Черкаська міськрада: БПП та “Батьківщина” - мільйонери, а “радикали” та “укропівці” - злидні

Фото: Черкаська міськрада: БПП та “Батьківщина” - мільйонери, а “радикали” та “укропівці” - злидні

Депутат від “Батьківщини” ресторатор Діскант заробив і заощадив найбільше. Екс-мер Черкас Одарич живе за рахунок дружини і цього року поступився першим місцем у рейтингу “багатіїв”. Кожен п’ятий  живе за межею бідності.

Депутат від УКРОПу Акопян задекларував в’язанку кропу і твердить, що не для піару, а представнику БПП Радуцькому - подарували більше півмільйона готівки.

 

Хто заробив найбільше у 2016?

Роман Діскант заробив понад 2 млн грн. Член партії “Батьківщина” і за сумісництвом помічник народної депутатки Альони Шкрум на громадських засадах.

Натисніть для збільшення

Минулоріч Діскант задекларував майже удвічі менше. Основний дохід - заняття підприємницькою діяльністю від торгових центрів.

 

За последние годы не получалось открывать рестораны - кризис. Жена является моим партнером, но не она управляет. Сейчас у нас два главных направления - продуктовые магазины и рестораны. Всего у нас 7 ресторанов, в том числе один итальянский ресторан “Престо” и два японских - “Йоше”. Один из них в Киеве. Там наценка больше и больше выручка. Бывают клиенты такие как Савик Шустер и депутаты разные. Японские рестораны не дешевые, - розповідає голова фракції “Батьківщини”, як веде свій бізнес і на чому заробляє.

 

Член бюджетної комісії переконує, що конфлікту інтересів у нього в бюджетній комісії немає, хоча він має в місті свій бізнес:

 

Никаким образом к бюджетнім деньгам не имеет отношения мой бизнес. Даже подарки на Новый год не закупали у нас. Это я иронизирую, вы понимаете. Не пересекаюсь с асфальтом, плиткой, окнами и.т.д., - переконує Діскант.

 

Діскант дивується тому, що посунув на друге місце в рейтингу екс-голову Черкас Сергія Одарича:

 

А Одарич что бизнесмен? Он же мером был?

 

Це місце в рейтингу представник партії “Вільних демократів” здобув виключно завдяки доходу дружини Анжели Одарич. Вона - кінцевий бенефіціар Інформаційної агенції "Контекст-Черкаси" та ТОВ “Черкаські мавпи”.

Обидва депутати  входять до бюджетної комісії, що може викликати конфлікт інтересів.Так, у 2011 році ТОВ “Спецдревцентр” Андрія Дзюби, що перед тим був заступником тогочасного міського голови  - Одарича, та комерційним директором ТОВ “Венето”, отримала від міськради замовлення сміттєвих контейнерів на загальну суму 6,4 млн грн.

Поліпшив свій матеріальний стан за рік “батьківщинець”  Валерій Міняйло. Як і минулоріч основний дохід - від підприємницької діяльності.

Четверте та п’яте місце посіли Костянтин Чернецький і Тарас Коломієць, яких торік не було. Обидва депутати входять до бюджетної комісії і займаються бізнесом. Прикметним є те, що у публічному профілі Чернецького зазначено місто проживання Київ. Хоча в декларації його постійне місце роботи - це  ТОВ "Мультіплекс-Черкаси", де він є директором.

Тарас Коломієць займається бізнесом і коментує свої статки так:

 

У мене все просто. Я як підприємець плачу єдиний податок, друга система оподаткування, тому у декларації вказано дохід фірми сукупно за рік. Це ті кошти, які проходили через рахунок. З цієї суми я платив зарплатню підлеглим, податки, інші видатки. Чистого доходу мого набагато менше. Але я повинен декларувати все.

 

Хто і як “сколотив” капітал?

Лідер рейтингу - Роман Діскант. Депутат, який заробив найбільше і заощадив в рази більше за інших.

Натисніть для збільшення

 

На самом деле не “заощадив”, а заработал. На одном “заощадив” не поедешь. У нас с женой и партнерами семейный бизнес. Кроме ресторанов и продуктовых магазинов, о которых я уже говорил, мы сдаем еще помещения в аренду, - додає Діскант.

 

Майже в 10 мільйонів поступається йому Микола Мирза. Він - новачок у рейтингу, має у власності акції найбільшої мережі кінотеатрів Черкас - “Мультіплекс”, а також є власником бару і компанії ЛІНКОР ММО.

 

Я з 7 класу в колгоспі працював. Коли закінчив школу не пішов на фізкультурний факультет, а пішов одразу працювати водієм. В 20 років я вже купив “Жигулі”. Один з перших у нашому місті створював кооператив. Потрошку скопив. Потім удачно вкладав у бізнес. Ніколи не був чиновником, - коментує Микола Мирза.

 

Третю позицію займає Роман Шевченко з “Батьківщини”. Він - заступник директора в ТОВ"ЧЕРКАСИГАЗІНВЕСТ”. При  невеликому доході, депутат має велику кількість корпоративних прав, які у грошовому еквіваленті складають значну суму.

Має великі заощадження і один із лідерів рейтингу доходів - Костянтин Чернецький.

Уперше потрапляє до рейтингу найзаможніших Олександр Радуцький - секретар міської ради. Окрім грошей на банківських рахунках дружина Радуцького декларує подаровані 600 тисяч гривень готівкою.

 

Як вижити за 0 гривень за рік?

У списку “злиднів” в порівнянні з дванадцятьма злиднями у минулому році, у рейтингу 2016 року позицій поменшало. Кожен п’ятий депутат Черкаської міськради має дохід нижчий за мінімальний, або не має його взагалі.

Натисніть для збільшення

Лише на студентську стипендію живе депутат від УКРОПу - Артур Акопян. Як виживає при мінімальному грошовому забезпеченні, пояснює так:

 

Я є студентом, мені допомагають батьки.

 

Цікавим є той факт, що Акопян задекларував в’язанку кропу у розділі цінне майно. У коментарі ЧЕСНО Акопян зазначив:

 

Я вважаю належним це задекларувати. Це моє цінне майно, зібране власноруч в себе в селі. З партійною приналежністю це ніяк не пов’язано. УКРОП (політична партія “Українське об’єднання патріотів”, - прим. ЧЕСНО) не від цього пішло.

 

Інший депутат-студент, чий дохід трошки не дотягнув до вказаних законом норм - Максим Шило з ВО “Свобода”.

 

Все просто, я живу із родиною і я є студентом. А студентам властиво підпрацьовувати, тому не цураюся дрібного підробітку. Його не фіксую, адже це неофіційний заробіток у розмірі 100-200 гривень, - коментує Максим Шило.

 

Депутати міськради розподіляють бюджетні кошти, які складаються з податків виборців. Якщо депутат не сплачує податки в бюджет, таким чином він не вносить туди кошти і не вбачає проблем в тому, що голосує за розподіл податків громадян, які їх сумлінно сплатили.

До списку “злиднів” потрапили ті, хто і торік жив за межею бідності: Тетяна Чорнобіль, Олексій Романов, Олексій Мельник та Володимир Бурячинський.

Новачком рейтингу є Руслан Петрик - директор Черкаської Спілки Продовольчих Маркетів. Маючи мінімальний дохід, Петрик має готівкою 50 тис. доларів і 400 тис. гривень.

Цікавим є і положення Станіслава Лукирича депутата від “Радикальної партії Олега Ляшка” та за сумісництвом заступника директора Комунального підприємства “ЧЕЛУАШ”. Не вказавши жодної гривні доходу, депутат має заощадження та здійснив продаж автівки та позичив третім особам 61 тис. доларів. Лукирич пообіцяв зв’язатися з журналістом ЧЕСНО, проте і досі цього не зробив.

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО проводить аналіз декларацій депутатів місцевих рад у рамках кампанії “Стеж за грошима”. З методологією Громадського руху ЧЕСНО можна ознайомитися на сайті.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]