СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА РОЗВИТКУ

Партія заснована: 20 жовтня 1998 р.

Припинила існування: 13 червня 2022 р.

Попередні назви: ВСЕУКРАЇНСЬКА ЧОРНОБИЛЬСЬКА НАРОДНА ПАРТІЯ "ЗА ДОБРОБУТ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАРОДУ"

Опис партії

Восьмий апеляційний суд Львова 13 червня заборонив партію “СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА РОЗВИТКУ”, яку Мін’юст вважає проросійською.

Цієї партії немає у березневому рішенні РНБО(2022), хоча позов щодо її ліквідації Міністерство юстиції направило до суду разом із документами по всіх партіях зі списку Радбезу. Разом з тим, третьою стороною у справі заявлено Службу безпеки України, що свідчить про те, що до цієї партії вона має ті самі питання, що й до інших.

Остання інформація про діяльність партії пов’язана зі зміною назви (на партію “Справедливості та розвитку”) та керівника. Керівником партії став Олексій Шевченко. Через поширеність такого імені складно ідентифікувати цю людину. Особа з ідентичним іменем була помічником нардепа від “Опозиційного блоку” Василя Німченка (у новому скликанні Німченко обирався від ОПЗЖ).

У 2015 році партія оголосила про участь у місцевих виборах, але жодної інформації про балотування, крім відомостей про отримання кількох мандатів у Житомирській районній раді, виявити не вдалося.

До 2018 року партія носила стару назву “Всеукраїнська чорнобильська народна партія “За добробут та соціальний захист”. З моменту заснування і по 2007 рік партія неодноразово брала участь у парламентських виборах, але у всіх випадках у блоці з іншими партіями. Що ж до місцевого рівня, то схоже, що найбільшим успіхом для партії було отримання п’яти мандатів у Житомирській обласній раді.

Зареєстрували партію ще у 1998 році, тож інформація про перші півтора десятка років її діяльності є хіба що у спеціалізованій науковій літературі.

Програма

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися