Багатії та злидні Чернігівської облради: топ-менеджер горілчаного заводу - злидень

Фото: Багатії та злидні Чернігівської облради: топ-менеджер горілчаного заводу - злидень

Кожен другий депутат облради - мільйонер. Найбагатші депутати від “Опозиційного блоку”, “Аграрної партії” та “Солідарності”. Депутат Варнавський, який не каже як заробляє мільйони, переконує, що в нього 12 професій і він працює 25 годин на добу. 

Три депутати живуть за межею бідності. Одна з них, “радикалка” Шинкаренко, навіть не має де жити.

 

Найбагатші депутати за рівнем доходів

Лідер ТОП 5 за рівнем доходів депутат від “Опозиційного блоку” член бюджетної комісії Сергій Варнавський. Цей депутат входить до числа найбагатших і за статками. Його річний дохід склав понад 11 млн. грн.

Натисніть для збільшення

Свій заробіток депутат пояснює тим, що працює “25 годин на добу і встає на годину раніше”. На питання, чим саме депутат займається, Варнавський відмовився відповідати:

 

Я не можу вам все розповідати... У мене 12 професій і в кожній я роблю якісь кроки...

 

На питання журналістів, які це професії, депутат відповідати відмовився.

Депутат від “Аграрної партії” Сергій Гайдай, який став найбагатшим депутатом за рівнем статків, за рік заробив більше 3-х млн. грн.

Майже стільки ж заробив у 2016-му році член земельної комісії депутат від “Нашого краю” Сергій Баришовець.

Не дивлячись на такі великі доходи, депутат не задекларував грошових активів.

На питання, куди родина Баришовця витратила всі зароблені кошти, депутат каже, що все вкладає в бізнес:

 

Я займаюся вирощуванням сільськогосподарських культур, агробізнес. Але там не можна говорити, що я заробив 3 мільйони - це, оскільки у мене і я, і дружина ФОПи, то ми показуємо оборот коштів за рік. Дружина також займається аграрним бізнесом. Грошових активів не вказав, бо в мене вони всі крутяться, ще поки розвиваємося.

 

2,7 млн. грн. заробив депутат від “Солідарності” голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч. Він також потрапив до п’ятірки найбагатших за статками. Нагадаємо, за результатами моніторингу ЧЕСНО, Куліч потрапив до кандидатів на відкликання й може втратити мандат. Він пропустив 67% засідань профільної комісії з питань економічного розвитку.

Замикає п’ятірку найбагатших за рівнем доходу депутатка від “Батьківщини”  Віта Солорева з доходом понад 2 млн. грн.

При цьому жодних грошових активів депутатка не вказала.

Свої доходи Солорева пояснила тим, що продала магазин та здавала майно в оренду:

 

Ну, а як мені треба розказувать вам, яким я чином заробила кошти? Магазин я продала і погасила кредит. У мене був кредит у “Фідобанку”, який я брала під будівництво зданія. А півмільйона - це від оренди приміщень та фітнесцентру. Всі гроші, які я отримала, я витрачала на погашення кредиту, тому грошових активів у мене нема.

 

До слова, Солорева не вказала у розділі видатки та правочини інформацію про продаж магазину, хоча згідно закону мала це зробити.

 

Хто і як сколотив свій капітал?

П’ятірку найбагатших за статками очолив Сергій Гайдай. Його статки склали більше 52 млн. грн.

 

Натисніть для збільшення

Частину коштів депутат тримає на рахунках у банках, частину готівкою, а частину позичив третім особам. Треба зауважити, що усі заощадження належать персонально депутату, дружина заощаджень не має.

На 20 млн грн. менше заощадив депутат від “Солідарності” та заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко. При цьому, заробив за рік він 1,3 млн. грн. Депутат є також членом бюджетної комісії.

В коментарі ЧЕСНО Сергієнко сказав, що це кошти, які він та його родина заробили в попередні роки:

 

Це не статки, це кошти, які є в мене і в моєї родини і я їх вказав в декларації. Я промисловець довгий час був, зараз на державній службі і я хочу вам сказати наступне, що всі податки мною сплачені в повному розмірі в дуже великих сумах. Тому, я свої зобов’язання виконав. Це кошти, які я та моя родина заробили в попередні роки.

