ВЕЛИКА УКРАЇНА

Опис партії

У 2022 році Мін’юст ініціював заборону партії. 11 січня 2023 року Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Мін'юсту щодо заборони партії "Велика Україна" та зобов'язав передати у власність держави майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень.

Партія виступала проти професійної (контрактної) армії України, проти вступу України до НАТО, за перебування Чорноморського флоту росії в Криму, за відновлення смертної кари, за негайну депортацію нелегальних мігрантів з території України.

Одна з ідей партії — стягнення з українських заробітчан 30%-й податок при в'їзді до України.

Організація представлена у 19 областях і АР Крим.

З моменту створення і по 2020 рік партію очолював Ігор Беркут. Через багаторазові зміни прізвищ Беркут у публікаціях і документах різних періодів може фігурувати із прізвищами Анісімов, Гекко та Гонцул. Беркут неодноразово виказував свої симпатії терористам так званої "Новоросії" та схвалював окупацію Криму росією, а також не приховував свої антиукраїнські погляди. В результаті у 2020 році його було затримано та СБУ оголосила йому підозру за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). 

У 2006 році партію "Велика Україна" було створено. Партію вийшло зареєструвати не одразу. Тодішній міністр юстиції Роман Зварич у коментарі журналістам пояснив, що його "претензії до "Великої України" полягали в тому, що в її програмних документах зазначалися цілі й завдання, що не передбачали збереження суверенітету і державних кордонів України".

Основний склад партії

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися