутатів-прогульників у партії “Батьківщина”. Очільник фракції “Радикальної партії” у міськраді Місяць – кандидат на відкликання. Депутат-прогульник з БПП  Гречко переконує, що він “не посрамився і людей не посрамив”.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесій і/або постійних депутатських комісій протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад"). У законі немає поважних причин для пропусків засідань.

Громадський рух ЧЕСНО виявив трьох кандидатів на відкликання у Миргородській міськраді. Двоє з них – депутати від “Радикальної партії”.

Натисніть для збільшення

 

Чому депутат Місяць проміняв Ірпінь на Миргород?

У 2017 році голова фракції “Радикальна партія Олега Ляшка” у Миргородській міськраді Ярослав Місяць був присутній лише на 1 сесійному засіданні з 15. З 18 засідань профільної комісії Місяць відвідав лише три. Це дає підстави виборцям його відкликати.

Згідно з декларацією, Ярослав Місяць проживає в Ірпені на Київщині, де він раніше був депутатом-прогульником. Правоохоронці відкрили проти Місяця низку проваджень.

Дізнатися в депутата, чому обрав для балотування не рідну Київщину, а Миргород, не вдалося: номер телефону, вказаний на сайті міськради, не відповідає.

В організаційному відділ міськради говорять, що їм також складно зв'язатися з Ярославом Місяцем. Комунікують лише через його довірену особу Валерію Гогосу. Вона ж, у свою чергу, говорить, що поговорити з депутатом журналістам навряд чи вдасться, адже він часто перебуває за кордоном. Вона теж спілкується з Місяцем лише за допомогою е-пошти. Натомість пообіцяла усі питання передати депутату. На момент виходу матеріалу ЧЕСНО ще не отримав на них відповіді.

Депутатка від “Свободи” Аліна Шаніна говорить, що для Місяця депутатство – це трамплін до Верховної Ради, куди він вже балотувався у 2014 році і влаштував під тамтешньою прокуратурою стрілянину. Тоді кандидата в нардепи від Радикальної партії оголосили в розшук правоохоронці.

Міський голова Сергій Соломаха також не відкидає прихованих політичних мотивів у  депутатстві Місяця:

 

У них є якісь політичні плани, політичні амбіції. Хтось же йогось сюди… Не просто ж так він у Миргород приїхав”.

 

За словами Соломахи, представники “Радикальної партії” зверталися до вищого керівництва партії у Києві, аби вплинути на Місяця. Однак результату не було.

 

Я ж не можу керувати політичними партіями. Канєшно, мені хотілося б, щоб депутати були на засіданнях. Йому про це говорили декілька раз. Я особисто не говорив. Говорили однопартійці його і прочіє. Хотілось би, щоб працював на сесіях”.

 

Ініціювати відкликання Місяця мер не буде, оскільки вважає, що з позиції міського голови він не може втручатися в роботу депутатського корпусу. А від виборців такої ініціативи не надходило.

 

На лаві підсудних, але з мандатом

Колега Місяця по Радикальній партії Хачатур Хачатрян пропустив у 2017 році дві тертини засідань комісії. З вересня 2017 р. депутат перебуває під вартою. Його підозрюють у вбивстві депутата Миргородської міської ради від “Свободи” Олега Супруненка. Про це повідомляв ІР “Зміст”.

У ході судового слідства було встановлено, що Хачатур Хачатрян разом зі своїм братом Русланом та ще двома чоловіками у липні 2017 р. вчинили напад на Олега Супруненка, аби залякати останнього. У серпні Супруненко помер у лікарні від отриманих ушкоджень.

Офіційний мотив нападу особисті неприязні стосунки, що виникли через розбіжності в політичних поглядах щодо соціально-економічного розвитку міста.

Фото покійного Супруненка з родиною (Джерело  соц.мережі)

 

Дружина Олега Супруненка Аніка у коментарі “Фактам” зазначала, що її чоловік добивався припинення фінансування громадського формування з охорони порядку “Оберіг”.

Журналісти телеканалу “Лтава” повідомляли, що Хачатрян був членом цього формування. З 2014 р. Миргородська міськрада виділяла кошти на підтримку діяльності цього формування. Супруненко ж неодноразово під час сесій критикував на сесіях розподіл коштів з міського бюджету, у тому числі і виділення коштів “Оберегу”,  повідомляє Миргород.org.ua.

Скрін-шот запису з Фейсбук сторінки Олега Супруненка

 

Хачатуру Хачатряну повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 121 (умисне нанесення тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, вчинене у складі організованої злочинної групи) та ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Судовий процес у справі триває. Хачатряну та ще одному нападнику обрали поки запобіжний захід тримання під вартою. Ще один з нападників уклав угоду зі слідством і отримав 7 років за ґратами. Брат депутата Руслан Хачатрян наразі перебуває в розшуку.