 

Ще один член бюджетної комісії, депутат від “Опозиційного блоку” Сергій Варнавський заощадив 25,5 млн. грн.

3,5 млн грн Варнавський вклав у підприємства, найбільша сума - майже 2,5 млн грн у ТОВ "Прилуцький ринок 1".

Загалом Варнавський та його дружина вклали кошти у 13 підприємств. Депутат є бенефіціарним власником 6-ти підприємств, в тому числі ТОВ "Прилуцький ринок 1" та ПрАТ "Прилуцький птахокомбінат". Дружина депутата бенефіціарний власник на трьох підприємствах.

 

У мене в декларації все вказано, все оподатковано, на відміну від інших..Зробіть запит у податкову, я все життя сплачував податки. Мої статки - це називається “перетіканіє потоков”. Є просто активи, які мають вигляд якоїсь готівки, а коли ці активи реалізуються, коли вони продаються, то вони перетворюються на кошти, потім кошти перетворюються на активи, робиться наступна покупка - ето бізнес, - коментує депутат.

 

Майже 25 млн. грн. заощадив член “Аграрної партії” Валерій Колоша. Майже усі заощадження депутата - це кошти, вкладені у бізнес.

Готівкою депутат тримає 30 тис. грн., це всі грошові активи його родини. Доходи Колоші за рік склали 1,4 млн. грн.

Закриває рейтинг Валерій Куліч. з майже 23-ма млн. грн.

4 млн. грн. та майже 700 тис доларів Куліч тримає готівкою і лише 40 тис. грн. у банку АТ Укрексімбанк.

 

Хто з депутатів за межею бідності?

3 депутати Чернігівської облради опинилися за межею бідності. За рік вони заробили найменше коштів і хніх доходів не достатньо для того, щоб утримувати родину.

 

Натисніть для збільшення

Найбіднішою в облраді стала депутатка від “Радикальної партії” Олена Шинкаренко.  За рік вона заробила усього 10 тис. грн. на посаді помічника-консультанта народного депутата від “Радикальної партії” Сергія Скуратовського та майже 3 тис. грн. аліментів на дитину.

Жодних заощаджень депутатка не має, не має також і житла.

В коментарі журналістам депутатка сказала, що її доходи - то її особиста справа. Також вона повідомила, що проживає у батьків і тому не вказала житло в декларації, хоча згідно закону мала б це зробити.

Журналісти також поцікавилися, чому депутатка вказала роботу за сумісництвом, не вказавши основну роботу, на що Шинкаренко відповіла:

 

Я депутат, я виконую свою роботу.

 

Тобто, депутатство, за яке Шинкаренко не отримує зарплати, вона сприймає як основну роботу.

Другий серед найбідніших депутатів член земельної комісії, депутат від партії “Батьківщина” Іван Якуб. Він заробив за рік майже 16 тис. грн. Це пенсія депутата. Доходів дружини, яка вказана в декларації, депутат не показав.

Не дивлячись на мізерні доходи, депутат тримає готівкою 70 тис. доларів заощаджень.

Закриває трійку найбідніших депутат від “Солідарності” Ігор Базалінський, який заробив за рік усього 40 тис. грн., 36 тис. грн. на посаді голови правління ПРАТ “Чернігівський лікеро-горілчаний завод “Чернігівська горілка", решту - за сумісництвом.

Проте його родина заощадила понад 4 млн. грн. Усі ці кошти депутат та його дружина тримають готівкою.

 

Були заощадження, вони і є. В цьому році заробимо більше..., - коментує Базалінський.

 

На питання, скільки на місяць депутат заробляє на посаді голови правління лікеро-горілчаного заводу, відмовляти відмовився:

 

Там є всі цифри.. Я телефоном не буду давать коментар.


Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував відвідуваність сесійних засідань та постійних депутатських комісій Чернігівської обласної ради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]