Фото: Козаченко Леонід

Козаченко Леонід Петрович


Негативні характеристики


Позитивні характеристики

 • Зразкова відвідуваність сесій Зразкова відвідуваність сесій
 • Зразкова відвідуваність комітетів Зразкова відвідуваність комітетів

Опис політика

Народний депутат Верховної Ради 8 скликання. Обраний у 2014 році від “Блоку Петра Порошенка” (№41 у списку). Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

З 2014 до 2016 року був позаштатним радником прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. У грудні 2015 року Козаченко був обраний членом Президії Аграрної партії України. У вересні 2017 року його разом із народним депутатом Олександром Бакуменком виключили із Аграрної партії України за небажання вийти з фракції “Блок Петра Порошенка”.

З травня 2010 року - голова Ради Підприємців при Кабінеті міністрів України.  У 2006 році був кандидатом у народні депутати за списком “Громадянського блоку “ПОРА-ПРП”, номер 30. У тому ж році був радником на громадських засадах Київського міського голови Леоніда Черновецького. З 2005 до 2006 року радник президента Віктора Ющенка, а з лютого по червень 2006 року – позаштатний радник.

У 2004 році балотувався до Верховної Ради на проміжних виборах за 151 округом (Полтавська область) як самовисуванець, був членом Народної аграрної партії України. З 2002 до 2003 року був радником прем'єр-міністра Віктора Януковича. З 2002 року - голова Української аграрної конфедерації. З червня 2001 до листопада 2002 року був віце-прем'єр-міністром з питань АПК.

У 1999-2001 роках - член комісії з питань аграрної політики при президентові Леоніді Кучмі, у 2001 році - голова комісії. Входив та входить до керівних органів численних професійних асоціацій промисловців, підприємців та роботодавців, зокрема - у сфері АПК.

Обіймав керівні посади в аграрних підприємствах, у 1991 році був начальником управління сільськогосподарського маркетингу та ліцензій Міністерства сільського господарства України.  У радянські часи працював на партійній роботі, був головою правління, головним інженером та завідувачем центральної майстерні у колгоспах та радгоспах Фастівського району Київської області.

Закінчив Національний університет біоресурсів та природокористування, здобув спеціальність “інженер-механік” та Всесоюзну академію зовнішньої торгівлі (Москва, РФ) за фахом “економіст зовнішньої торгівлі”. Заслужений працівник сільського господарства України.

Кнопкодав.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

 • Верховна Рада 8
 • 27 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Блок Петра Порошенка "Солідарність"

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

 • Верховна Рада 8
 • 26 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

Посади Посади

 • 9 червня 2001 - 26 листопада 2002 Віце-прем'єр-міністр

Помічники Помічники

За строковим трудовим договором на постійній основі

 • Кальний Віктор Вікторович
 • Мулявка Вікторія Євгенівна

За строковим трудовим договором за сумісництвом

 • Канська Ольга Орестівна
 • Ялі Максим Харлампійович

На громадських засадах