Лендлорди та автолюбителі Сєвєродонецької міськради: як злидень задекларував 12 га землі

Фото: Лендлорди та автолюбителі Сєвєродонецької міськради: як злидень задекларував 12 га землі

Колишній секретар міськради Бутков має 13 авто і 3 000 кв. м нерухомості. Депутатка з “Нашого краю” Проскурова виявилася безхатьком, Самарський з БПП “Солідарність” примудрився одночасно потрапити до рейтингу позичальників та боржників.

Лендлорди ― “опоблоківці”

Два депутати Сєвєродонецької міської ради задекларували 12 та 7 га землі.

Натисніть для збільшення

Віктор Пилипенко вказав, що орендує 2 земельні ділянки площею 11 га у фермерського господарства “Соболя”. Ще одна ділянка площею 9 соток належить його дружині Юлії Пилипенко. Як відомо, Пилипенко очолив рейтинг депутатів Сєвєродонецька з найменшими доходами за 2016 рік. При цьому активи депутата складають 2,5 млн грн. Згідно з відомостями з ЄДР, Віктор Пилипенко є одним із власників ТОВ “Промтекст”, однак, з невідомих причин це підприємство відсутнє у декларації депутата.

Депутат Пилипенко спочатку повідомив Громадському руху ЧЕСНО, що не може дати коментар через поганий зв’язок. За кілька днів ситуації повторилась, після чого Віктор Пилипенко вимкнув телефон. Нагадаємо, що під час написання матеріалу про багатіїв та злиднів Сєвєродонецької міськради, Пилипенко так само відмовлявся коментувати дані зі своєї декларації, посилаючись на поганий зв’язок.

Ольга Мартиненко задекларувала понад 7 га землі. Однак у інформації щодо прав на об’єкт вона внесла відомості, що у її власності усього 1% від загальної площі.

Як виявилось, це є помилкою при заповненні декларації і депутатці Мартиненко насправді належать усі 100% земельних ділянок.

 

У мене є ділянка під будівлею, вона в оренді на мене передана. На Бобровому є ділянка і мені у спадщину дістались землі від тітки в Троїцькому районі. Все що маю все показала. Те, що вказано, що у мене лише 1 відсоток, я не розумію, чому так. Все, що задекларувала все повністю моє, роз’яснює Ольга Мартиненко.

 

Найбільше нерухомості у фігуранта антикорупційних розслідувань Буткова

Найбільше нерухомості з-поміж депутатів Сєвєродонецької міськради у сім’ї вже колишнього секретаря міськради Ігоря та Олени Буткових з “Опозиційного блоку”.

Натисніть для збільшення

На двох вони задекларували будівель площею 2991,7 кв. м. З них під житло відведено 210 кв. м, все інше нежитлові будівлі для підприємницької діяльності.

Зазначимо, що 13 жовтня виконувач обов’язків міського голови Сєвєродонецька Сергій Зарецький підписав розпорядження про звільнення з посади секретаря міськради Ігоря Буткова. У розпорядженні Зарецький посилається на результати спеціальної перевірки від 19.01.2016 та рішення ВАСУ від 10.10.2017, яким визнано законним звільнення Буткова колишнім мером Козаковим 27.01.2016 року.

Як повідомляв ЧЕСНО, Ігор Бутков із дружиною Оленою Бутковою не вказали у декларації три ТОВ, кінцевим бенефіціарним власником яких зараз є Буткова (ТОВ “Лисичанський завод залізобетонних виробів”, ТОВ “Сєвєродонецькі енергетичні системи” і ТОВ “Сєвєродонецьке підприємства “Вторрєсурс”). Загальна сума внесків до цих підприємств складає понад 3 млн грн. Після публікації цих відомостей у статті ЧЕСНО, за зверненням юристів із ГО “ТОМ 14”, прокуратура Луганщини відкрила провадження проти Ігоря Буткова.

Колишній секретар, а нині звичайний депутат Сєвєродонецької міськради Ігор Бутков неодноразово потрапляв до корупційних скандалів, які висвітлювали ЗМІ. Останній із них стався у вересні 2017 року, коли “Наші гроші” повідомили, що підприємство бізнес-партнера Буткова Віталія Мартиненка ТОВ “Укрконтакт” за неконкурентною процедурою отримало підряд на 1,03 млн грн від управління охорони здоров’я Сєвєродонецької міської ради.

Володимир Ляховий з “Батьківщини” задекларував 426 кв. м нерухомості. З них дружині Тетяні Ляховій належить приміщення салону краси на 153 кв. м. Вся інша площа це два житлових будинки та квартира. Привернув увагу той факт, що у декларації датою набуття прав на ділянку в 4787 кв. м є 23 серпня 2016 року, однак вартість землі не вказана.

До пропозиції прокоментувати дані з власної декларації депутат Ляховий поставився досить прохолодно:

 

Я на такі питання по телефону не відповідаю. Я ж не знаю, з ким говорю. Давайте, я спочатку подивлюсь ваш сайт ЧЕСНО, а потім зідзвонимось та я вам прокоментую.

 

Депутат Роман Водяник від “Опозиційного блоку” разом із дружиною володіє одним житловим будинком та двома квартирами загальною площею 419 кв. м. Отримати від Водяника коментар не вдалося, тому що ніхто не брав слухавку при дзвінках на вказаний на сайті міськради контактний телефон.

Ельвіна Марініч з “Нашого краю” задекларувала 409 кв. м нерухомості, з яких житловою є лише квартира на 137 кв. м. Привернуло увагу, що чоловіку депутатки Олегу Хоруженку належить п’ять гаражів площею 272 кв. м. А задекларовано лише один автомобіль.

 

Ці гаражі зареєстровані на чоловіка. Вони використовувались для підприємницької діяльності і зараз велике питання, що з ними робити. Знаходяться гаражі в промзоні пусті, коментує депутатка Марініч.

 

Також у декларації Марініч не вказана вартість квартири, права на яку були набуті 31 грудня 2016 року.

 

Квартира була придбана не у 2016 році, а ще у 19961997 році, здається. На сайті декларацій просто неправильно відобразились дані. Можливо це через те, що вартість квартири не вказали, тому що купувалась вона ще за купони, пояснила Ельвіна Марініч.

 

Автоматичне встановлення останнього дня звітного року є доволі поширеним явищем в електронній системі декларацій. Відбувається це через те, що декларант не зазначає на сайті дату придбання нерухомості чи транспортних засобів. Тому для того, щоб не виникали подібні казуси з датою придбання 31 грудня і потім не виникло проблем з перевіряючими органами, посадовцям та депутатам необхідно заповнювати усі дані.

Натисніть для збільшення

Єдиним депутатом Сєвєродонецької міської ради, яка не вказала у декларації нерухомість виявилась Юлія Проскурова з “Нашого краю”. До слова, згідно з декларацією, у неї немає членів сім’ї, транспортних засобів та корпоративних прав.

Дізнатись, де ж проживає депутатка Проскурова ЧЕСНО не вдалось, тому що контактний телефон не відповідає.

 

Хто з депутатів має найбільше автівок?

Найбільше транспортних засобів з-поміж депутатів Сєвєродонецька у подружжя Буткових 13 одиниць.

Натисніть для збільшення

Плюс до цього ще причіп та напівпричіп. Власне Ігорю Буткову належить 11 автівок серед яких: три ВАЗи, два автобуси EOS, МАЗ, Hyundai, Volvo, Toyota, Volkswagen та Land Rover. Сину подружжя депутатів Олегу Буткову належить Volkswagen та мотоцикл Kawasaki.

Третє місце рейтингу з 5 автомобілями займає депутат-злидень Сергій Самарський з БПП “Солідарність”. Серед них два легкових марок ЗАЗ-DAEWOO і Mitsubishi. Ще три транспортних засоби це вантажівки марок ЗИЛ, Iveco та Mersedes-Benz. Окрім того, що Самарський має автопарк, коли загальний сімейний дохід нижче прожиткового мінімуму, моніторинг у системі Youcontrol допоміг віднайти незадеклароване підприємство. Мова йде про ТОВ АГФ "КСК", де депутат Самарський значиться серед засновників.

Давати коментар Сергій Самарський не захотів:

 

Я вже давав вашому руху пояснення. Мені задавали питання, я прокоментував усе.

 

Замикає рейтинг депутатів-автолюбителів Сергій Войтенко з “Опозиційного блоку”. У власності депутата є два авто марок ЗАЗ та Opel, дружині Наталі Войтенко належить Toyota.

 

Хто з депутатів позичає кошти?

У Сєвєродонецьку три депутати вказали, що надавали позики третім особам. Усі вони вже знайомі нам власники великої кількості нерухомості та автомобілів.

Натисніть для збільшення

Володимир Ляховий разом з дружиною Тетяною позичили 25 тисяч гривень та 46 тисяч доларів.

Роман Водяник вказав у декларації, що він та дружина Тетяна Водяник позичили третім особам 625 тисяч гривень та 21,5 тисяч доларів.

Сергій Самарський потрапив як до рейтингу позичальників, так і боржників. Згідно з даними з його декларації, дочка Альона Самарська позичила 70 тисяч гривень.

 

Хто з депутатів взяв кредит?

До депутатів-боржників Севєродонецької міськради потрапили три депутати, які мають кредити.

Натисніть для збільшення

Найбільший борг у Сергія Самарського 183 тисячі гривень. Вказана сума, це кредити отримані ще у 2012 році в ПАТ “АК ПІБ” та ПАТ “Альфа-Банк”.

До боржників потрапила депутатка-багатій Лариса Летюча з БПП “Солідарність”. Вона задекларувала кредит на 30 тисяч гривень, отриманий в ПАТ “Альфа-Банк” ще наприкінці 2013 року.

Сергій Зарецький з “Нашого краю”, який з квітня 2017 року обіймає посаду виконувача обов’язків міського голови Сєвєродонецька, вказав кредит на 22 тисячі гривень, отриманий у жовтні 2005 року в ПАТ “Укрсиббанк”. Але впадає у вічі, що депутат Зарецький поруч із кредитом в активах вказав 300 тисяч гривень та 25 тисяч доларів готівки.

 

Я в 2005 році брав квартиру в іпотеку. Зараз там залишилось, щоб повністю її виплатити, вказані 22 тисячі. Я вже звик щомісячно однаковою сумою гасити і подумав, що нехай воно по графіку усе йде, каже в.о. мера Сєвєродонецька Сергій Зарецький.

 

Звертаємо увагу, що станом на середину жовтня 2017 року депутат Юрій Матохін з БПП “Солідарність” досі не оприлюднив декларацію за 2016 рік. А дедлайн її публікації збіг ще 1 травня цього року.

 

Декларацію я просто не встиг заповнити. Найближчим часом я її оприлюдню та всі зможуть її побачити, резюмує депутат Матохін.

 

Несвоєчасне подання декларації є адміністративним правопорушенням, що підпадає під ч.1 статті 172-6 КУАП і карається накладенням штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]