Спортсмен, екс-КВНщик і заробітчанин: хто на Волині представляє Зеленського

Фото: Спортсмен, екс-КВНщик і заробітчанин: хто на Волині представляє Зеленського

На сайті ЦВК оприлюднено список довірених осіб кандидатів на президентських виборах.

Журналісти Руху ЧЕСНО поцікавились і з'ясували, хто ж ті люди, яким довірився кандидат у Президенти України Володимир Зеленський на Волині.

Зеленський має довірених осіб у всіх п'яти виборчих округах у Волинській області.

У межах передвиборчих перегонів сам кандидат Волинь ще не відвідував, проте в Луцьку за нього агітувала "Ліга сміху".

У Луцьку (округ №22) довіреною особою Зеленського став Андрій Костенко – активний член "Зе!Команди" та один з місцевих екс-КВНщиків.

Також він є співзасновником громадської організації "Волинський актив молоді". На його сторінці у Facebook зазначено, що він обіймає посаду заступника директора цієї ГО.

А керівник цієї громадської організації Валерій Стернійчук є очільником команди Зеленського в області.

Андрій Костенко в коментарі Руху ЧЕСНО розповів, що довіреною особою кандидата став за пропозицією знайомих:

"Мені запропонував стати довіреною особою не сам Володимир Зеленський, а спільні друзі за його одобренням. Я вирішив погодитись, тому що я за зміни в країні, а серед маси кандидатів, які є у списку, я не маю довіри до жодного. Більшість із них при владі вже довгі роки, а жити людям стає тільки гірше".

ГО "Волинський актив молоді" долучається до багатьох заходів, які відбуваються в місті. Вона співпрацювала і з благодійним фондом голови Волиньради, "укропівця" Ігоря Палиці "Тільки разом". Як ідеться на сайті фонду, ГО брала участь в організованих ним заходах. Андрій Костенко запевнив, що наразі він зі своєю командою не співпрацює з цим БФ:

"Фонду "Тільки разом" ми допомагали організувати "Дні кварталів" (розважальні заходи в Луцьку – прим. ЧЕСНО), а саме з творчим боком наповнення програми: запрошували артистів, аніматорів, допомагали з оформленням локацій тощо. Вони звернулися до нас задля цього, а власне тому, що ми з колегами вже давно займаємося організацією різних розважальних заходів у Луцьку та області, бо це наша робота. Та на сьогодні ми з цими людьми не співпрацюємо".

На 20-му окрузі (Горохівський, Локачинський, Луцький, Рожищенський і Турійський райони) Володимир Зеленський заручився підтримкою Тетяни Баландін.

За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, вона очолює громадську організацію "Центр жіночих ініціатив "Марія".

Ця організація здійснює видання книг і газет, комп'ютерне програмування, консультування з питань інформатизації та ін.

У коментарі Руху ЧЕСНО Тетяна Баландін розповіла, що стати довіреною особою їй запропонували в обласній команді Зеленського.

"Особисто з Володимиром Зеленським у мене зустрічі не було. Але планується. Поки що не знаю коли. Я сьогодні допомагаю під час передвиборчої кампанії, залучаю людей до команди Зеленського у своєму місті (Горохові – прим. ЧЕСНО)", – пояснила вона.

До речі, сестра чоловіка пані Тетяни – Віра Баландін працює в БФ голови Волиньради Ігоря Палиці "Тільки разом".

Журналісти Руху ЧЕСНО поцікавились у довіреної особи Зеленського, чи спілкувалася вона щодо свого призначення з Вірою, чи надходили їй пропозиції від партії "УКРОП" (засновник БФ "Тільки разом" Ігор Палиця – член політради "УКРОПу") стати довіреною особою кандидата від "УКРОПу" Олександра Шевченка та чи мала вона будь-коли стосунок до фонду.

"Я особисто стосунку до фонду ніколи не мала й не маю. Віра Баландін – це сестра мого чоловіка. У нас прізвища однакові", – наголосила пані Тетяна.

На ковельському окрузі №21 Зеленського представляє тимчасово безробітний Олексій Миколайович Поліщук. На жаль, жодної інформації про нього знайти не вдалося.

У Володимирі-Волинському (округ №19) довіреною особою кандидата в Президенти став Павло Горошкевич.

2016 року він подавав документи до патрульної поліції, проте не пройшов конкурс.

Раніше був заробітчанином у Польщі. Повернувся до України, аби проголосувати за Володимира Зеленського на президентських виборах. Горошкевич знайомий з очільником волинської "Зе!Команди" Валерієм Стернійчуком.

"Я раніше політикою не цікавився. Був на заробітках у Польщі. Повернувся, щоб віддати свій голос за Зеленського. Тут заповнив анкету, і мені запропонували стати його довіреною особою. Я добре знайомий з Валерієм Стернійчуком. Тож, коли мені запропонували, вирішив, що хочу долучатися до змін. Раніше подавався до патрульної поліції, бо обіцяли зміни, але під час проходження тестів побачив, що все по-старому", – розповів Горошкевич.

Зазначимо, що серед його родичів є люди, досить активні в політичному житті. Так, двоюрідний брат Горошкевича Роман є депутатом Володимир-Волинської міської ради від "Нашого краю". Він працює тренером-викладачем у комунальному закладі "Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з видів боротьби".

Роман Горошкевич. Фото: "Володимирмедіа"

Також він є членом окружної виборчої комісії на 19-му окрузі (тобто в тому ж таки Володимирі-Волинському) від "Радикальної партії Олега Ляшка".

На маневицькому "бурштиновому" окрузі №23 Зеленський довірився Романові Ковальчуку.

Він має спортивний клуб козацьких бойових мистецтв "Герць" у Луцьку.

Ковальчук каже, що став довіреною особою, бо попросили:

"Основне моє завдання сьогодні – шукати спостерігачів на виборах, аби не було фальсифікацій і все минуло чітко. Ви ж самі пам'ятаєте минулі вибори, як усе було. Тому мене попросили (із "Зе!Команди" – прим. ЧЕСНО), і я погодився. Але я не хотів би, щоб моя громадська організація фігурувала разом з політикою. Тому що це моя діяльність, і вона жодного стосунку до політики не має", – пояснив Ковальчук.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО з'ясував, що довіреними особами Смешка на Київщині стали голова гільдії медоварів і "радикал".

Крім того, ми проаналізували довірених осіб у столиці Петра Порошенка, Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко, а також оприлюднили інформацію про те, з ким на Київщині домовилися в обласному осередку "БПП" на парламентських перегонах і хто планує йти в нардепи в Києві.

Також вийшли статті про довірених осіб Юлії Тимошенко та Юрія Бойка.

Зауважимо, що Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]