Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Бубка Сергій Назарович
Фото: Бубка Сергій

Бубка Сергій Назарович

Рік народження: 1963

Характеристики політика

  • ФАРи: 1

Опис політика

Спортсмен (стрибки із жердиною). Олімпійський чемпіон. Експрезидент Національного олімпійського комітету України. 

Пособництво державі-агресору. 

У 2023 році Сергію Бубці відкрили кримінальне провадження за ст. 111-2 ККУ в пособництві державі-агресору. Журналісти-розслідувачі Bihus.info встановили, що фірма “Монблан”, що належить Сергію Бубці та його брату Василю з’явилася в російському реєстрі юридичних осіб. Також знайдено 3 контракти на постачання пального для структур росії, опубліковані на порталі закупівель рф на суму понад 800 тисяч осіб. Зокрема, укладено угоду з так званим “республиканским реабилитационным центром министерства здравоохранения днр” на майже 100 тисяч рублів. 

Попри відкрите кримінальне провадження компанії Бубки уклали угоди ще на 73 тисячі рублів на продаж пального так званому казначейству “днр”. Також  “Cпортивный клуб Сергея Бубки” з “медичним відділом” “міністерства внутрішніх справ” так званої “днр” підписали контракт на 2 тисяч 250 рублів. 

Сергій Бубка готував судовий позов проти Bihus.info через розслідування його родинного бізнесу. Спортсмен  залишався членом виконавчого комітету НОК після свого відходу з посади президента НОК.

У 2023 році Сергій Бубка завершив перебування на посаді віцепрезидента у Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій (World Athletics) після критики зв'язків із Росією. Бубка отримав пожиттєве почесне членство після виходу з асоціації.

У 2022 році Бубка покинув Україну "як біженець" та виїхав до Лузанни. Сергія Бубку критикувала спортивна спільнота щодо нечіткої позиції стосовно військової агресії рф та відсутністю підтримки санкцій проти РФ. Того ж року він не подавав свою кандидатуру  на  посаду президента Національного олімпійського комітету України. 

У 2018 році Міжнародний олімпійський комітет вирішив, що до комітету Бубка проходитиме не за квотою НОК України, а за індивідуальною квотою.

До 2014 року родинний бізнес Бубок “Монблан” брав участь в тендерах та вигравав підряди на постачання пального та їжі на мільйони гривень щороку.

У 2012 році компанія Бубки "Монблан" проводила тендери із завищенням цін на 20% та 50%. Так, відділ освіти Калінінської районної у м. Донецьку ради з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника начальника відділу) Тетяни Бізбіз уклав угоду на 524 тис грн з ТОВ "Фірма "Монблан" на придбання тушок курей. За інформацією сайту "Наші гроші" ціна тендеру була вищою за середньоринкову на третину.

У 2011 році Бубка був одним із трьох членів спостережної ради австрійського фонду "Стабільна Україна", який піарив Миколу Азарова. Одним із керівників австрійської структури зазначений син Миколи Азарова Олексій, який проживав у Австрії

З 2010 по 2014 рік Сергій Бубка був позаштатним радником Віктора Януковича.Сергій Бубка відповідно до декларації був пов'язаний з Януковичем. Також Бубка входив  до фракції Партії регіонів.

У 2005 році був обраним на XVII позачерговій Генеральній асамблеї Національного олімпійського комітету (НОК) президентом комітету. Він замінив на цій посаді Віктора Януковича. 

У 2003 році Бубку визнали чемпіоном ЮНЕСКО зі спорту.

 У 2002 році  Бубка став кандидатом педагогічних наук. Цього ж року Сергій Бубка був обраним до Верховної Ради України від блоку "За Єдину Україну!".

З 1999 року Сергій Бубка став членом  Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Сергій Бубка був одним із власників Родовід Банку. Фірми, які мали  відношення до справи "Родовід банку", у 2007 році виграли більшу частину тендерів НОК. У 2009 році в результаті фінансової кризи Родовід Банк був націоналізований.

Шестиразовий чемпіон світу (між 1983 та 1997 роками).

У 1988 році став чемпіоном XXIV Олімпійських ігор в Сеулі.

У 1987 році Бубка завершив Київський державний інститут фізичної культури.

У 1986 році Сергій Бубка отримав звання олімпійського чемпіона Європи. 

Сергій Бубка має звання Герой України.

Народився 4 грудня 1963 року в Луганську.

Балотування

  • 2002
    Верховна Рада 4-го скликання: За ЄдУ!
    Обрано

Помічники

Верховна Рада 4

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Монблан і кури для дітей

  • закупівля за завищеною ціною тендерні махінації

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу