Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Семенченко Семен

Семенченко Семен Ігорович

Рік народження: 1974

Характеристики політика

  • Прогульництво

Опис політика

21 червня 2022 року Київський апеляційний суд змінив Семену Семенченку запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, Головне управління розвідки Міністерства оборони просило відпустити командира батальйону "Донбас" боронити Україну. 

13 червня 2022 року начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семена Семенченка. 

26 березня 2021 року Печерський райсуд Києва заарештував на 60 діб Євгена Шевченка терміном до 24 травня з можливістю внесення застави 5 млн грн. 

24 березня 2021 на сайті СБУ оголошено про припинення діяльності воєнізованого збройного формування, яке названо «приватною військовою компанією». Очільниками ПВК, створеної за межами України 2018 року, вважаються Семенченко та Євген Шевченко ("позаштатний агент НАБУ"). Окрім того, Семенченко та Євген Шевченко підозрюються в організації та реалізації протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з РФ, які пізніше продавалися державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

Слідчі стверджують, що мають дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між "ПВК" та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу і що є зафіксовані пропозиції з організації незаконного постачання зброї до цих країн.

У фільм-розслідуванні "Солдати мільярдера" Слідство.Інфо у березні 2021, ПВК, або товариство з обмеженою відповідальністю "Донкорп Україна", що зареєстрована в Україні як охоронна фірмаі яку контролював Семенченко, звинувачується у незаконній діяльності в інтересах олігарха Ігоря Коломойського.

До 2014 року - Костянтин Ігорович Грішин. Народний депутат 8 скликання, обраний від “Об'єднання "Самопоміч” (№2 у списку) як безпартійний. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. У 2019 році вийшов з партії “Об'єднання "Самопоміч” разом із колегою Єгором Соболєвим.

У 2017 році був одним з організаторів акцій протесту під Верховною Радою за виборчу реформу, антикорупційний суд та скасування депутатської недоторканності. 2016-2017 роки - один з організаторів торговельної блокади окупованих територій. У 2016 році на перевиборах балотувався на посаду Криворізького міського голови від “Об'єднання "Самопоміч”.

З 2015 року очолює БО “Благодійний фонд Семена Семенченка”, один зі співзасновників громадського об’єднання “Українська військова організація”. У 2014-2015 роках був командиром добровольчого батальйону “Донбас”, брав участь у бойових діях в АТО. Учасник Євромайдану.

До 2014 року біографічні відомості про Семенченка є фрагментарними та можуть містити неточності. У 2000-2014 роках був засновником компанії “Нове супутникове телебачення”. Учасник Помаранчевої Революції. У 2001 роцi став директором приватного підприємства “Центр громадських соціально-економічних ініціатив” (м. Севастополь).

З 1998 до 2004 року обіймав посаду голови виконкому ГО “Народний рух за соціально-економічний та духовне відродження”. Був засновником та редактором газет “Севастопольський вісник” (з 1998 до 2001 року) та “Наша севастопольська правда”. Керував благодійним фондом та кількома ГО.

Вчився у Севастопольському національному технічному університеті за спеціальністю “фінанси” та Чорноморському вищому військово-морському училищі ім. Нахімова. Проте, у 2014 році в офіційних документах, поданих до ЦВК було зазначено загальну середню освіту. За даними деяких ЗМІ, має також освіту кінорежисера. Майор запасу Національної Гвардії України.

Прогульник пленарних засідань у Верховній Раді 8 скликання.

Балотування

Фракції

  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Обʼєднання "Самопоміч"

Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Комітет з питань національної безпеки і оборони

Помічники

Верховна Рада 8

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу