Києво-Святошинська райрада: забудовники, одесити та мешканець Сум від БПП

Партія БПП взяла найбільшу кількість мандатів у Києво-Святошинській раді. Депутатів БПП в райраді понад 25 %. Багато хто з них в райраді не вперше, дехто пробував потрапити до Верховної Ради, а дехто балотувався одразу до кількох рад у різних областях України. Це означає, що в таких депутатів бажання отримати мандат перевищує бажання представляти виборців конкретного регіону і працювати на якусь конкретну громаду.

Києво-Святошинський район оточує столицю з усіх боків, тому ціна землі тут доволі висока, а тому і висока ціна питання для політиків у боротьбі за мандат. До ради пройшли, зокрема, і забудовники.

Список кандидатів Блоку Петра Порошенка до Києво-Святошинської райради очолив Олександр Тигов, який паралельно невдало балотувався ще й до Київської облради від міста Вишневе. 

Олександр Тигов під час президентських виборів у 2014 році зазначав, що курує роботу у Києво-Святошинському районі та Приірпінні, й не приховував, що є забудовником столичної Борщагівки. Він очолює ТОВ “Петрівський квартал”. Восени 2014 року балотувався до парламенту по 95 округу (Києво-Святошинський район і Приірпіння), але програв козакові Гаврилюку. 

Це не перша спроба Тигова потрапити до парламенту. У 2012 році політик балотувався в Дніпропетровській області, де народився, і де на початку виборчої кампанії був зареєстрований як представник партії Наталії Королевської “Україна - Вперед!”

Багатомільйонна кампанія Королевської, чий проект носив, ймовірно, технічний характер, став більш, ніж провальним.

Комісія, в яку пішов Тигов, - це комісія з питань управління комунальним майном, діяльності комунальних підприємств, житлово-комунального господарства, паливно енергетичного комплексу та енергозберігаючих технологій.

До команди Тигова можна зарахувати 2-х депутатів райради від БПП. Це Мешканець Сум Олексій Нестеренко та колишній мешканець Одеси Вадим Гедульянов.

Голові фракції БПП на голову райради вдалося поставити керівника свого передвиборчого штабу та партнера – депутата Олексія Нестеренка

Нестеренко – мешканець міста Суми, обраний виборцями у с. Княжичі та Жорнівка. Закріплений, відповідно, за Княжицькою територіальною громадою.

На сайті ЦВК зазначено, що кандидат у депутати є гендиректором ТОВ “Альтернатив-Груп”, засновником якогого, з-поміж інших, є його колега - депутат та голова фракції БПП Олександр Тигов. Фірма займається монтажем водопровідних мереж, системою опалення та кондиціонуванням. 

На позачергових виборах до ВР 2014 року Нестеренко був уповноваженою особою партії БПП у 95-му окрузі. Тоді на сайті ЦВК він значився як безробітний. Окрім цього, за словами Тигова, у 2014 році Нестеренко був начальником його передвиборчого штабу, а на президентських виборах Нестеренко очолював штаб Петра Порошенка у Києво-Святошинському районі. 

За кілька місяців до виборів Нестеренко, який очолював у попередніх кампаніях штаби, зареєструвався в соцмережі Twitter. Але справа якось не пішла, і Нестеренко полишив самопіар через кілька днів після рестрації, оприлюднивши декілька фотографій з передвиборних акцій, на яких він був разом з Олександром Тиговим.

Боярка розділена на 6 округів. В одному з них переміг Вадим Гедульянов - мешканець Боярки і заступник голови ГО “Новий початок”, яке очолює Тигов.  

До Боярки приїхав з Одеси незадовго до місцевих виборів. У соцмережі виставляє фото з прогулянок разом з головою фракцію Олександром Тиговим.

В Одесі мав власний бізнес - мережу квіткових павільйонів, які свого часу навіть хотіли знести як незаконні.

 

У 2012 році Гедульянов балотувався в нардепи в Одеській області як самовисуванець, хоча на той час був членом Партії регіонів. Тоді Гедульянов викладав в Одесі в юридичній академії Ківалова, ще вчиться в аспірантурі за спеціальністю юрист. Незадовго до виборів Гедульянов зняв свою кандидатуру. Можна припустити, що Гедульянов був або чиїмось техніком, або його змогли “переконати” знятися. По цьому ж округу в Одесі в Раду йшов одіозний екс-регіонал Сергій Кивалов і, зрештою, переміг. 

