Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Беленюк Жан

Беленюк Жан Венсанович

Рік народження: 1991

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

Цього ж року підписав звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Того ж року запропонував свою кандидатуру на пост голови Національного олімпійського комітету на наступних виборах.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 10 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Перший заступник голови Комітету з питань молоді і спорту.

На момент обрання працював спортсменом-інструктором у ЦСКА ЗСУ; лейтенант ЗСУ. Заслужений майстер спорту України з греко-римської боротьби. Срібний призер літніх Олімпійських ігор 2016 року та Європейських ігор 2015 року.

У 2018 році знявся у кліпі ЯрмаКа "Гни свою линию", в головній ролі.

У травні 2018 року отримав ордер на квартиру за перемогу на Чемпіонаті світу-2015. До цього Беленюк написав у своєму блозі, що медаль він присвячує меру Києва Віталію Кличку.

Навесні 2016 року приєднався до патріотичного флешмобу #яЛюблюСвоюКраїну, опублікувавши відеозвернення, в якому розповів, за що любить Україну.

Переможець, срібний та бронзовий призер Чемпіонатів світу з греко-римської боротьби, неодноразовий переможець та бронзовий призер Чемпіонатів Європи, бронзовий призер Універсіади.

Закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України за фахом "психологія спорту" та МАУП за спеціальністю "управління бізнесом".

Народився 24 січня 1991 року в Києві.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Слуга народу

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Комітет з питань молоді і спорту

  Помічники

  Верховна Рада 9
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Читайте на ЧЕСНО

  Facebook обманює, що не блокує дописи про "Азов"

  Facebook обманює, що не блокує дописи про "Азов"

  Нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що завдяки його домовленостям з компанією Meta за згадування про полк "Азов"...

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу