Коломойський і засідання не для преси

Комісія з питань приватизації провела цієї середи своє НЕ анонсоване засідання: без запрошення журналістів та громадськості. Гостем засідання був Ігор Коломойський, очільник Дніпропетровської обласної адміністрації та впливовий бізнесмен.

 

Про засідання, яке має бути відкритим, ніде не було повідомлено. Коли в день засідання я зателефонував до секретаріату цієї комісії, мені повідомили: "Ми вирішили провести засідання без участі журналістів". На запитання: "Хто – ми?" - людина з секретаріату поклала слухавку.

Продовження історії відбулося перед початком самого засідання. Одразу кілька народних депутатів, побачивши камеру, висловили своє щире здивування, що тут будуть присутні журналісти. А очільник секретаріату Олексангдр Матвійчук розповів, що "ми пресу приглашать не планировали":

"Хто вам сказав, що воно відкрите?"

Ситуацію розрядила народна депутатка Вікторія Войціцька, яка порекомендувала дочекатися голову очільника комісії. Зрештою, мені вдалося без проблем бути присутніми на засіданні комісії, до якої приєдналися згодом інші журналісти "Української Правди".

Чому ж засідання відбувалося в такій таємничості? Найімовірніше пояснення – присутність Ігоря Коломойського на засідання та питання, які планували обговорити. Очільник комісії з питань приватизації, Борис Філатов, донедавна був заступником Коломойського у Дніпропетровській обладміністрації.

Головною подією всього засідання був виступ Ігоря Коломойського, який, серед іншого, запропонував повернути державі підприємства, продані свого часу за заниженою ринковою вартістю, зокрема, і в часи Януковича. Серед підприємств згадувався і "Укррудпром", проданий у 2004 році. В порядку денному, у розданих депутатам паперах, це питання формулювалось так: "Щодо дотримання законодавства при приватизації "Укррудпрому" у 2014 році". На засіданні також пропонували, наприклад, оцінити втрати держави від продажу підприємств.

А ще на комітеті вирішили розширити повноваження власної комісії.

Про інші деталі можна дізнатись з репортажу у програмі "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та "Першого" Національного телеканалу України.


Комісія з питань приватизації не має свого сайту. Жодної стенограми засідання такої комісії ви не знайдете на сайті Верховної Ради. Комісія, яка розглядає питання, які стосуються великого бізнесу, олігархів, приватизації майна, дозволяє собі проводити засідання без запрошення журналістів. За статусом робота такої комісії прирівнюється до комітету Верховної Ради.

Нагадаю, раніше спікер Верховної Ради Володимир Гройсман підписав розпорядження, відповідно до якого, "розклад засідань комітету має бути оприлюднений на 2 тижні вперед",

протокол та стенограма засідання кожного комітету Верховної Ради мають бути оприлюднені на сайті парламенту. Встановлений термін – до п'яти робочих днів з дня проведення засідання". Перше правило не просто не було не виконано, але й відкрито ігнорувалося. Чи виконане інше правило – побачимо впродовж наступних днів. Стенограма засідання мала б бути на офіційному сайті до вівторка – 10-го березня.

Сергій Андрушко, рух "Чесно"


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]