Депутата Ігоря Дулебу позбавили мандата через прогули з порушенням закону

18 серпня Тернопільська міська рада прийняла рішення про позбавлення мандата депутата Ігоря Дулебу. Рух ЧЕСНО проаналізував, наскільки дії ради відповідали закону.

Дулеба, згідно з моніторингом Громадського руху ЧЕСНО, - один із 18-ти кандидатів, що залишились на відкликання з ради. Він пропустив понад 50 % засідань сесій Тернопільської міськради у 2014 році. З-поміж свободівців це найгірші показники відвідуваності.

Громадський рух ЧЕСНО у своєму моніторингу наголосив, що у Тернопільській міській раді до цього позбавили мандатів вибірково. Так мандат за рішенням ради втратили 5 колишніх “регіоналів”.

У цей же час “свободівці”, які мають значну кількість представників у раді своїх прогульників не виключали.

“Із виключенням Дулеби ми теж бачимо вибірковий підхід. Оскільки залишаються ще інші депутати, яких мали б вигнати за прогули. Наприклад депутати-свободівці Володимир Швайка та Констянтина Маціпура з того ж таки Сонячного району. А також свободівець Сергій Танчук за прогули засідань комісії. Загалом у раді залишається ще 15 депутатів із числа кандидатів на відклиання,” - наголошує Остап Кучма, аналітик громадського руху ЧЕСНО.

“Знаково, що Дулеба, якого виключили з партії Свободи, свої пропуски засідань у раді пояснив тим, що не згодний із політикою місцевих депутатів ради щодо земельних і комунальних питань. І от його показово перед виборами виключили, а інші кандидати на відкликання залишились. Всі вони є на графіці,” - додає Остап Кучма.

Коли Громадський рух ЧЕСНО презентував результати моніторингу у липні 2015 року, то діяло ще старе законодавство і рада була уповноважена ініціювати відкликання депутата. Остаточне рішення ж було за виборцями відповідного округу .

“Натомість за новою редакцією закону рішення про відкликання депутата може прийняти лише партія. А місцева рада позбавлена навіть права ініціювати питання про відкликання. Не зважаючи на це, рішення міськради суперечить і старій, і новій редакціям закону. Незрозуміло, якою логікою керувалась рада, приймаючи таке рішення. Тим паче, що один судовий позов за порушення процедури відкликання вони вже мають. Відкликаний депутат з певністю може йти до суду, адже закон на його боці” - наголошує Галина Чижик, активістка ЧЕСНО та юристка Інституту медіа права.

Варто зазначити, що за проект рішення, який насправді суперечить новому законодавству, проголосували не одразу.

Міський голова Сергій Надал наполегливо ставив це питання на голосування кілька разів. І от за третім разом рішення таки було прийнято.

“Рішення про позбавлення повноважень ряду депутатів раніше уже приймалося міською радою до тих народних обранців, які неналежно виконували свої обов’язки. Тепер же рух “Чесно” надав нам результати власного моніторингу роботи ради, у яких було висвітлено неналежну роботу окремих депутатів, зокрема їх відсутність на комісіях та сесійних засіданнях. Тому відповідне рішення про позбавлення депутатських повноважень було прийняте на сесії міськради,” - розповідає міський голова Сергій Надал.

Громадський рух ЧЕСНО поцікавився у міського голови, чому знову у процедурі відкликання рада застосувала вибірковий підхід. На це запитання Надал не відповів.

Наразі ЧЕСНО опрацьовує дані про відвідування засідань та комісій депутатами облради й найближчим часом цей моніторинг презентують громаді Тернопільщини.

Громадський рух ЧЕСНО закликає партії не кандидувати тих депутатів, які потрапили до списку кандидатів на відкликання, стали прогульниками й тих політиків, які потрапили до списку фігурантів антикорупційних розслідувань.

Автор: Іван Омелян, координатор громадського руху ЧЕСНО в Тернополі

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]