Давид Арахамія: декларування можуть відновити восени цього року

Фото: Давид Арахамія: декларування можуть відновити восени цього року

Обов'язкове декларування для публічних службовців можуть відновити восени цього року. Відповідний законопроєкт про відновлення декларування планують ухвалити у першому читанні до кінця червня, а в цілому — до кінця вересня. 

Про це в коментарі Руху ЧЕСНО повідомив голова фракції “Слуги народу” і автор законопроєкту Давид Арахамія.

За його словами, наразі крім його основного законопроєкту №8071, який ще з осені минулого року отримав висновок Антикорупційного комітету і чекає на розгляд у сесійній залі, на розгляд парламенту готують новий альтернативний законопроєкт, над яким працює робоча група, до якої залучені і НАЗК, і НАБУ:

“Робоча група засідала чотири-п’ять разів. Є вже напрацьована модель, яка погоджена з НАБУ. Ще чекаємо остаточного погодження з НАЗК. Після того ці напрацювання кладемо на папір у вигляді альтернативного законопроєкту і це вже погодимо ще один раз із представниками G7, бо вони зацікавлена сторона і опікуються цим питанням. Як ні в кого не буде жодної “алергії” — будемо реєструвати і голосувати до першого читання”.

Арахамія запевнив Рух ЧЕСНО, що перше читання даного законопроєкту має відбутися до кінця червня, а друге — до кінця вересня. Таким чином, декларування можуть відновити вже восени цього року.

Голова фракції додав, що свою декларацію збирається подати найближчим часом. З його слів, наразі є технічні перешкоди.

Зазначимо, що декларування за минулі роки відбувається добровільно, а звітності політичних партій немає вже понад три роки. Керівництво антикорупційних органів України, громадський сектор, ЗМІ, а також посли G7 та ЄС очікують відновлення електронного декларування та звітності політичних партій. Це одна з умов, яку озвучив МВФ, перед тим як дати нам черговий транш допомоги.

Законопроєкт щодо відновлення електронного декларування очікує розгляду та ухвалення у Верховній Раді ще з осені минулого року. Його автор — голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія. Але реалізація виглядає вкрай непереконливо. Маючи голоси монобільшості, готову законодавчу ініціативу не виносять на розгляд. 

Для того, щоб законопроєкт розглянули в сесійній залі, відповідне рішення має бути прийняте на погоджувальній раді. Тобто це питання політичної волі. Рух ЧЕСНО вирішив з’ясувати позицію парламентських фракцій та груп щодо відновлення декларування та звітності політичних партій.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]