У своїй декларації Гедульянов вказав тоді трохи більше 116 тисяч гривень річного доходу, які він отримав від передачі в оренду майна, хоча жодного майна, судячи з декларації, політик не мав. Після зняття з виборів Гедульянов очолив в Одесі комунальне підпримство ЖКС “Фонтанський”. На посаді протримався недовго і вже через рік був звільнений.

Очолив постійну комісію з питань законності, правопорядку, боротьби з корупцією, регуляторної політики, свободи слова, захисту прав і законних інтересів громадян та взаємодії із засобами масової інформації. Закріплений за Боярською територіальною громадою.

Ще один депутат райради, який пов’язаний з Одесою, – Денис Мусієнко. Його обрали мешканці Петропавлівської Борщагівки та с. Чайки. Він працював керівником апарату адмінстрації Баришівської РДА.

Мусієнко, як і Гедульянов, пов’язаний з Одесою. ЗМІ звинувачують політика в утриманні грального бізнесу в Одеській області. Зауважимо, що на цих виборах Мусієнко балотувався паралельно ще й до Одеської облради, але не пройшов. Натомість отримав мандат у Києво-Святошинській райраді.

У 2012 році Мусієнко балотувався до Верховної Ради як самовисуванець по 95-му виборчому округу, коли там балотувався також Петро Мельник. Набрав менше ніж піввідсотка голосів. Ймовірно був технічним кандидатом.

Після перемоги на цих виборах одесит-Мусієнко так і не закріпився у Київській області. Кілька місяців тому депутат Києво-Святошинської райради став заступником голови Болградської районної адміністрації в Одеській області. Тобто це тепер його офіційне місце роботи.

Мусієнко в райраді Києво-Святошина - не рядовий депутат. Він - голова однієї з найпопулярніших комісій - з питань земельних відносин, містобудування, капітального будівництва, агропромислового комплексу, охорони навколишнього середовища та екології. Тобто має не просто відвідувати сесії ради, а й скликати засідання комісії та координувати роботу депутатів, що до неї увійшли.

Як політик буде розриватися між двома областями, які навіть не межують, Громадський рух ЧЕСНО вирішив поцікавитися в очільника фракції БПП в райраді Олександра Тигова.

“Аби запогігти прогулюванню, проводжу особисту бесіду з депутатами. Збираю фракцію і слухаємо причини прогулів. Якщо прогульник не змінюється, ставитиму питання про виключення з партійних лав. Проводитимемо зустріч з виборцями прогульника, доноситимемо інформацію, що депутат-прогульник. Якщо депутат не зміниться й після цього - на сесії голосуємо про позбавлення прогульника депутатських повноважень”, - розповідає як буде боротися з прогульниками Тигов.

Зауважимо, що депутат завжди зможе скласти мандат і на його місце прийде той кандидат, який посів у рейтингу перше непрохідне місце. Тигов припускає, що наступною може потрапити до райради за списком Світлана Яременко - дзюдоїстка, що мешкає у Вишневому.

Тим часом Мусієнко залишається з мандатом, тобто за Вишневою територіальною громадою закріплений одеський чиновник.

Ще один депутат від БПП, який пов’язаний із будівельним бізнесом й не має тісних зв’язків з громадою Києво-Святошинскього району - киянин-піприємець Сергій Рибченко. Він переміг у с.Личанка й закріпелний відповідно за цією громадою. 

Його ФОП займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Рибченко значиться серед власників елітної нерухомості у ЖК “Новопечерські липки”. 

Рибченко також фігурує як засновник та керівник малого підприємства “Агротранс” (м. Ірпінь). Підприємство займається вирощуванням фруктів, горіхів та транспортними перевезеннями.

Увійшов до постійної комісії з питань підприємницької діяльності, промислової політики, торгівлі, реклами, архітектури, благоустрою, транспорту та зв’язку.

Рибченко - кадровий політик й змінив не одну партію. У 2010 році був депутатом Васильківської районної ради, пройшов по списку партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”. Тоді значився директором ТОВ “Техпром”. До того був керівником виконкому Києво-Святошинської організації партії “Наша Україна”.

Мешканці с. Гатне обрали свого односельця - безробітного Олександра Паламарчука.  Відповідно він закріплений за Гатненською територіальною громадою.

Депутат попереднього скликання, єдиний, хто пройшов тоді в райраду від партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка. За словами колег, має власний бізнес - рекламні щити та сітілайти в Гатному та Крюківщині.

Брав участь у спортивних заходах, які проводились в області, представляв Боярку.

На фото Паламарчук крайній зліва в нижньому ряду. Паламарчук увійшов до постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, податкової політики, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Місто Вишневе розподілили на 7 округів. В одному з них переміг Сергій Заблоцький, якого і закріпили за цією територіальною громадою. Начальник відділу зв’язку та інформаційних систем в одному з департаментів ПАТ “Укртрансгаз”. До цього працював в "Укртелекомі".

У 2014 році балотуався в парламент і був одним із кандидатів промайданівського сектору. Конкурував з Тиговим. Тоді представляв партію "Сила людей". Зараз півшов на вибори від “Солідарності”.

Заблоцький як кандидат в нардепи тоді на окрузі був єдиним, хто 100% зробив програму на своєму комп’ютері. До цього був чинним депутатом міської ради Вишневого. Безпартійного кандидата висунули від "За Україну" в 2010-му році.

У парламенті хотів би працювати в комітеті, який відповідає за розвиток ЖКГ або транспорту та зв’язку. Зараз пішов до постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, податкової політики, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Зв’язків із “Силою людей” політик не втрачає, що прослідковується на його Facebook-стрічці.

Настоятель храму Парафії Казанської Божої Матері Володимир Табачин переміг у с. Софіївська Борщагівка. Проживає в с. Тарасівка.

Депутат також працює директором благодійної організації, яка розташована в селі Софіївська Борщагівка. 

Закріплений за Софіївсько-Борщагівською територіальною громадою. Увійшов до постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, історії, спорту та туризму.

Киянин Ігор Дмитрієв - заступник начальника Державної податкової інспекції Києво-Святошинського району, обраний мешканцями с. Шпитьки, Мрія, Горбовичі та Лісне.

Закріплений відповідно за Шпитьківською територіальною громадою.

Доходи у подружжя податківця доволі скромні і в рік сягають близько 80 тисяч гривень Принаймні про це свідчить декларація за 2014 рік. У власності зазначені дві машини та земельні ділянки. Житла немає.

Дмитрів очолив постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, організації діяльності ради та взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Директор школи Петропавлівської Борщагівки Микола Татуревич переміг у своєму селищі. Проживає в Софіївській Борщагівці.

Депутат райради попереднього скликання, балотувався від партії “Наша Україна” і був єдиним депутатом, який пройшов від цієї політичної сили. Закріплений за Петропавлівсько-Борщагівською територіальною громадою.

Увійшов до постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, історії, спорту та туризму.

У селах Дмитрівка, Капітанівка, Мила з найвищим рейтингом з-поміж кандидатів БПП переміг підприємець Тарас Дідич

Новообраний депутат - мешканець Дмитрівки, де його батько і повний тезка Тарас Дідич вшосте посіль головує у сільській раді. Ймовірно, саме ім’я батька допомогло синові потрапити до райради. Сільська рада Дмитрівки представляє всі три населені пункти - саму Дмитрівку, Капітанівку та Милу. Це округ, в якому виграв вибори Дідич. Батько депутата є засновником об’єднання пасічників “Мрія”.

У райраді депутат закріплений за Дмитрівською територіальною громадою. Дідич став головою постійної комісії з питань управління комунальним майном, діяльності комунальних підприємств, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозберігаючих технологій.

Отже, депутати БПП, які склали понад 25% ради, очолили 3 комісії (земельну, з питань управління комунальним майном, регламентну). Зауважимо, що, як правило, головують в регламентній комісії представники опозиції задля контролю дій більшості в раді.

Найближчим часом ЧЕСНО проаналізує депутатів, які пройшли від політичних сил, що голосують майже синхронно з БПП - представників “Батьківщини”, “Свободи” та “радикалів”.

Нагадаємо, що огляд депутатів райради  від “УКРОПу”, “Нових облич” та “Нашого краю”, які складають меншість і не входять до неформальної коаліції, рух ЧЕСНО вже оприлюднив для громади Києво-Святошина.

Автори: Ірина Федорів - регіональна координаторка Громадського руху ЧЕСНО, Олена Жежера - журналістка Громадського руху ЧЕСНО


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]