Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Мєшков Юрій

Мєшков Юрій Олександрович

Президент Кримської Автономної Республіки, 1994

Роки життя: 1945 — 2019

Опис політика

Кримський проросійський політик, перший та єдиний Президент Республіки Крим (1994–1995), Голова Ради Міністрів Криму (1994). Мєшков одіозно відомий своїми українофобськими поглядами. 

 У березні 1995 року Верховна Рада України скасувала Конституцію Криму і посаду президента республіки. Мєшков був змушений виїхати до Москви. 

"Мы выбросим украинских оккупантов с нашого русского полуострова! Не Киев – Москва нам указ!" – виступав Мєшков на ключовій зустрічі з севастопольцями перед першим туром виборів глави АРК. Виступав за приєднання Криму до РФ, та намагвся ініцювати рефферендум з цього питання.

З 1994 - 1995 роки - перший і останній президент Автономної Республіки Крим . Став ним завдяки, з одного боку, обіцянкам домогтися незалежності від України, а з іншого – подолати злочинність.

Мєшков був одним із засновників та головою Республіканського руху Криму (РРК). У серпні 1991 року він виступив проти більшості членів Ради, що активно підтримували ДКНС.

1990 року Мєшкова обрано народним депутатом Кримської обласної Ради (пізніше цей орган державного управління було перейменовано у Верховну Раду Кримської АРСР, а ще трохи згодом у Верховну Раду Криму).

З 1985 по 1990 рік — адвокат юридичної консультації Київського району Сімферополя, юрист компанії "Каракаплан", адвокат Кримської колегії адвокатів.

З 1982 по 1985 ходив у закордонні рейси на науково-пошуковому судні "Скіф".

До 1982 року працював слідчим, а згодом і старшим слідчим прокуратури Криму, займався розкриттям особливо небезпечних злочинів.

 1977 року закінчив юридичний факультет Московського університету.

Балотування

  • 1994
    Президент Кримської Автономної Республіки, 1994
    Обрано

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу