ПРАВИЙ СЕКТОР


Балотування Балотування


Програма Програма (джерело)

Партія є однією з гілок НВР «Правий Сектор» разом з «ДУК» та «Правою молоддю», виступає проти чинної влади, називаючи її «внутрішньою кланово-олігархічною окупацією». Їі ідеологією є традиційний український націоналізм.

 • Національна безпека

  Військово-політична інтеграція

  Налагодження співпраці з НАТО та створення спільної системи безпеки з країнами Балто-Чорноморського регіону.

  Збройні сили

  Радикальні кадрові чистки в рядах силових структур і жорстка боротьба з саботажем, переорієнтація ВПК на потреби війни, створення партизансько-диверсійного руху, створення та навчання резервної армії, народного ополчення і територіальної оборони, передача їм індивідуальної зброї на зберігання за швейцарським зразком, докорінне технічне переоснащення армії.

  Перегляд міжнародних договорів, які обмежують Україну у нарощуванні озброєнь, повернення ядерного статусу.

  Протидія агресії Російської Федерації

  Повернення окупованих територій збройним шляхом, введення воєнного стану, розгром московської п'ятої колони всередині країни.

  Повна блокада окупованих територій.

 • Зовнішня політика

  Збереження позаблокового статусу України та недопущення її входження до будь-яких об’єднань з наднаціональними органами, в тому числі і ЄС.

  Налагодження союзницьких відносин з країнами Північної та Східної Європи, Балкан та Закавказзя.

  Розрив дипломатичних та економічних зв’язків з РФ, вихід з миротворчих місій, які насправді є допомогою агресорам в окупації мирних країн, повернення привласненої РФ та іншими державами культурної, історичної та інтелектуальної спадщини.

  Захист державою українців по всьому світу.

  Паритетний розвиток української мови, національних освітніх, культурних та інформаційних програм у країнах, де компактно проживають українці.

 • Політична система

  Форма правління та виборче законодавство

  Впровадження народної законодавчої ініціативи, народного вето, плебісциту, різних форм електронного народовладдя та системи електронного голосування.

  Законодавче забезпечення на рівні квот і постійних місць у парламенті представникам від національно-виховних громадських організацій, творчих та професійних спілок.

  Законодавче унеможливлення існування «кишенькових» партій, зняття виборчих бар’єрів, забезпечення відкритості виборчих списків, суворі обмеження на політичну рекламу.

  Кримінальна відповідальність народного депутата за свідоме злісне невиконання передвиборчої програми або діяльність всупереч їй.

  Дієвий механізм висловлення недовіри кандидатам на виборчі посади та діючим депутатам, імпічменту президента.

  Кримінальна відповідальність народного депутата за неособисте голосування або за неучасть у голосуванні, обмеження депутатської недоторканості і розповсюдження її на депутатів усіх рівнів.

  Права людини і громадянина

  Право населення на носіння та застосування нарізної зброї.

  Державна служба та адміністративні послуги

  Тотальна люстрація, кадрове оновлення органів державного управління і правоохоронних органів через публічні конкурси, перевірка кандидатів на поліграфі.

  Відкритість реєстрів прав власності, кадастрів, бюджетів усіх рівнів та державних закупівель.

  Впровадження електронного уряду та електронного документообігу.

  Жорсткі покарання для чиновників за корупцію та інші тяжкі посадові злочини,

  Судова система та правоохоронні органи

  Забезпечення виборності, незалежності та відповідальності суддів і прокурорів.

  Жорстка протидія контрабанді і тіньовим схемам розмитнення.

  Реформування пенітенціарної (кримінально-виконавчої) системи на засадах гуманності, поваги до прав людини, забезпечення ресоціалізації людей, що відбули покарання, дієва профілактика злочинів та попередження рецидивів.

  Місцеве самоврядування

  Бюджетна та податкова децентралізація.

  Створення муніципальної поліції та забезпечення виборності її керівників.

 • Економіка

  Регулювання економіки та фінансова система

  Націоналізація стратегічно важливих підприємств та державні інвестиції у них, доплата або повернення у державну власність за безцінь приватизованих підприємств.

  Спрощення дозвільної системи та дерегуляція бізнесу, захист прав інвесторів.

  Повернення вивезених з України капіталів, в тому числі, у примусовому порядку, зменшення частки позичкового та спекулятивного капіталу та заохочення банків у прямій участі в інвестиційних проектах, заборона діяльності фірм з реєстрацією в офшорних зонах та розрахунків з ними без відкритості кінцевого бенефіціара.

  Сприяння розвитку IT, входження в Україну міжнародних платіжних систем та новітніх стандартів зв’язку.

  Сільське господарство

  Заборона на продаж сільськогосподарської землі будь-кому, окрім держави, пільгове кредитування сімейного фермерства, стимулювання кооперації.

  Енергетика

  Розвиток альтернативної енергетики з невичерпних джерел енергії, диверсифікація постачання енергоносіїв та енергозбереження.

 • Соціальна політика

  Трудова та пенсійна політика

  Поступовий перехід від солідарної до солідарно-накопичувальної пенсійної системи, ліквідація спеціальних пенсій, скорочення розриву у розмірі пенсій.

  Соціальний захист

  Диференціація соціальних виплат по інвалідності в залежності від причини її набуття.

  Соціальний захист багатодітних сімей, виплати при народженні дітей.

  Створення умов для повернення українців, що проживають в інших країнах.

  Боротьба з абортами шляхом усунення соціальних причин їх виникнення.

  Екологія

  Сувора відповідальність за порушення екологічних норм та заборона надшкідливого виробництва.

  Комунальне господарство та тарифи

  Підтримка функціонування ОСББ.

 • Гуманітарна політика

  Освіта та наука

  Заснування аналітичних центрів з прогнозування та моделювання розвитку держави, державне сприяння розвитку науки, зокрема, створення наукових містечок.

  Введення прикладних напрямків навчання у середню школу, впровадження програми поглиблення співпраці навчальних закладів та провідних ІТ-компаній, підтримка державою розвитку онлайн-курсів та самоосвіти, перехід на систему електронних сертифікатів та тестування.

  Захист інтелектуальної власності та боротьба з її порушеннями.

  Культура, духовність, національна, мовна та релігійна політика

  Розвиток та повноцінне функціонування української мови в усіх сферах життя, гарантування розвитку мов та культур національних меншин.

  Посилення патріотичного та фізичного виховання молоді.

  Недопустимість подвійного громадянства та можливість його скасування, повернення графи “національність” у паспорт, введення системи іспитів з української мови, культури та Конституції для набуття громадянства та прийому на державну службу,  боротьба з нелегальною міграцією.

  Гарантування свободи віросповідання, поки вона не загрожує державності, сприяння утворенню єдиної помісної церкви, заборона діяльності релігійних культів та сект, які стоять на антинаціональних, антидержавних засадах, несуть загрозу психічному та фізичному стану громадян.

  Подолання наслідків панування комуністичної ідеології та русифікації.

  Пропаганда традиційних сімейних цінностей, боротьба з аморальністю, гендерною ідеологією та сексуальними збоченнями.

  Рішуча боротьба з наркоманією, алкоголізмом та палінням, обмеження продажу алкоголю та цигарок, повна заборона їх реклами.