Лендлорд та автолюбителі Краматорської міськради: як на окупованих територіях розграбували бізнес депутата

Фото: Лендлорд та автолюбителі Краматорської міськради: як на окупованих територіях розграбували бізнес депутата

Депутат “Нашого краю” з найбільшими статками Гончаренко орендував 200 га землі для фермерства. Савченко з “Опоблоку” хоч і має найбільше нерухомості, але більшість її залишилася на окупованій території Донеччини. 

Одразу три депутати задекларували по 4 автівки - це багатій Власенко з БПП “Солідарність” та “нашкраївці” Татьянко і Безсонний. Багатій Придатко вже подумує про пенсію та встиг потрапили до рейтингу позичальників зі злиднем Тарасевичем.

 

Як промисловець став лендлордом-фермером

Депутат Олександр Гончаренко від партії “Наш край” став найбільшим землевласником у Краматорській міськраді. Він задекларував понад 200 га землі.

Натисніть для збільшення

Гончаренко, який зараз обіймає посаду директора з маркетингу та збуту в ПАТ “Енергомашспецсталь”, вказав у своїй декларації, що орендує дві великі земельні ділянки. У 2015 році депутат Гончаренко взяв у оренду у Ясногірської селищної ради 112 га та 88,7 га у Краматорської міськради.

 

Щодо ділянок, то це я їх орендую. З наступного року планую почати займатися фермерською діяльністю. Готую землю до посіву, допрацьовується там зараз земля і в наступному році, якщо встигну, то буду саджати, - пояснює Гончаренко.

 

Ще після написання першого тексту за результатами моніторингу декларацій депутатів Краматорська, до Олександра Гончаренка виникли питання щодо невказання у декларації власного підприємства ФГ “Ясногорівське” та двох ТОВ “Альтернатив електрик” і “Свидівець енерго”, кінцевим бенефіціарним власником яких є дружина депутата Крістіна Гончаренко.

За цим фактом юристи ГО “ТОМ 14” написали до НАЗК заяву. У відповідь НАЗК проінформувало, що 5 жовтня 2017 року прийнято рішення про повну перевірку декларації Олександра Гончаренка.

У коментарі для ЧЕСНО депутат Гончаренко пояснив, чому не вказав у декларації підприємства, де серед кінцевих бенефіціарів є його дружина.

 

Чому я ці фірми не вказав. Дружина не є у них бенефіціаром, тому що вона є співзасновником ПП “Астон” зі моєю мамою. В “Астоні” у них паритетні, рівні права, тобто вона без другого співзасновника в підприємстві рішення приймати не може. І якщо подивитись, що значить слово “бенефіціар”, а власне ПП “Астон” заснувало дві фірми, які фігурують, тобто приймалось колегіальне рішення і навіть моя дружина сама не могла прийняти рішення по заснуванню цих фірм. Утворювались ці підприємства рішенням директора ПП “Астон” на основі засідання засновників. Відповідно, дружина одноосібно не могла приймати рішення про створення двох фірм, - пояснює Олександр Гончаренко.

 

Гончаренко додає:

 

Я проконсультувався з юристами і з податковою інспекцією по цій ситуації, бо дружина бенефіціаром в цих заснованих “Астоном” фірмах не є. Тобто бенефіціаром цих фірм є ПП “Астон”, де моя дружина є лише співзасновником. Вона не впливає на діяльність заснованих фірм. Тут треба подивитись просто, як трактується поняття «бенефіціар». І після консультацій з юристами та податковою, я отримав висновок від них, що дружина не є бенефіціаром і тому ці підприємства у декларації я не відобразив.

 

Депутати з найбільшою кількістю квадратних метрів нерухомості

З-поміж депутатів Краматорської міськради найбільше будівель виявилось у трьох політиків, які обирались від “Опозиційного блоку” та двох обранців від “Нашого краю”.

Натисніть для збільшення

Наталія Савченко з депутатської групи “Об’єднаний Краматорськ”, члени якої обиралися за списком “Опозиційного блоку”, задекларувала 1599 кв. м нерухомості. Вона займає посаду заступника начальника юридичного відділу у ПАТ “НКМЗ”. Із задекларованих будівель під житло припадає один будинок площею 91,4 кв. м. Решта нерухомості - це будівля для підприємницької діяльності, яка частково є у власності чоловіка Василя Савченка. Але за словами самої депутатки Савченко, зараз цей об’єкт розграбовано:

 

Цей об’єкт в Новоазовську. І це була спільна побудова декількох підприємців. Чоловіку там належить частка, але точно сказати яка, не можу. Намагались збудувати об’єкт, як передбачалось, пилораму. А зараз забрали цю будівлю, так як воно це все знаходиться на непідконтрольній території. Чоловік намагався додзвонитись туди, щоб дізнатись, що ж з будівлею. Вже там все розібрано “на потреби “молодої республіки”.

