Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Абрамович Ігор

Абрамович Ігор Олександрович

Рік народження: 1984

Опис політика

З 24 лютого по 1 червня 2022 рокузгідно аналітики Руху ЧЕСНО, пропустив всі засідання Ради під час війни, щодо яких є дані. 

На засіданні 22 травня 2022 було створено у Верховній Раді нова депутатська група “Відновлення України” із залишків нардепів переважно від ексфракції ОПЗЖ та вихідці із групи “Довіра”. До групи увійшли 17 нардепів на чолі з двома співголовами — харківським депутатом-мільярдером та експредставником ОПЗЖ Ігорем Абрамовичем, основними напрямками бізнесу якого є газовидобувна галузь. 

Улистопаді 2021 року Ігор Абрамович був відсутній на 57% засідань комітету (у листопаді було п’ять засідань). Крім того, Абрамович пропустив 108 голосувань (80,6%) на пленарних засіданнях парламенту в листопаді.

У серпні 2020 року став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

Через рішення КСУ всі справи щодо недостовірного декларування мають бути закриті. 

Станом на кінець 2019 року став автором тільки одного законопроекту. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 14 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Ігор Абрамович є співвласником ТОВ “Укргаз інвест” (види діяльності: інжиніринг, геологія та геодезія; видобуток нафти й газу) разом з екс-регіоналом, нардепом минулих скликань Віталієм Хомутинніком. Свої корпоративні права в цій юрособі (50%) представник ОПЗЖ передав ТОВ “П.А.Н.”. Основний вид діяльності цієї харківської компанії (офіційно Абрамович також зареєстрований в Харкові) – консультування з питань комерційної діяльності й керування. Власниками ТОВ “П.А.Н.” є Леонід і Людмила Рубаненки. Фірма входить до складу корпорації “Консалтингова група “Рубаненко і партнери”, котрою також володіє подружжя Рубаненків. Леонід Рубаненко є членом виконкому Харківської міськради, очолює Об'єднання організацій роботодавців Харківщини, має звання “Заслужений економіст України”.

Абрамович також задекларував, що станом на 2018 рік був кінцевим бенефіціаром чотирьох офшорних фірм за кордоном (по одній в Белізі, Сент-Кіттсі й Невісі, на Британських Віргінських та на Сейшельських островах). Проте жодних повідомлень щодо передачі прав у цих компаніях депутат до НАЗК не надсилав.

Прогульник

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 16 березня 2022 — 21 травня 2022
   Позафракційні
  • 5 серпня 2019 — 15 березня 2022
   Опозиційна платформа - За життя

  Депутатські групи

  • Верховна Рада 9
  • 22 травня 2022 — ...
   Відновлення України

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

  Робота помічником для:

  Верховна Рада 6, На громадських засадах
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу