Боржники та лендлорди Ужгородської міськради: 5 депутатів без житла

Фото: Боржники та лендлорди Ужгородської міськради: 5 депутатів без житла

Пацкан з “Солідарності” має торговий центр і при цьому безхатько. Безробітний представник партії “Патріот” Бабидорич вніс в декларацію 10 авто. Якубик  з “Відродження” не має часу пояснювати, звідки у нього 4 авто.

Губкович найбільший лендлорд ради. А голова фракції “Солідарність” Андрій Риба сприяє несплаті податків.

 

Кому і скільки винні депутати Ужгородської міськради?

Найбільше заборгував в Ужгородській міськраді депутат від БПП “Солідарність” Дмитро Пацкан.

Натисніть для збільшення

У 2008 році депутат взяв кредит, сума якого складає понад 14 мільйонів гривень.

 

Я утримаюсь від коментарів. Минулого разу я спілкувався з вашою журналісткою, розповів їй про все, але в статті усе було перекручено, - зазначає Пацкан.

 

Голова фракції партії “Патріот” Михайло Чурило також за кредитом винен понад півмільйна гривень.

 

Це інвестиції були певні. Я взяв кредит у минулому році і уже його закрив. Наступного року усе побачите в декларації, - коментує депутат.

 

Сергій Шанта з “Батьківщини” в 2016 році отримав кредитних зобов’язань на суму понад 330 тисяч гривнь.

 

Кредит я брав на автомобіль, - пояснює Шанта.

 

Мова йде про автомобіль Fard Fiesta, який депутат набув у власність в 2016 році.

 

Екс-мер Щадей з нульовими доходами позичив комусь 1,6 млн грн

Найщедрішим депутатом виявився екс-мер Віктор Щадей з “Батьківщини” - він позичив понад 1,6 мільйони гривень. Попри те, у 2016 році депутат потрапив до рейтингу “злидарів”, не заробивши жодної копійки. Депутат отримав кредит на 78 тис. грн.

Натисніть для збільшення

Голова фракції “Солідарності” Андрій Риба позичив понад 630 тисяч гривень.

 

Це, напевно, не дуже коректно буде вказувати, кому я їх позичив. Тому що це такі досить загальновідомі люди. В мене є розписки, які підтверджують такі позики, - коментує Андрій Риба,- Там є три суми, які були позичені. Дві суми позичені під бізнес. Інша позичена людині у зв’язку з особистими серйозними проблемами.

 

Василь Гомонай з “Відродження” позичив трохи менше - 462 тисячі гривень і теж не каже кому:

 

Наскільки я знаю, то там в декларації не вимагається інформація, що “кому я їх позичив. Є закон, все, що робиться в межах чинного законодавства я задекларував. То, що стосується особистого - це абсолютно особисті справи.

 

Представник фракції “Наш Край” Василь Губкович задекларував три позики іншим особам на понад 160 тисяч гривень - дві здійснив сам, третю позику надала дружина.

Василь Губкович при спілкуванні з журналістом Руху ЧЕСНО зазначив, що готовий спілкуватись особисто, проте коментар по телефону давати не бажає.

 

Лайфхак: як безробітний декларував 10 автомобілів

Улюбленими марками автомобілів у депутатів Ужгородської міськради є Mercedes-Benz та  Mitsubishi.

Натисніть для збільшення

Найбільше автомобілів у представника партії “Патріот” Валерія Бабидорича. Депутат вніс в декларацію 10 автомобілів. Бабидорич вніс в декларацію 4 власних авто, одне на праві користування, ще три авто належать тестю і по одному у тещі та дружини.

Балотуючись до міськради Валерій Бабидорич вказав, що тимчасово не працює. В 2016 році доходів не вказав. Гроші заробляла лише дружина, яка донедавна працювала у виконкомі Ужгородської міськради. Тесть і теща також не зазначили доходів.

Голова фракції “Європейської партії України” Іван Волошин вніс в декларацію 5 авто. Три з них у власності депутата, двома володіє громадянська дружина.

Цікаво, що у 2016 році Волошин набув у власність два авто марки LEXUS. Позашляховик LX, який вартував йому понад 2,7 млн грн. Це вдвічі більша сума, аніж  доходи Волошина за 2016 рік. Другий LEXUS - гібридний кросовер NX300. Його ціна в декларації не внесена. На сайтах продажу автомобілів таке авто, в середньому, коштує 42 000 доларів США.

У 2015 році Іван Волошин придбав Mercedes-Benz S 500, проте ціну авто в декларацію не вніс. Ціна такого авто на ринку вартує, в середньому, 40 000 доларів США.

Іван Волошин відмовився давати коментар журналісту Руху ЧЕСНО.

Депутат від фракції “Відродження” Іван Якубик задекларував 4 автомобілі. У дружини є Shkoda Octavia та KIA Clarus. У депутата є ВАЗ 21099 та GEELY CK.

 

Я зараз зайнятий, - відповід на дзвінок журналіста ЧЕСНО Іван Якубик.

 

На запитання, коли йому буде зручно поспілкуватись наголосив:

 

Я не буваю свабодним. Я працюю на чотирьох роботах і в мене двоє дітей. Я вибачаюсь. До побачення.

 

Проте, в декларації, депутат вказав лише дохід від підприємницької діяльності, жодних доходів з інших робочих місць вказано не було. Цікаво, чи встигає Якубик виконувати обов’язки депутата міськради?

Ще один представник партії “Патріот” Сергій Варцаба вніс в декларацію 3 авто. У самого депутата є Mitsubishi Lancer X та Mercedes ML 250, придбавний у 2015 році за майже півтори мільйони гривень. У дружини є Mitsubishi ASX.

 

Вони формально зареєстровані на мене. Один (Lancer X - ЧЕСНО) проданий за дорученням. Получається, що його треба декларувати, - коментує Варцаба.

 

Голова фракції “Наш Край” Володимир Химинець задекларував 3 автомобілі. Депутат їздить на Audi A6, у дружини є такий же автомобіль та ВАЗ 21093.

 

ВАЗ і багато іншого майна перейшли дружині по спадщині після смерті її батьків, - коментує Химинець, - На ВАЗі їздять родичі дружини, просто спадщина була оформлена державним нотаріусом на дружину як одного спадкоємця.

 

Також 3 автомобілі є у Сергія Шанти з “Батьківщини”. Депутат володіє Volkswagen Colf, Dacia Logan та Ford Fiesta.

 

На одному автомобілі їжджу я. А двома іншими користуються бої близькі родичі, - зазначає Шанта.

 

Хто з депутатів міськради має найбільше нерухомості?

Лідером серед задекларованої нерухомості в Ужгородській міській раді є Василь Губкович з партії “Наш Край”. З житлових приміщень у депутата є квартира в Ужгороді та будинок у Довгому Полі. Окрім того Губкович має підвальні приміщення та 70% магазину в Ужгороді. У Довгому Полі ще є телятник та прибудова.

Натисніть для збільшення

Дмитро Пацкан із “Солідарності” Займає друге місце в рейтингу, маючи у власності торговий центр на 1461 квадратний метр. Цікаво, що дохід від роботи торгового центру депутат не вказав. Має лише 1900 грн як директор ТзОВ “ТГБ”. За підсумками аналізу декларацій Рухом ЧЕСНО Дмитро Пацкан готівкою тримає понад 6 мільйонів гривень.

Ще один представник “Нашого Краю” Олександр Борисенко має нерухомості майже на 800 квадратних метрів. Проте, жоден з внесених об’єктів нерухомості у декларацію депутату не належить - будинок належить тещі, квартира в Ужгороді - дружині, а син володіє торгово-офісними приміщеннями.

Площа нерухомості у Сергія Варцаби з партії “Патріот” дещо менша. Депутат в Ужгороді має житловий будинок, квартиру та автомийку.

 

То квартирою важко назвати - то горище над квартирою, де жили батьки. Там просто горище, яке треба відбудувати, тому що воно тече. Декларація на будівництво видана, але ще нічого не зроблено. А в будинку я живу на даний час, - зазначає депутат.

 

Закриває рейтинг керівник фракції “Наш Край” Володимир Химинець. З власної нерухомості у депутата є житловий будинок в Ужгороді. Дружина має кафе та кіоск, гараж, два нежитлових приміщення та три квартири. При чому дві з цих квартир та нежитлові приміщення дружина придбала у 2016 році.

 

Одна квартира надійшла дружині у спадщину від батьків. Стосовно інших двох - то дружина займається підприємницькою діяльністю, в тому числі і здачою майна в оренду, - коментує депутат - Вона раніше реалізувала майно в 2014 році - котедж, і придбала квартири.

 

Як депутати використовують задекларована землі?

Рейтинг лендлордів очолив Василь Губкович з партії “Наш Край”. Окрім великих площ нерухомості депутат має ще майже 8 га землі.

Натисніть для збільшення

У Довгому Полі депутат має 4 земельні ділянки. Там же частину земельної ділянки має дружина. З 2013 року Губкович орендує в Ужгороді 3 земельні ділянки. У тому ж році дружина набула у власність 3 земельні ділянки у селі Баранинці Ужгородському районі. Ще дві ділянки у дружини є в селищі Оноківці.

Євген Прозор з партіїї “Відродження” вніс в декларацію 3 земельні ділянки загальною площею понад 0,6 га. Дружина депутата набула у власність дві земельні ділянки у селі Ярок Ужгородського району за 86 тисяч гривень. Сам Прозор має ділянку в Ужгороді, щоправда її ціну не вказав. Всі землі набуті у 2016 році. Проте жодного доходу чи заощаджень в цьому році Євген Прозор не задекларував, опинившись в рейтингу “злидарів” Руху ЧЕСНО.

За час підготовки матеріалу так і не вдалось сконтактувати з Євгеном Прозором - депутат не підносив слухавку.

Голова фракції “Відродження” Василь Козак задекларував понад 0,5 га землі. У депутата є дві земельні ділянки - в Порошково Перечинського району та в Кам’яниці Ужгородського. У тій же Кам’яниці землю має і дружина депутата. Також у неї є дві земельні ділянки в Оноківцях та одна у Баранинцях.

 

По телефону не маю бажання общатися. Хочете - можемо зустрітись. Я не знаю, з ким я говорю. Мені звонять всякі. Зустрітись особисто я можу, - прокоментував Козак.

 

Іван Росада з “Самопомочі” задекларував понад 0,3 га землі. Він та дружина володіють двома земельними ділянками в селі Оноківці. Також у дружини є земля в селі Кушниця Іршавського району.

 

В жінки є дві ділянки - одна перейшла у спадок від батьків. Іншу ми купили спільно. І, відповідно, одна ділянка на мені - ми тепер там будуємось, - зазначає Росада.

 

Рейтинг лендлордів закриває Володимир Химинець з “Нашого Краю”. Депутат задекларував понад 0,3 га землі. Має власну земельну ділянку в Ужгороді. Ще дві ділянки в Ужгороді орендує дружина. Також у неї є три ділянки в селах Кибляри, Великі Лази та Невицьке Ужгородського району.

 

Це дачі тестя, земельні ділянки по 6, по 4 сотини, які просто переоформились на дружину. І вони нікому не потрібні - їх ні продати не можна, ні нічого з ними зробити. Вони зараз в такому просто занедбаному стані, - пояснює Химинець, - Там всі землі під садівництво. Ми їх не використовуємо ніяк. Ще дві ділянки орендуємо і одна під будинком моя.

 

Як 5 депуататів живуть просто неба?

ЗЗ 36-ти депутатів Ужгородської міськради 5 безхатьків. Згідно роз’ясненна НАЗК щодо заповнення е-декларацій - слід декларувати те майно, яким користується декларант, навіть якщо воно орендоване чи на праві безоплатного користування. Логіка проста - кожна людина повинна десь жити.

Ці депутати живуть просто неба, якщо вірити тому, що вони задекларували.

Натисніть для збільшення

Павло Вереш із Партії угорців України вніс в декларацію батька, матір та сестру. Проте не задекларував жодного метра житлової площі.

 

Ми живемо в будинку, який фактично є недобудований. Ми робили надбудову і добудову ззаді. І ремонтні роботи уже багато років ідуть. Ми ще їх не закінчили, - зазначає Вереш, - Я не міг вказати в декларації, що він зданий уже, тому вписав його як “незавершене будівництво. Там наразі ми живемо.

 

Мирослав Горват з “Єдиного Центру” також вніс в декларацію трьох членів сім’ї та не вказав жодної нерухомості.

 

Це тому, що ми останні декілька років з сім’єю переїжджаємо. То у бабусі живемо, то в тестя живемо - немає постійного місця перебування, - зазначає депутат, - Я не маю власного житла і ніколи не було. Поки так, можливо колись буду мати (сміється - ЧЕСНО).

 

Дмитро Пацкан з “Солідарності”, попри те, що посів друге місце у рейтингу депутатів з найбільшою площею нерухомості та з капіталом у понад 6 мільйонів гривень не має жодного житла. Як живеться просто неба не коментує.

Голова фракції “Солідарність” Андрій Риба теж не вказав жодного нерухомого майна в декларації.

 

Ну я, очевидно, пропустив цей пункт. Я того року орендував квартиру. Я не заключав договір з власником, щоб не підставляти її. Щоб потім не ходили і не питали, чому вона не платить податки. А написати “безоплатне” (користування - ЧЕСНО) - це б також було неправильно, - пояснює Риба.

 

Іван Росада з “Самопомочі”, попри статус “лендлорда” не задекларував жодного житла. Проте у декларації фігурують три об’єкти незавершеного будівництва.

 

Ситуація в тому, що ми на даний момент будуємо будинок, але ще не проживаємо в ньому. В 2016 році ми переїжджали з одного орендованого житла на друге. Тому не вказували. В 2017 році житло ми теж орендуємо, - коментує депутат.

 

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував задекларовані депутатами доходи та склав рейтинг багатіїв та злидарів Ужгородської міської ради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]