 

Колега Наталії Савченко обраний за списком “Опоблоку” Геннадій Суков потрапив на друге місце рейтингу з найбільшою площею нерухомості - 790 кв. м. Депутат Суков очолив рейтинг депутатів Краматорської міськради за найбільшими доходами у минулому році. Він є генеральним директором ПАТ “НКМЗ”, на якому працюють понад 10 тисяч людей.

З майже 800 кв. м задекларованої нерухомості, під житло припадають 2 будинки площею 398 м2 та 4 квартири на 279 м2. Решта будівель - це 4 гаражі. Однак впало у вічі, що з членів родини він вказав тільки дружину Світлану Сукову. Також у декларації не вказано жодного автомобіля.

 

Так, хоч у декларації я тільки дружину вказав, але ж у мене ще є і діти, і внуки. Вказані квартири я не здаю, у мене достатньо коштів. Щодо вказаних двох будинків, то в одному з дружиною живу. Причому, це житловий будинок моїх батьків, який було перебудовано і він збільшився у площі. Інший будинок, по суті, як дача використовується в Олександрівському районі. Квартири не заброшені, ми їх не здаємо, за них все регулярно платимо і немає з ними проблем. Але ж зрозумійте, у мене двоє дітей, двоє онуків, - коментує Геннадій Суков.

 

Лендлорд Олександр Гончаренко від “Нашого краю” також володіє чималою кількістю нерухомості загальною площею 765 кв. м. Якщо детальніше, то Гончаренку належить один будинок на 250 кв. м, а його дружині Крістіні ще один будинок площею 250 кв. м і одна квартира на 267 кв. м. Також у власності Крістіни Гончаренко задекларовано нежитлове приміщення площею 98,6 кв. м.

Депутат “Нашого краю” Микола Разживін має 488 кв.м нерухомості. Головний інженер ТОВ “Краматорський феросплавний завод” Разживін задекларував житловий будинок на 308 кв.м і садовий будинок на 180 кв. м.

Віталій Скачко, який обирався від “Опозиційного блоку”, замикає рейтинг депутатів  із найбільшою площею нерухомості. Він задекларував 472 кв. м. У власності дружини Марини Скачко є житловий будинок на 347 кв. м та два гаражі. Самому депутату належить іще один гараж.

 

Є три гаражі по 50 кв. м, дві сусідні ділянки по 12 соток кожна. На одній з ділянок стоїть будинок, ми в ньому живемо, друга порожня. Покупали її для того, щоб побудувати там будинок. Як з’явиться можливість, то реалізуємо заплановене. Будинок буде для матері дружини, їй потрібен догляд, - коментує депутат Скачко.

 

Після початкового моніторингу декларацій депутатів Краматорської міськради до рейтингу мав потрапити Михайло Іоффе обраний від “Опозиційного блоку”. Згідно з відомостями у декларації, йому мали б належати 699 кв. м нерухомості. Але як виявилось насправді, у декларації він зробив помилку і замість земельної ділянки у 600 кв. м вказав, що такою є площа садового будинку.

 

Є квартира, є гараж, а решта задекларованої нерухомості - це садова ділянка на 6 соток, а не будинок. Ось так-от в перший раз заповнював електронну декларацію, перепрошую. Ще раз, фактично це є земельна ділянка, а не будинок, - пояснює Михайло Іоффе.

 

До представнка "БПП" Валерія Власенка теж виникли питання. Зокрема чому у декларації не було вказано вартості земельної ділянки, права на яку були набуті дружиною Нелею Власенко у грудні 2016 року.

 

Це не була покупка землі, це була приватизація разом із будинком, який там стоїть. Це ми скористалися своїм правом на отримання у власність 10 соток землі. Купили дім, а земля не була приватизована, ось і приватизували її. Звичайна практика, коли є свій будинок, - пояснює Валерій Власенко.

 

Якщо до рейтингу депутатів з найбільшою кількістю нерухомості Власенко не потрапив, то завдяки 4 автівкам він очолив список автолюбителів разом із ще двома депутатами.

 

Три депутати очолюють рейтинг автолюбителів

Перше місце рейтингу автолюбителів Краматорської міськради розділили одразу три депутати, які мають по чотири машини: Валерій Власенко, Андрій Безсонний та Андрій Татьянко.

Натисніть для збільшення

Підприємець-багатій Валерій Власенко з БПП “Солідарність” указав, що йому та членам сім’ї належить 4 машини. Валерію Власенку - Renault 2014 року, дружині - вантажівка ГАЗ 2007 року, кожному з синів по ВАЗу 1988 та 2007 років відповідно.

 

Всі автомобілі належать моїй сім’ї. Як вказано у декларації, по автомобілю є у синів, дружини і в мене, - коментує Власенко.

 

Депутат “Нашого краю” Андрій Безсонний, який працює помічником нардепа Максима Єфімова, теж задекларував чотири авто. З них депутату належить тільки одна,  а решта три дружині Алевтині Безсонній.

Андрій Татьянко з “Нашого краю” є заступником генерального директора ПАТ “Краматорське АТП-11410”. Підприємство спеціалізується на пасажирських перевезеннях. Татьянко задекларував чотири машини.

ЧЕСНО за телефоном зв’язалось із ПАТ “Краматорське АТП-11410”, де у приймальні надали контактний номер телефону Андрія Татьянка. Але на вказаний телефон не відповідали.

Світлана Фоміна від “Нашого краю” разом із чоловіком володіє трьома авто. Депутатці належить два Volkswagen 2006 та 2011 року, чоловіку Марку Фоміну Acura 2010 року.

Депутатка “Опозиційного блоку” Вікторія Рибалка задекларувала три машини та один причіп. Їй належить Dacia 2015 року, а чоловіку Максиму Рибалці Geely 2013 року та ВАЗ 1981 року. Проте, як виявилось, ВАЗ давно було продано.

 

У нас машина “Жигулі” була продана по генеральній довіреності, тому числиться за чоловіком. А насправді у нас її немає. Одна машина у мене, інша - у чоловіка, - розповідає депутатка Рибалка.

 

У Краматорську гроші позичають депутати БПП та “Наш край”

Олександр Придатко з БПП “Солідарність” та Михайло Тарасевич із “Нашого краю” потрапили до рейтингу позичальників Краматорської міської ради.

Натисніть для збільшення

Нагадаємо, що депутат Придатко за підсумками 2016 року потрапив до рейтингів депутатів із найбільшими доходами та статками. У своїй декларації він вказав, що підприємства, які йому належать, позичили третім особам понад 2,22 млн гривень.

Отримати коментар від Олександра Придатка не вдалося через ігнорування дзвінків.

Михайло Тарасевич став єдиним депутатом Краматорської міськради, доходи якого за рік склали менше прожиткового мінімуму. Попри це, його активи склали понад 1,34 млн грн, з яких позички третім особам становлять 320 тисяч гривень.

Коментар для ЧЕСНО від депутата Тарасевича вийшов доволі емоційний:

 

Скажу вам чесно, мені не хочеться з вами розмовляти. Після опублікованої вашої статті, некоректної. Мене в статті назвали “злиднем”. Я не розумію таких виразів. Справа не рейтингу, а в терміні…

 

Але отримати коментар від Михайла  Тарасевича щодо задекларованих позик та кредитів нам вдалось:

 

До чого тут позички до кредиту? Одні гроші займались раніше людині, інші гроші беруться - це поточна кредитна карточка з “Привату”. Ну виникла необхідність, взяв кредит - вже його погасив. Це побутова ситуація, і позички зовсім не пов’язані з кредитом, - роз’яснює депутат Тарасевич.

 

Депутат-боржник Краматорська

Олександр Єрмольченко - єдиний депутат Краматорської міськради, який задекларував кредити та позики, не закриті до кінця звітного 2016 року.

Натисніть для збільшення

Олександр Єрмольченко з “Опозиційного блоку” зазначив, що станом на кінець 2016 року має заборгованості на 78,5 тисяч гривень. Працює Єрмольченко начальником бухгалтерії ПАТ “НКМЗ”.

Відповідно до відомостей у декларації, депутат Єрмольченко досі виплачує отриманий в 2013 році кредит у ПАТ “Креді Агріколь Банк” на 81,9 тис. грн. Також він зазначив, що торік отримав від ПАТ “НКМЗ” 20 тисяч гривень безвідсоткової фінансової допомоги, з яких повернув 13,3 тисячі.

 

При заповнені декларації керувався п.47 Роз’яснення НАЗК по заповненню електронної декларації. Там чітко вказано, якщо за звітний рік отримав позику чи кредит, то маєш його внести у доходи з приміткою “Інше”. Це я і відобразив. Там же і говориться, що у розділ “Фінансові зобов’язання” кредит треба вносити тільки, якщо за звітний рік він не був повністю погашений. Тому все так у декларації зазначив, - коментує Олександр Єрмольченко.

 

Ще одним депутатом, який вказав виплати по фінансовим зобов’язанням став Олександр Придатко. Не зовсім доречним було б називати його боржником, бо ці виплати на 23,2 тисячі гривень були зроблені на недержавне пенсійне забезпечення в ПАТ “МетЛайф” як депутатом Придатко, так і його дружиною.

Станом на кінець 2017 року досі не вдалось відшукати декларацію за 2016 депутата Олександра Шихова з “Нашого краю”.

Юристи ГО “ТОМ 14” звернулися з відповідною заявою до НАЗК. Як повідомили в агентстві, буде розпочато перевірку щодо неподання декларації депутатом Шиховим.

Несвоєчасне подання декларації є адміністративним правопорушенням, що підпадає під ч.1 статті 172-6 КУАП і карається накладенням штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]