Судове засідання у справі нападу на Супруненка ( по центру  Хачатрян). Джерело  zmist.pl.ua

Попри перебування в СІЗО, Хачатрян не склав депутатські повноваження. Мер Миргорода Сергій Соломаха каже, що поки немає вироку, примусово виключити Хачатряна з ради не мають права. Заяву про добровільне складання мандату він не писав.

Коли Хачатряна тільки но затримали за звинуваченням у вбивстві, Олег Ляшко на своїй сторінці у Фейсбуці закликав депутата скласти мандат.

Скрін-шот запису зі сторінки Олегя Ляшка у Фейсбуці

Однак далі заяв у соцмережах справа не пішла. Це при тому, що члени “Радикальної партії”, котрі мешкають у Миргороді, могли ініціювати таку процедуру, якщо є воля партії. Судячи з заяви Ляшка - партія б погодила відкликання, якби виборці назбирали підписи.

Депутатка від ВО “Громада” Валентина Сиверин складати мандат не планує і говорить, що вона жива людина, тому могла хворіти або ж у неї були інші проблеми.

 

Слухайте, скажіть, будь ласка, а скільки депутатів відвідує сто процентів? Є такі депутати, шо вообще сесії ні разу не відвідали. Я щитаю, що я відвідую на восімсят відсотків. Я не думаю, шо обязана Вам відчитуваться”, - стверджує Сиверин, котра минулого року прогуляла майже 90% засідань профільної комісії.

 

Депутатів, які пропускають понад 50 % засідань - можна відкликати. Перед місцевими виборами 2015 року депутати Верховної Ради України дещо ускладнили процедуру відкликання. Якщо громада виконає всі умови – остаточне рішення прийматиме партія.

Натисніть для збільшення

Якщо виборці вирішать позбутися кандидатів на відкликання або вони самі складуть мандат, то замінити їх можуть перші непрохідні депутати у списку партій. Для цього не треба проводити перевибори. Замість Місяця і Хачатряна до ради можуть зайти Віталій Гирка, директор ТОВ “Пожежне спостерігання”, та пенсіонер Михайло Мірошниченко. Валентину Сиверин у раді може замінити приватна підприємиця Дінара Семитківська.

Як “дисципліновані” депутати сесії прогулюють

Прогульниками, згідно з методологією Громадського руху ЧЕСНО, стали ті, хто пропустив від 25 до 50% засідань сесій і/або комісій.

У 2017 році ЧЕСНО виявив у Миргородській міськраді 9 прогульників. Ними стали депутати від “Батьківщини”, “Солідарності”, “Рідного міста”. СДП та “Відродження”.

Натисніть для збільшення

Якби депутат від “Рідного міста” Олександр Цись пропустив ще хоча б одне засідання сесії, виборці могли б його відкликати. Помічниця Цися Катерина Афоніна стверджує, що депутат складати мандат не планує.

 

Олександр Григорович не з найхужих депутатів, і він дуже багато працює. У нього не виникає труднощів з відвідуванням. Він не відвідує з поважних причин. Не було такого, щоб він загуляв, прогуляв чи встав і пішов посеред сесії. Він дисциплінований депутат”.

 

Зазначимо, що в законі не передбачено поважних та не поважних причин для пропусків комісій і сесій. А роботодавець на час проведення засідань має звільнити депутата він виконання трудових обов'язків.

Відвідування сесій та комісій, згідно з ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад", – це обов'язок, а не право місцевих обранців. Оскільки депутат має представницький мандат, він має бути присутнім на сесійних засіданнях і голосувати за кожне рішення, оскільки виборці довірили йому представляти їхні інтереси в раді.

Представник “Рідного міста” Віталій Гречко говорить, що він колишній військовослужбовець і пропускав засідання у зв'язку з перебуванням у зоні АТО. Для підтвердження навіть надіслав фото після розмови.

 

Я человек-мажоритарщик, меня народ выбирал. Я не посрамился и их не посрамил. А там (у раді прим. авт.) больше половины левые люди, которые только языком трепещут. А почему то, как я, не могли пойти в военкомат. Хоть щас открыт.  Иди, съезди хоть разок. А они отак языками ляпают как по телевизору, так и там”.

 

У Миргородській міськраді сформовано 8 фракцій. Найбільший індекс партійної відповідальності у Батьківщини та Радикальної партії.

Натисніть для збільшення

Троє з чотирьох депутатів Батьківщини опинилися з-поміж прогульників. Голова фракції Андрій Сіряк спілкуватися з журналістами телефоном відмовився:

 

Та я по телефону такі речі не обговорюю. Для того, що ви хочете получити результат, треба приїхати, своїми очима подивитися. послухати людей. А дзвонить депутатам і щось узнавать по телефону хто це вас так навчив, рух ЧЕСНО? Працюєте у всіх регіонах України? Чудово, працюйте. ми вам не заважаємо”.

 

Нагадаємо, що минулого року Громадський рух ЧЕСНО аналізував роботу полтавських депутатів, у тому числі відвідування комісій та сесій обласної ради, доходи, статки та майно депутатів міської ради, зазначене в деклараціях.

Фото на кавері: hromadske.poltava


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]