Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Арахамія Давид

Арахамія Давид Георгійович

Рік народження: 1973

Опис політика

У червні 2022 року Давид Арахамія звинуватив у брехні прем’єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі, який заявив, що той начебто заблокував надання Тбілісі статусу кандидата на членство в ЄС.

У січні - квітні 2022 року, за аналітикою Руху ЧЕСНО, не отримав відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням ними депутатських повноважень, через прогули засідань комітетів та неучасть у голосуваннях на засіданнях Верховної Ради без поважних причин ( пропуск більше 30% голосувань або 50% засідань клмітетів). 

У лютому 2022 року після початку повномасштабної війни росії проти України очолив переговорну групу України.

22 лютого 2022 року Давид Арахамія заявив, що зареєструє у Верховній Раді законопроєкт щодо заборони виїзду за кордон деяким категоріям осіб на період воєнного стану. Зокрема йдеться про нардепів, членів Кабміну, чиновників, голів обласних і районних держадміністрацій та ін. Але згодом повідомив, що за рекомендацією президента “відклав на полицю” ініціативу, щоб громадяни не панікували.

20 грудня 2021 року Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що повернення до мажоритарно-пропорційної системи виборів до Верховної Ради підтримає понад 300 нардепів. У свою чергу, Рух Чесно оприлюднив заяву в, які висловив свою позицію, що вибори повинні проводитись лише за пропорційною системою з відкритими списками. Заяву підписали мажйе 50 ГО та партій. 

25 лютого Арахамія запропонував знизити акциз на тютюнові вироби для нагрівання (ТВЕН) в Україні на 30% з 1 квітня 2021 року. Він вніс відповідну поправку до законопроекту №4278. Депутат заявив, що він домовився з компанією Philip Morris, яка займається дистрибуцією тютюнових виробів в Україні. Нібито в обмін на зниження акцизу вона зобов’язалася гарантовано сплатити до бюджету 11 млрд грн за 2021-2022 роки (незалежно від того, яку кількість товару вона продасть). За таку пропозицію Арахамію звинуватили у лобіюванні інтересів тютюнових компаній.

З червня 2020 керує Миколаївською облорганізацією партії “Слуга народу”.

У червні 2020-го мережу сколихнув сексистський скандал із участю голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії і його заступника Олександра Корнієнка. На оприлюдненому відео депутати нібито обговорювали свою колегу по фракції, Ірину Аллахвердієву, та вживали сексистські висловлювання. 

В лютому 2020 заявив, що погодився б пустити воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу.

У червні-липні 2019 року президент Зеленський призначив Арахамію членом Наглядової ради ДК «Укроборонпром» та секретарем Національної інвестиційної ради.

У декларації за 2019 рік задекларував 20 млн грн готівкових коштів.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 4 у списку як безпартійний. Голова однойменної фракції. З 10 листопада 2019 року - член партії.

Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Також відомий під псевдонімом Давид Браун (David Braun).

З 2017 року став співзасновником ГО "Міжнародний центр стратегій безпеки та оборони".

Був співзасновником міжнародної IT-компанії “Template Monster”, зараз працює там само керівником. З 2016 року - керівник нового проекту, веб-платформи “Weblium”. До цього займався бізнес-консалтингом та маркетингом.

З жовтня 2014 року - радник міністра оборони та голова Ради волонтерів при МОУ. Очолював «волонтерський десант» в Міноборони.

З вересня - уповноважений міністра оборони з питань закупівель. З серпня - радник голови Миколаївської ОДА з питань закупівель. У березні 2014 року став співзасновником волонтерської та краудфандингової ініціативи “Народний проект”.

Закінчив економічний факультет Європейського університету. Пройшов магістерську програму "Professional management" в Open University London.

Балотування

Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Посади у партіях

У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Голосування у Верховній Раді 9

У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу