На округ Онищенка подався протеже екс-радника Порошенка

Фото: На округ Онищенка подався протеже екс-радника Порошенка

Олександр Жукотанський – перший зареєстрований кандидат у 93-му окрузі (Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Богуславський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський райони). Він представляє БПП у Миронівській райраді, але не виключено, що через низький рейтинг партії йде самовисуванцем. Протягом 4 років політик жодного разу не подавав своєї декларації на сайті НАЗК.

Олександр Жукотанський – голова правління ПрАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів", член ради Федерації роботодавців України.

Зауважимо, що кінцевим бенефіціаром підприємства, яким керує Жукотанський, є фігурант антикорупційних розслідувань Юрій Косюк. Саме Косюк обіймав посаду першого заступника голови Адміністрації Президента, а згодом був позаштатним радником Петра Порошенка.

На місцевих виборах 2015 року Жукотанський став депутатом Миронівської райради за списком "Солідарності". Наразі він входить до бюджетної комісії ради.

Передвиборча програма кандидата досить популістська: "створити нові робочі місця, розширити існуючі виробництва, сприяти розвитку малого бізнесу" – загальні обіцянки, які фактично можна реалізувати шляхом набуття статусу депутата місцевої або районної ради. Це типові обіцянки, які дають своїм виборцям кандидати-мажоритарники, щоб підвищити свій рейтинг.

Окрім того, як зазначено у програмі Жукотанського, він планує залучити кошти на закупівлю обладнання для лікарень, шкіл, садочків та ремонти доріг, але для цього необов'язково бути нардепом. Ініціативу щодо виділення на округ субвенцій на соціально-економічний розвиток можуть виявити не лише народні обранці, а й інші суб'єкти. Депутати ж Верховної Ради повинні формувати законодавчу базу.

Створення районної програми для проблемних сімей, про яку згадано у програмі кандидата, теж не належить до повноважень парламентарів, а є прерогативою органів місцевого самоврядування.

Попри те, що Жукотанський є депутатом райради ще з 2015 року, на сайті НАЗК його декларації про доходи й майно відсутні. Але є декларації його дружини, котра працює в апараті Миронівської райради та звітує щороку. У деклараціях Валентини Жукотанської також немає жодних відомостей про дохід і статки чоловіка. Зазначено, що він інформації не надав.

І хоча про доходи Жукотанського інформації немає, зате є дані про фінансові активи Косюка, чиїм підприємством керує кандидат. За версією "Форбс Україна", Косюк постійно примножує власні статки. 2019 року він опинився у трійці найзаможніших бізнесменів України з капіталом 1,4 мільярда доларів. Також він збудував маєток, який є копією Версальського палацу, на місці археологічної пам'ятки скіфської доби.

Наразі на сайті ЦВК є відомості про ще двох зареєстрованих кандидатів на 93-му окрузі. Це безпартійний Олександр Керусенко, котрий проживає в Києві та працює менеджером зі збуту у ФОП Тохташ В.А.

А також Вадим Шкарівський – безпартійний директор ТОВ "Детекстар", який мешкає в смт Рокитне Київської області. На місцевих виборах 2015 року він був членом ДВК Рокитнянського району від ВО "Батьківщина".

Восени минулого року Громадський рух ЧЕСНО писав про те, що в БПП не можуть визначитися з кандидатом на 93-й округ. Уже тоді в разі поразки Петра Порошенка на президентських виборах обласний осередок "Солідарності" розглядав варіант балотування партійців БПП як самовисуванців.

Одразу після виборів з партії БПП вийшли фігуранти антикорупційних розслідувань Ігор Кононенко та Олександр Грановський, які протягом року "засівали" мажоритарні округи. Зокрема, Кононенко претендує на сусідній 94-й округ.

Що стосується кандидатів від інших політичних сил, то наразі остаточні прізвища партії не оголошували. Але ЗМІ з посиланням на власні джерела твердять, що гімнастка Ганна Різатдінова, яка є дружиною нардепа-втікача Онищенка, може піти до ВРУ саме на 93-му окрузі. Її як кандидатку розглядає "Зе!команда".

Водночас батько її дитини – чинний нардеп-утікач, фігурант п'ятнадцяти антикорупційних розслідувань Олександр Онищенко – написав, що й сам не проти віднести документи до ЦВК і балотуватися до парламенту.

Раніше Рух ЧЕСНО повідомляв, що ВО "Батьківщина" планує від цього округу кандидувати колишнього помічника Онищенка Віктора Гринчука, котрий є депутатом облради від "Батьківщини" на окрузі №93, до якого входить Богуславський район.

Ми уважно стежимо за висуненням кандидатів і вже проаналізували першу десятку партії "Сила й честь" – туди пішли нардепи із "Самопомочі", БПП і посадовці часів Януковича. Також зробили огляд перших десяток списків "Слуги народу", "Української стратегії Гройсмана" та "Голосу". Політична партія "Голос" уже відкликала кількох своїх кандидатів з мажоритарних округів після перевірки їх на доброчесність.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]