Без ексОПЗЖ парламент би не ухвалив 9% рішень. Які вони? — дослідження Руху ЧЕСНО

Фото: Без ексОПЗЖ парламент би не ухвалив 9% рішень. Які вони?  — дослідження Руху ЧЕСНО

9 % голосувань Верховної Ради з початку 2022 року не були б прийняті, якби не підтримка ексОПЗЖ. А це 257 рішень. Про це свідчать дані дослідження Руху ЧЕСНО.

 

“Усе частіше “Слуги народу” та керівництво Верховної Ради заявляє, що нардепи забороненої партії ОПЗЖ є “корисними”. Ця “корисність” перевіряється даними. Вони дійсно давали вирішальні голоси, але це було зокрема під час прийняття скандальної містобудівної реформи (№5655) та під час прийняття шкідливих правок про скасування пожиттєвого фінмоніторингу для високопосадовців (№8008). Важливі для країни ініціативи мають підтримку і провладної партії і опозиції. Тобто для таких питань навіть конституційна більшість — не проблема. Тому справжня роль ексОПЗЖ — це “рятівники” за викликом”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

За те, що ексОПЗЖ так “рятує” ситуацію й допомагає проштовхувати відверто шкідливі ініціативи, їх не усувають із керівних посад у комітетах. Наголошують у Русі ЧЕСНО. 

Зокрема, фігурант Реєстру зрадників Нестор Шуфрич досі очолює Комітет свободи слова. Більше того, він перебрав на себе роль рупора на засіданнях Ради, або ж керівника більшості, адже виконує роль неформального “мотиватора” і майже під час кожного виступу закликає нардепів “менше говорити і швидше голосувати” та “демонструвати єдність”.

“Тож заяви голови партії “Слуга народу” Шуляк та голови фракції партії влади Арахамії є доволі невдалою спробою пояснити суспільству, чому екс-ОПЗЖ досі в парламенті. З 2022 року парламент не може розглянути жодну ініціативу, яка впливає на депутатів проросійських партій, ані на місцевому рівні, ані на рівні парламенту, хоча таких ініціатив уже більше десяти. Напрацювання таких політик блокується, бо колишні члени ОПЗЖ виконували і продовжують виконувати роль “рятівників” за викликом для керівництва партії влади”, - резюмує Думанська.

Водночас проросійська фракція ОПЗЖ повним складом не голосувала у ключових питаннях, де був хоч якийсь інтерес країни-агресорки. Наприклад, під час звернення до міжнародних організацій у зв’язку з ескалацією росією безпекової ситуації навколо України, невизнання незалежності самопроголошених утворень ОРДЛО, голосування за вихід України з угод СНД. Вони не голосували навіть за продовження угоди між Україною та Нідерландами щодо розслідування падіння літака рейсу MH17.

Нагадаємо, парламент також вже кілька років блокує відновлення фінансової звітності партій та декларування народних депутатів.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]